ALAPSZAKASZ
A 26 fordulós bajnokságban a csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az első nyolc helyezett bejut az 1–8. helyért zajló, egyenes kieséses playoffba, a 9–14. helyezettek a bennmaradásért játszanak a körmérkőzéses playoutban. (Az előző idénnyel ellentétben ezúttal nem lesz középszakasz.)

RÁJÁTSZÁS
PLAYOFF:
az alapszakasz első nyolc helyezettje indul harcba a bajnoki címért. Az első forduló (negyeddöntő) párosítása: 1–8, 2–7, 3–6, 4–5. A negyeddöntő, az elődöntő, a negyeddöntő veszteseinek helyosztója, a bronzcsata és a döntő az egyik fél harmadik győzelméig tart, az 5. és a 7. helyért rendezendő párharc két győzelemig. A párharcok során az első, a harmadik és az ötödik mérkőzésen a pályaválasztói jog azt a csapatot illeti meg, amelyik az alapszakaszban jobb helyezést ér el.
PLAYOUT: az alapszakasz 9–14. helyezettje játszik körmérkőzést a bennmaradásért, pályaválasztói joggal, oda-visszavágó alapon. Az alapszakaszból bónuszpontokat hoznak a csapatok: a 9. helyezett 6 pontot, a 10. helyezett 5 pontot, a 11. helyezett 4 pontot, a 12. helyezett 3 pontot, a 13. helyezett 2 pontot, a 14. helyezett 1 pontot. Amennyiben a playout után a csapatok között holtverseny alakul ki, akkor annak számításakor a playoutban elért eredményeket kell figyelembe venni.

AZ ÁLLÁS 
  1. Falco KC Szombathely 8 7 1 699–586 0.938  15
  2. Arconic-Alba Fehérvár 9 7 2 842–696 0.889  16
  3. Szolnoki Olajbányász 9 7 2 782–679 0.889  16
  4. Zalakerámia ZTE KK 9 6 3 760–730 0.833  15
  5. Egis Körmend 6 4 2 510–500 0.833  10
  6. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 7 4 3 529–554 0.786  11
  7. MVM-OSE Lions 9 5 4 687–761 0.778  14
  8. Sopron KC 8 4 4 620–637 0.750  12
  9. Atomerőmű SE 7 3 4 537–548 0.714  10
10. Kometa Kaposvári KK 9 3 6 757–780 0.667  12
11. DEAC-Tungsram 9 3 6 674–704 0.667  12
12. Naturtex-SZTE-Szedeák 8 2 6 643–667 0.625  10
13. Budapesti Honvéd SE 8 2 6 547–622 0.625  10
14. Hübner Nyíregyháza BS 8 8 565–688 0.500  8

1. FORDULÓ
2022. szeptember 30., péntek

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Hübner Nyíregyháza BS 93–84 – hosszabbítás után
Atomerőmű SE–Arconic-Alba Fehérvár 79–55
2022. október 1., szombat
Sopron KC–DEAC 90–62
MVM-OSE Lions–Egis Körmend 104–98
Kometa Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász 88–94
Budapesti Honvéd Sportegyesület–Falco KC Szombathely 61–78
2022. október 5., szerda
Zalakerámia ZTE KK
–Naturtex-SZTE Szedeák 89–84

2. FORDULÓ
2022. október 8., szombat
Arconic-Alba Fehérvár–
MVM-OSE Lions 106–39
DEAC–Hübner Nyíregyháza BS 89–59
Egis Körmend–Zalakerámia ZTE KK 93–92 – h. u.
Szolnoki Olajbányász–Sopron KC 90–57
Falco KC Szombathely–Kometa Kaposvári KK 79–84
Atomerőmű SE–Budapesti Honvéd Sportegyesület 75–71
2022. október 9., vasárnap
Naturtex-SZTE Szedeák–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 69–77

3. FORDULÓ
2022. október 11., kedd

Kometa Kaposvári KK–
Atomerőmű SE 87–85
2022. október 12., szerda

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–DEAC 87–69
Hübner Nyíregyháza BS–Szolnoki Olajbányász 81–87
Zalakerámia ZTE KK–Arconic-Alba Fehérvár 70–76
MVM-OSE Lions–Budapesti Honvéd Sportegyesület 62–68
2022. október 19., szerda
Sopron KC–Falco KC Szombathely 63–81
2022. december 7., szerda
18.00:
Naturtex-SZTE Szedeák–Egis Körmend

4. FORDULÓ
2022. október 15., szombat
Arconic-Alba Fehérvár–
Naturtex-SZTE Szedeák 102–95 – h. u.
Falco KC Szombathely–Hübner Nyíregyháza BS 108–83
Budapesti Honvéd Sportegyesület–Zalakerámia ZTE KK 76–83
MVM-OSE Lions–Kometa Kaposvári KK 101–80
2022. október 16., vasárnap
Atomerőmű SE–Sopron KC 75–80
Egis Körmend–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 74–75
2022. október 25., kedd
Szolnoki Olajbányász–DEAC 93–75

5. FORDULÓ
2022. október 20., csütörtök

Naturtex-SZTE Szedeák–Budapesti Honvéd Sportegyesület 77–67
2022. október 21., péntek
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Szolnoki Olajbányász 53–91
HÜBNER Nyíregyháza BS–Atomerőmű SE 69–71
2022. október 22., szombat
Sopron KC
–MVM-OSE Lions 76–64
DEAC–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 69–71
Egis Körmend–Arconic-Alba Fehérvár 86–83
Zalakerámia ZTE KK–Kometa Kaposvári KK 81–77

6. FORDULÓ
2022. október 29., szombat

Arconic-Alba Fehérvár–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 101–73
Atomerőmű SE–DEAC 62–69
Budapesti Honvéd Sportegyesület–Egis Körmend 66–74
MVM-OSE Lions–Hübner Nyíregyháza BS 81–66
Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC 94–87
2022. október 30., vasárnap
Kometa Kaposvári KK–Naturtex-SZTE Szedeák 89–74
Falco KC Szombathely–Szolnoki Olajbányász 83–71

7. FORDULÓ
2022. november 12., szombat

DEAC–MVM-OSE Lions 79–80
2022. november 18., péntek
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Falco KC Szombathely 85–95
Szolnoki Olajbányász–Atomerőmű SE 88–76
Naturtex-SZTE Szedeák–Sopron KC 80–82
2022. november 19., szombat
Hübner Nyíregyháza BS–Zalakerámia ZTE KK 74–87
Arconic-Alba Fehérvár–Budapesti Honvéd Sportegyesület 96–60
Egis Körmend–Kometa Kaposvári KK 85–80

8. FORDULÓ
2022. november 23., szerda

Kometa Kaposvári KK–Arconic-Alba Fehérvár 95–103
MVM-OSE Lions–Szolnoki Olajbányász 86–84
Zalakerámia ZTE KK–DEAC 84–79
Hübner Nyíregyháza BS–Naturtex-SZTE Szedeák 78–86
2022. november 30., szerda
18.00: Atomerőmű SE–Falco KC Szombathely
19.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
2022. december 13., kedd
19.00: Sopron KC–Egis Körmend

9. FORDULÓ
2022. november 26., szombat

Arconic-Alba Fehérvár–Sopron KC 91–85
Budapesti Honvéd Sportegyesület–Kometa Kaposvári KK 78–77
Falco KC Szombathely–MVM-OSE Lions 104–70
Szolnoki Olajbányász–Zalakerámia ZTE KK 84–80
DEAC–Naturtex-SZTE Szedeák 83–78
2022. november 27., vasárnap
18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Atomerőmű SE 69–74
18.00: Egis Körmend–Hübner Nyíregyháza BS 93–76

10. FORDULÓ
2022. december 2., péntek

18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Szolnoki Olajbányász
2022. december 3., szombat
18.00: Kometa Kaposvári KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: MVM-OSE Lions–Atomerőmű SE
18.00: Sopron KC–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Falco KC Szombathely–Zalakerámia ZTE KK
18.00: DEAC–Egis Körmend

11. FORDULÓ
2022. december 8., csütörtök

18.00: Kometa Kaposvári KK–Sopron KC
2022. december 9., péntek
18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–MVM-OSE Lions
18.00: Arconic-Alba Fehérvár–DEAC
2022. december 10., szombat
18.00: Atomerőmű SE–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Falco KC Szombathely–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Szolnoki Olajbányász–Egis Körmend

12. FORDULÓ
2022. december 6., kedd

18.00: Szolnoki Olajbányász–Arconic-Alba Fehérvár
2022. december 17., szombat
18.00: Sopron KC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Zalakerámia ZTE KK–MVM-OSE Lions
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Atomerőmű SE
18.00: DEAC–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Egis Körmend–Falco KC Szombathely
2022. december 18., vasárnap
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Kometa Kaposvári KK

13. FORDULÓ
2022. december 14., szerda

18.00: Falco KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár
2022. december 21., szerda
18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Zalakerámia ZTE KK
18.00: MVM-OSE Lions–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Atomerőmű SE–Egis Körmend
19.00: Sopron KC–Hübner Nyíregyháza BS
19.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Szolnoki Olajbányász
2022. december 22., csütörtök
18.00: Kometa Kaposvári KK–DEAC

14. FORDULÓ
2022. december 28., szerda

18.00: Egis Körmend–MVM-OSE Lions
18.00: Falco KC Szombathely–Budapesti Honvéd Sportegyesület
2022. december 29., csütörtök
18.00: DEAC–Sopron KC
18.00: Szolnoki Olajbányász–Kometa Kaposvári KK
18.00: Arconic-Alba Fehérvár–Atomerőmű SE
2022. december 30., péntek
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Zalakerámia ZTE KK
2023. január 25., szerda
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét

15. FORDULÓ
2023. január 6., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Naturtex-SZTE Szedeák
2023. január 7., szombat
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–DEAC
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Egis Körmend
18.00: Sopron KC–Szolnoki Olajbányász
18.00: MVM-OSE Lions–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Kometa Kaposvári KK–Falco KC Szombathely
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Atomerőmű SE

16. FORDULÓ
2023. január 13., péntek

18.00: Szolnoki Olajbányász–Hübner Nyíregyháza BS
2023. január 14., szombat
17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Zalakerámia ZTE KK
18.00: DEAC–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Egis Körmend–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Falco KC Szombathely–Sopron KC
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–MVM-OSE Lions
18.00: Atomerőmű SE–Kometa Kaposvári KK

17. FORDULÓ
2023. január 20., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Egis Körmend
2023. január 21., szombat
18.00: DEAC–Szolnoki Olajbányász
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Falco KC Szombathely
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Sopron KC–Atomerőmű SE
18.00: Kometa Kaposvári KK–MVM-OSE Lions

18. FORDULÓ
2023. január 28., szombat

17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Egis Körmend
18.00: Szolnoki Olajbányász–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Falco KC Szombathely–DEAC
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Kometa Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK
18.00: MVM-OSE Lions–Sopron KC

19. FORDULÓ
2023. február 3., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Arconic-Alba Fehérvár
2023. február 4., szombat
18.00: Szolnoki Olajbányász–Falco KC Szombathely
18.00: Egis Körmend–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: DEAC–Atomerőmű SE
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Kometa Kaposvári KK
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–MVM-OSE Lions
18.00: Sopron KC–Zalakerámia ZTE KK

20. FORDULÓ
2023. február 11., szombat

18.00: Falco KC Szombathely–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Atomerőmű SE–Szolnoki Olajbányász
18.00: Kometa Kaposvári KK–Egis Körmend
18.00: MVM-OSE Lions–DEAC
18.00: Sopron KC–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Hübner Nyíregyháza BS

21. FORDULÓ
2023. február 15., szerda

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Falco KC Szombathely–Atomerőmű SE
18.00: Arconic-Alba Fehérvár–Kometa Kaposvári KK
18.00: Szolnoki Olajbányász–MVM-OSE Lions
18.00: Egis Körmend–Sopron KC
18.00: DEAC–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Hübner Nyíregyháza BS

22. FORDULÓ
2023. március 4., szombat

18.00: Atomerőmű SE–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Kometa Kaposvári KK–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: MVM-OSE Lions–Falco KC Szombathely
18.00: Sopron KC–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Egis Körmend
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–DEAC

23. FORDULÓ
2023. március 10., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Kometa Kaposvári KK
2023. március 11., szombat
17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Atomerőmű SE–MVM-OSE Lions
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–Sopron KC
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Falco KC Szombathely
18.00: Szolnoki Olajbányász–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Egis Körmend–DEAC

24. FORDULÓ
2023. március 18., szombat

18.00: MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Sopron KC–Kometa Kaposvári KK
18.00: Zalakerámia ZTE KK–Atomerőmű SE
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–Falco KC Szombathely
18.00: DEAC–Arconic-Alba Fehérvár
18.00: Egis Körmend–Szolnoki Olajbányász

25. FORDULÓ
2023. március 24., péntek

18.00: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Sopron KC
2023. március 25., szombat
17.00: Arconic-Alba Fehérvár–Szolnoki Olajbányász
18.00: MVM-OSE Lions–Zalakerámia ZTE KK
18.00: Kometa Kaposvári KK–Hübner Nyíregyháza BS
18.00: Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE Szedeák
18.00: Budapesti Honvéd Sportegyesület–DEAC
18.00: Falco KC Szombathely–Egis Körmend

26. FORDULÓ
2023. április 1., szombat

18.00: Zalakerámia ZTE KK–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
18.00: Hübner Nyíregyháza BS–Sopron KC
18.00: Naturtex-SZTE Szedeák–MVM-OSE Lions
18.00: DEAC–Kometa Kaposvári KK
18.00: Egis Körmend–Atomerőmű SE
18.00: Szolnoki Olajbányász–Budapesti Honvéd Sportegyesület
18.00: Arconic-Alba Fehérvár–Falco KC Szombathely