Férfi kosár NB I: vendégként nyert az Alba és a DEAC is

P. K.P. K.
2021.01.16. 21:11
A férfi kosárlabda NB I-ben szombaton három mérkőzést rendeztek: a Fehérvár és a DEAC idegenben, a Sopron hazai pályán győzött.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
JÁSZBERÉNYI KSEALBA FEHÉRVÁR 54–72 (15–18, 13–25, 9–16, 17–13)
Jászberény, zárt kapuk mögött. V:
Papp P., Balogh Gy., Sörlei
JÁSZBERÉNY: Kinney 5, FÜZI 11, PRIMORAC 12/3, Brbaklics 4, X. WILLIAMS 15/3. Csere: Filipovics 4, Frank 3, Czirbus, Kovács II Á. Edző: Patai Benjamin
FEHÉRVÁR: TURNER 15/3, VOJVODA 12/6, LUKÁCS N. 13/3, Davis 11/3, Ahmad 7. Csere: Omeneka 4, Takács Ma., Markovics, Takács Mi. 5/3, Csorvási 2, Awogbemi, Kass 3. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 7. p.: 12–10. 13. p.: 17–25. 17. p.: 23–35. 23. p.: 31–47. 27. p.: 35–56. 33. p.: 44–63. 37. p.: 49–67
Patai Benjamin: – Bár a papírforma ezúttal is érvényesült a mérkőzésen, három negyedben ezúttal is tartottuk a lépést a fehérváriakkal. Sajnos a második tíz percben sokat egyénieskedtünk és ezt kihasználták a vendégek. A védekezésünkkel elégedett vagyok, támadásban kell sokat javulnunk. Az Alba teljesen megérdemelten nyerte meg ilyen különbséggel is a találkozót.
Forray Gábor: – Rendre a kötelező győzelmek megszerzése a legnehezebb. Két célunk volt, nyerni és sérülés nélkül végigjátszani a találkozót. Mindkettő sikerült, ezért elismerésem a játékosaimnak. A jászberényieknek azt kívánom, hogy a nekik fontos mérkőzésekre álljon össze a keretük és legyenek sikeresek.

OSE LIONS– DEAC 81101 (11–28, 20–23, 24–26, 26–24)
Oroszlány, zárt kapuk mögött. V:
Kapitány, Tóth C., Frányó
OROSZLÁNY: C. ANDERSON 22/6, Kucsora, Abell 9/3, Bíró O. 4, MORGAN 20. Csere: Anda 2, BAILEY 12, Illés 10/6, Mucza 2. Edző: Sebastjan Krasovec
DEAC: Moody 5/3, SOMOGYI 12/6, HINES 18/3, DRENOVAC 17/3, Tóth Á. 10
Csere: GUYTON 15/3, MOLNÁR M. 12, R. Moore 12/6, Molnár D., Neuwirth, Polyák. Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 5. p.: 8–11. 8. p.: 8–28. 13. p.: 18–34. 17. p.: 25–47. 24. p.: 41–57. 28. p.: 49–73. 34. p.: 60–85. 37. p.: 72–91
Sebastjan Krasovec: – A Debrecen egy hetet készülhetett a mérkőzésre, így frissebb volt nálunk. Az első negyedben nagyon rosszul dobtunk, különösen távolról. Ezt követően már hiába próbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, tizenhat pontnál nem tudtunk közelebb kerülni a DEAC-hoz. Fáradtak vagyunk, sérültjeink is vannak, rossz passzban vagyunk, de az új játékossal új remények is jönnek, és talán jobb széria elé nézünk.
Kovács Adrián: – A Körmend elleni találkozó minden tekintetben sokat kivett belőlünk, ezért szükségünk volt egy ilyen mérkőzésre. Három negyeden keresztül kézben tartottuk a meccset, a negyedikben aztán kissé visszaestünk, sok pontot engedélyeztünk az Oroszlánynak a palánk alatti területről. Mindenki kivette a részét a sikerből, amely igazi csapatmunka eredménye.

SOPRON KCPVSK-VEOLIA 83–76 (17–27, 20–15, 23–19, 23–15)
Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 5. p.: 9–12. 12. p.: 20–32. 15. p.: 28–35. 18. p.: 34–42. 22. p.: 42–47. 25. p.: 50–52. 28. p.: 55–59. 32. p.: 64–63. 35. p.: 67–71. 38. p.: 78–75
Kosztasz Flevarakisz: – Sok problémával küzdöttünk mostanában, mindenki tudja, hogy Elmore idén már a harmadik irányítónk, s egy hónapig játszottunk center nélkül Padgett érkezése előtt. A két legfontosabb pozícióban kellett cserélnünk, időbe telik, hogy a korábbi játékosaink megszokják az új társakat. A kulcsembereink sok edzést hagytak ki mostanában, vagy éppen nem végeztek teljes értékű munkát, ebből is látszik, milyen hatalmas győzelmet arattunk a nagyon jól játszó ellenfél ellen. Boriszov és Jogela nagyon jól, Halász is hasznosan játszott, Takács pedig a végén mutatott be jó védekezést, majd elsüllyesztett egy nagy dobást. A játékosaim tudják, hogy minden labdabirtoklásnál készen kell állniuk, nem számít, hogy az első, vagy az utolsó támadásról van szó, döntő lehet a csapatnak.
Dragan Alekszics: – Az első félidőben irányítottuk a találkozót, a harmadik negyedben azonban többet hibáztunk, elvesztettük a ritmusunkat, az energiánkat, a Sopron tapasztaltabb játékosai, Boriszov és Thompson pedig eldöntötték a mérkőzést. A legfontosabb pillanatokban szereztek kosarakat, mi nem tudtunk érdemben válaszolni. Mindkét csapatnak nehéz összecsapás volt, amelyet mi vesztettünk el, remélem, a következő erőpróbára fel tudunk javulni.