Férfi kosárlabda NB I: a Körmend szerezte meg a bronzérmet

2010.05.26. 20:01
A férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban a Körmend szerezte meg a bronzérmet, miután hazai pályán pocsék kezdést követően hét ponttal bizonyult jobbnak a Szolnoknál.

A párharc első, körmendi találkozóját tizenöt ponttal nyerte a házigazda együttes, de a Szolnok hatpontos hazai sikerével kiegyenlítette az összetettbeli állást. A harmadik, bronzérem sorsáról döntő ütközetben a vendégek nagyon bekezdtek és a hazaiak kritikán aluli támadójátékot kihasználva olyan előnyre tettek szert az első negyed végére, amivel már mérkőzést lehet nyerni (11–24)

A Körmend azonban hazai közönség előtt nagyon odatette magát a második negyedre és a nagyszünetre már előnyhöz jutott. (41–38)

A folytatásban már a házigazdák akarata érvényesült, akiknek előnye folyamatosan nőtt, még egyszer nem tették meg azt a szívességet, hogy elaludjanak, így jutalmuk a bajnoki bronzérem lett.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
MJUS-Fortress Körmend–Szolnoki Olaj KK 86–79 (11–24, 30–14, 22–19, 23–22)
Körmend, 2100 néző. V: Hartyáni, Kapitány, Hegedüs
KÖRMEND: THOMAS 31/6, Fodor G. 2, Ferencz 2, Tóth G. 7, Aliakszejev 2. Csere: Kutasi 10/6, Scott, TRUMMER 21/15, Hegedűs 3/3, BOLDIZSÁR 8/3. Vezetőedző: Sabáli Balázs
SZOLNOK: FODOR M. 16/9, Alekszics 7/3, Vesztergom 6/3, BARRO 32/3, Báder 11. Csere: Szabó P. 2, Váradi 5/3, Grebenár, Cseh. Vezetőedző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 5. p.: 4-9. 9. p.: 9-22. 12. p.: 14-29. 19. p.: 37-36. 27. p.: 58-46. 30. p.: 60-57. 34. p.: 70-67. 37. p.:79-74
Kipontozódott: Váradi 35. p., Fodor M. 40. p.
A 3. helyért zajló párharc végeredménye: 2–1, a Körmend javára
Sabáli Balázs: – Megfogyva bár, de törve nem, hatalmas akarattal hoztuk vissza ezt a meccset, épp azoknak a remeklésével, akik korábban kevesebbszer juthattak szóhoz. Köszönet a menedzsmentnek a biztos háttérét és a szurkolóinknak az egész éves kitartásért!
Pór Péter: – Tizenöt pontos előnyünknél a Körmend a második negyedben gyorsan ledolgozta a hátrányát. A második félidőben nagy küzdelemben szerezte meg a győzelmet a hazai csapat. Köszönetet mondok mindenkinek, akik segítették az egész éves munkánkat!