Férfi kosár NB I: újra legyőzte a Jászberény a bajnok Szolnokot

2019.04.20. 20:14
A Jászberény hazai pályán 90–82-re nyert a címvédő Szolnok ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának szombati felsőházi mérkőzésén. A középházban a Kecskemét nagy csatában legyűrte az Atomerőműt, míg az alsóházban az Alba Fehérvár és a sereghajtó TF örülhetett győzelemnek.

A szombati felsőházi meccs befejezése előtt öt perccel még a hátrányból visszakapaszkodó Szolnok vezetett 76–74-re, ám a hazaiak remek hajrával fordítottak, és ugyanúgy legyőzték a bajnokot, ahogyan az alapszakasz utolsó játéknapján is.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, szombati mérkőzések

FELSŐHÁZ, 4. FORDULÓ
JP AUTO-JKSE–SZOLNOKI OLAJ KK 90–82 (25–22, 25–19, 14–26, 26–15)
Jászberény, 900
néző. V: Benczur, Ádám, Balog Gy.
JÁSZBERÉNY: PITTS 32/6, RAKICS 12/6, Brbaklics 6/3, Alekszandrov 5/3, PANTELICS 21/6. Csere: Kerpel-Fronius B. 11/9, Czirbus 3. Edző: Nikola Lazics
SZOLNOK: Airington 3/3, VOJVODA 31/21, Rudner, N. MILOSEVICS 19/9, ANDRIC 15/3. Csere: Malesevics 8, Tóth Á. 6, Frank. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–8. 5. p.: 8–13. 8. p: 20–20. 13. p.: 35–25. 15. p.: 37–28. 18. p.: 43–36. 23. p.: 52–48. 25. p.: 54–50. 28. p.: 63–61. 33. p.: 71–71. 35. p.: 74–73. 38. p.: 83–76
Kipontozódott: Rudner (37. p.), Andric (40. p.)
Nikola Lazics:
– Nagyon nehéz mérkőzés volt ez az edzőknek, a játékosoknak és a játékvezetőknek is. Hét közben sok problémával küzdöttünk, de most nagyon jól játszottunk. Büszke vagyok a fiúkra, mert úgy gondolom, hogy megérdemelten győztük le az elmúlt tíz év legjobb magyar csapatát.
Dragan Alekszics: – A Jászberény nagyszerűen használta ki a lehetőségeit, melyek abból adódtak, hogy nem működött úgy a védekezésünk, ahogyan az alapszakasz nagy részében. Védekezésben vissza kell találnunk az eredeti útra, és akkor sikeresebbek lehetünk.

KÖZÉPHÁZ, 4. FORDULÓ
KTE-DUNA ASZFALT–ATOMERŐMŰ SE 83–81 (15–24, 27–14, 24–22, 17–21)
Kecskemét, 900
néző. V: Cziffra, Minár, Kovács N.
KECSKEMÉT: J. Green 8, Wittmann 11/6, DJERASZIMOVICS 25/3, DRAMICSANIN 15/6, KARAHODZSICS 14/3. Csere: MOLNÁR M. 6, Dimics, Mészáros M. 4, Kucsera. Edző: Forray Gábor
PAKS: KOVÁCS Á. 16/6, Medve 3/3, FAUST 22/12, EILINGSFELD 9, Jevtovics 4. Csere: Williams 2, Ruják A. 7/3, Henton 9/3, Horváth K. 5/3, Norfleet 4. Megbízott edző: Jan Pavlík
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 7. p.: 10–14. 13. p.: 22–24. 17. p.: 34–30. 23. p.: 48–46. 27. p.: 60–53. 33. p.: 68–64. 37. p.: 76–70
Kipontozódott: Williams (30. p.), Faust (40. p.)
Forray Gábor:
– Remek hozzáállással játszottak a játékosaim. Bár nem kezdtünk jól, sok labdát eladtunk, a második negyedben eljött a mérkőzés fordulópontja, akkor jól védekeztünk és jól is támadtunk. Magunknak köszönhetjük, hogy a végjáték végül szoros lett, mert rosszul dobtuk a büntetőket.
Jan Pavlík: – Érzelmekkel teli meccs volt. Teljes erőbedobással küzdött mindkét csapat, sajnos a centerünk dereka megsérült, ezért nem tudott végig a rendelkezésünkre állni, ráadásul Amir Williams faultproblémái voltak. A második negyedben nem tudtunk úgy játszani, ahogy elkezdtük a találkozót.

ALSÓHÁZ, 3. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 79–68 (17–21, 20–11, 17–16, 25–20)
Székesfehérvár, 500
néző V: Papp P., Goda, Lengyel
FEHÉRVÁR: Takács Milán 6, KELLER I. 11/3, FREEMAN 12/6, Zeno 4, PETERSON 17. Csere: Peringer 5, LUKÁCS N. 7/3, Takács Martin, Awogbemi 1, Cabezas 6/6, Tóth P. 10. Edző: Jesús Ramírez
KAPOSVÁR: HALÁSZ 13/3, Hock 7/3, Baki 5/3, BOGDÁN 12/6, PUSZTAHVAR 21/3. Csere: Kocsis Z. 6, Puska 4. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 5. p.: 11–8. 8. p: 15–17. 12. p: 19–25. 15. p.: 27–27. 18. p.: 33–30. 22. p.: 39–34. 25. p.: 41–36. 28. p.: 49–43. 32. p.: 56–50. 35. p: 61–58. 38. p.: 71–60
Kipontozódott: Halász (39. perc)
Jesús Ramírez:
– Mindkét együttes hasonló helyzetben van, és azt az utat választotta erre a mérkőzésre, hogy a fiatalabb csapattagoknak minél több játékpercet adjon. Számomra ez kifejezetten fontos volt, mert ezeket a játékosokat éles meccsen szerettem volna megnézni. Természetesen volt olyan, amikor kicsit szégyenlősebbek voltak, hibáztak, nyilván sok dologban kell fejlődniük, de ez a találkozó nagyon jó alkalom volt arra, hogy amit edzéseken gyakoroltunk, meccsszituációban ki tudják próbálni.
Fekete Ádám: – Büszke vagyok a játékosaimra, mert óriásit küzdöttek. A védekezésünk tetszett, nagyon szép dolgokat csináltunk, azonban támadásban a fáradtság és a rutintalanság időnként látható volt. Összességében hasznos mérkőzés volt számunkra.

SERCO-TF BUDAPEST–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 74–67 (23–20, 16–22, 15–13, 20–12)
NKE Ludovika Aréna, 100
néző. V: Győrffy, Farkas G., Nagy V.
TF: Clark 8, Buzás B. 2, KRNJAJSKI 19/6, MCLANE 13/3, BERGSTEDT 18. Csere: Filipovics 2, SZOBI, Beák, Rikalo 12/6. Edző: Ales Pipan
SZEGED: Boltics 13, Wirth 9, Ponjavics 10, JUHOS 12/3, SULOVICS 14. Csere: Krapic 7, Kerpel-Fronius G. 2. Edző: Andjelko Mandics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 6–10. 8. p.: 19–18. 13. p.: 32–20. 18. p.: 39–30. 24. p.: 41–50. 28. p.: 48–52. 32. p.: 60–55. 38. p.: 69–61
Kipontozódott: Krapic (34. p.), Szobi (40. p.), Rikalo (40. p.)
Kiállítva: Rikalo (40. p.) – két technikai hiba után
Ales Pipan:
– A második félidei védekezésünknek és jó lepattanózásunknak köszönhetjük a sikerünket.
Andjelko Mandics: – Megérdemelt hazai győzelem született. Rosszul támadtunk, dobószázalékunk – főleg a tripláknál – nagyon gyenge volt, védekezésben azonban voltak jó megoldásaink. A találkozó közepén szerzett előnyünket gyors indításainknak köszönhettük, felállt védekezés ellen nem tudtunk játszani.