Férfi kosár NB I: sorozaban kilencedszer kapott ki a DEAC

2018.02.14. 20:30
A Kaposvár hatpontos győzelmet aratott a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szerdai mérkőzésén.

Kiválóan kezdett a Kaposvár Debrecenben, az első negyed végén 30–17-re vezetett, úgy tűnt megsemmisítő verést mér az újoncra. A második játékrészben aztán a fordult a kocka, a DEAC tízzel megnyerte a második tíz percet, ezzel szorossá téve a mérkőzést. A harmadik negyed vége felé két alkalommal már vezettek is a hajdúságiak, ám a záró játékrészt megint a somogyiak nyitották jobban, és behúzták a találkozót.

A Debrecen sorozatban a kilencedik vereségét szenvedte el, egyre hátrébb kerül a tabellán, míg a Kaposvár közelít a középmezőnyhöz.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ

DEAC–KAPOSVÁRI KK 83–89 (17–30, 25–15, 21–21, 20–23)
Debrecen, 950
néző. V: Cziffra Cs., Jakab L., Minár L.
DEBRECEN: Jones 15, Molnár A. 9/3, LILOV 21/15, ARMWOOD 17/3, Lauderdale 5. Csere: Velkey 7/3, Bognár K. 6, Kósa T. 3/3. Edző: Berényi Sándor
KAPOSVÁR: DUNN 15/3, GIBBS 24/15, IVOSEV 17, HENDLEIN 17/3, Spica 8. Csere: Baki 1, Papp P., Tóth P. 7/3. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 7. p.: 8–20. 14. p.: 28–32. 16. p.: 33–36. 18. p.: 37–44. 24. p.: 48–54. 26. p.: 58–56. 35. p.: 63–74. 38. p.: 74–80.
Kipontozódott: Armwood (37.p), Ivosev (39.p.), Dunn (40.p.)
Berényi Sándor:
– Botrányosan kezdtük a mérkőzést, olyan szituációkból kaptunk kosarakat, amikre készültünk. A második negyeddel elégedett lehetek, a küzdeni akarással végig nem volt gond. Azonban olyan helyzetben vagyunk, hogy a labdák mostanában nem hozzánk pattannak, a büntetőket kihagyjuk. Próbálunk változtatni edzésmódszerekben, felállásban.
Fekete Ádám: – Szakmai dolgokról most kár beszélnem, hiszen semmi más nem számított a találkozón, csak az, hogy győzzünk. Az előző mérkőzéseink azt mutatták, hogy sikerült kijönnünk a gödörből, így bizakodva vártam az összecsapást. Harminc percig elégedett voltam mindennel, de nem vagyunk könnyű helyzetben, hiszen sok a sérültünk.