Férfi kosárlabda NB I: rossz kezdés után sima Falco-siker

2022.12.28. 20:33
Fotó: Unger Tamás/Vas Népe
A címvédő és listavezető Falco ugyan az első negyedet elveszítette, de végül simán nyert odahaza a Honvéd ellen a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

A szombathelyiektől a magyar válogatott Perl Zoltán 25 pontot szerzett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Budapesti Honvéd Sportegyesület 96–82
(23–26, 27–16, 23–21, 23–19)
Szombathely, 2871 néző. V: Praksch, Tőzsér, Szilágyi B.
SZOMBATHELY: Pot 6/3, KOVÁCS B. 9/3, Z. Brown 7/3, TIBY 13/3, Keller Á. 5. Csere: PERL 25, BARAC 18, COWELS 13/12, Krivacsevics, Verasztó, Sövegjártó, Takács Zs. Edző: Milos Konakov
HONVÉD: Simon K. 8/6, TANOH DEZ 14/6, MIJOVIC 20/9, Demeter A. 7/3, Peringer 4. Csere: Völgyi 6, SHERMAN 21/9, Hajdu, Kopácsi, Takács D., Tarján 2, Csomós. Edző: Baksa Szabolcs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–5. 6. p.: 11–16. 13. p.: 36–30. 16. p.: 44–32. 20. p.: 50–42. 24. p.: 58–51. 26. p.: 62–51. 30. p.: 73–63. 33. p.: 80–67. 35. p.: 89–69. 38. p.: 91–80
Milos Konakov:
– Elismerésem a Honvédnak, jó meccset játszottunk. Nyertünk, de azért követtünk el hibákat, főleg védekezésben: az első félidőben sok támadólepattanót, a másodikban sok könnyű dobást engedélyeztünk ellenfelünknek. Ám összességében nem lehetek elégedetlen, jó időszak, jó év van mögöttünk, ott tartunk, ahol ilyenkor tartanunk kell.
Baksa Szabolcs: – Megérdemelten nyert a Falco, folyamatosan, negyedről negyedre nyílt ki egyre jobban az olló. De büszke vagyok a csapatomra, támadásban például a magunk szintjéhez képest elég jól teljesítettünk. Igyekszünk tanulni ebből a meccsből. A két csapatnak más céljai vannak, de szerintem az idény végén mindkettő teljesítheti a célkitűzését.

Egis Körmend–MVM-OSE Lions 89–85 (21–18, 24–17, 18–19, 26–31)
Körmend, 1920 néző. V: Benczur, Minár, Földesi.
KÖRMEND: Chambers 3, Parrish 5/3, Takács K. 2, MOORE 22/12, Cakarun 4. Csere: MITCHELL 30/15, Ferencz 10/6, OMENAKA 13, Durázi, Kiss M. Edző: Kocsis Tamás
OROSZLÁNY: Dimitrijevics 17/3, Ruják A., Carev 9/3, CALLOWAY 22/9, Krestinin 6. Csere: Dorogi 1, BARNJAK 12/9, Mucza 2, Illés 8/6, Werner 8. Edző: Simon Petrov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 7. p.: 12–16. 14. p.: 28–20. 17. p.: 36–31. 23. p.: 51–41. 27. p.: 63–50. 34. p.: 65–64. 37. p.: 80–70
Kocsis Tamás: – Elégedett vagyok a csapatommal, sok tekintetben fejlődött a játékunk, de rengeteg még a tennivalónk. Sokkal jobban kell koncentrálnunk, büntetőznünk és lepattanóznunk, mert lesz mérkőzés, amelyen ez a teljesítmény nem elég a győzelemhez. Volt ugyan tartásunk, de a találkozón többször is magunkra húztuk az ellenfelet, s ez veszélyes lehet.
Simon Petrov: – Nagyon jó hangulatot teremtettek a szurkolók, izgalmas végjátékban veszítettünk. Az ellenfelünk többnyire előttünk járt, de többször is visszajöttünk a mérkőzésbe, ám a fontos pillanatokban nem sikerült kellően összpontosítanunk. Nem játszottunk alárendelt szerepet, időnként látványosan kosárlabdáztunk.