Férfi kosár NB I: Zalaegerszegen győzött a Szolnok

MTI MTIMTI MTI
2019.10.24. 21:10
A Szolnok 11 ponttal győzött a Zalaegerszeg vendégeként a férfi kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a Tisza-partiak amerikai légiósa, Andre Jones volt 24 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ KK 80–91 (19–20, 21–28, 15–20, 25–23)
Zalaegerszeg, 1350
néző. V: Tőzsér, Mészáros, Kulcsár
ZTE: Ubilla 14/6, JOHNSON 21/9, Williams 5/3, SZABÓ ZS. 14/3, Agafonov 13. Csere: Doktor 4, Djurics 6, Simon K., Bagó 3. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: SMITH 6, RUDNER 18/12, TUCKER 21/15, Krsztics 10/3, Morant 10. Csere: JONES 24/15, Tóth N. 2, Pallai. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 7. p.: 12–12. 12. p.: 20–30. 13. p.: 33–36. 18. p.: 33–42. 24. p.: 43–53. 28. p.: 50–63. 32. p.: 59–73. 36. p.: 68–77
Kipontozódott: Rudner (37. p.)
Bencze Tamás:
– Nem azt játszotta a csapat, amit elterveztünk. Négy napig szinte minden edzésen erre a találkozóra készültünk, de sajnos nem tudtuk megvalósítani az elképzeléseinket, ez így nem jó. Ha valaki mást csinál, mint amit megbeszélünk, az fegyelmezetlen. Húsz perc alatt majd' ötven pontot kapni, szinte nem faultolunk, az talán a serdülőknél elfogadható.
Dragan Alekszics: – Mindig azt vallottam, hogy magas szinten kell tartani a védekezést ahhoz, hogy nyerjünk. Ha a támadójáték kicsit hullámzik is, az alap az, hogy viszonylag kevés pontot kapjunk. Ez most sikerült. Igaz, hogy csak heten voltunk, de fizikailag jobbnak tűntünk, mint a ZTE, amely talán Sopronba az előző meccsen a szokottnál jobban elfáradt. Nem szoktam különösebben a játékosokat kiemelni, de ezúttal Rudner Gábor nagyon sokat tett a sikerünkért.

1. Egis Körmend 4 4 337–266 1.000
2. PVSK-VEOLIA 3 3 282–244 1.000
3. Falco-Vulcano Szombathely 3 3 255–219 1.000
4. Alba Fehérvár 4 3 1 369–337 0.875
5. DEAC 4 3 1 317–302 0.875
6. Szolnoki Olaj KK 5 3 2 400–406 0.800
7. KTE-Duna Aszfalt 2 1 1 170–167 0.750
8. Atomerőmű SE 4 2 2 313–314 0.750