Férfi kosár NB I: felállt hátrányból a Szedeák, legyőzte a Kaposvárt

CS. M.CS. M.
2020.02.29. 19:58
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 20. fordulójában két, az alsóházra jó eséllyel pályázó csapat küzdött meg egymással szombat este. A Naturex-SZTE-Szedeák hazai pályán 84–82-es győzelmet aratott a Kaposvári KK felett.

A szegediek a 13. helyről kezdték meg az aktuális fordulót a tizennégy csapatos bajnokságban, javításra azonban volt esélyük, hiszen a jelen állás szerint szintén alsóházas kaposváriakat látták vendégül. Az első negyed egyértelműen a Kaposváré volt, amely sokkal jobb százalékkal dobott, és kilenc ponttal nyerte meg a kezdést (15–24).

A folytatásban összekapták magukat a hazaiak, és a szünetre egy győztes etappal vonultak (24–20), de még így is hátrányban voltak. A fordulás után ugyanolyan koncentrált volt a Szedeák, és öt ponttal nyerte a harmadik negyedet (27–22), így egyenlő állásról várhatták az utolsó 10 percet.

A negyedik játékrészt egy 7–0-s futással kezdte a Kaposvár, de ez nem törte meg a hazaiakat, akik ismét fordítani tudtak, és egy roppant izgalmas végjáték (18–16) után megnyerték a meccset.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ
22. FORDULÓ

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–KAPOSVÁRI KK 84–82 (15–24, 24–20, 27–22, 18–16)
Szeged, 1000 néző. V: Tőzsér, Pozsonyi, Balogh Gy.
SZEGED: M. CURRY 24/12, SCOTT 13/3, Kovács Á. 9/3, Krapic 11, ASBURY 22. Csere: Kerpel-Fronius B. 3/3, Mayer, Olasz, Kerpel-Fronius G. 2. Edző: Szrecsko Szekulovics
KAPOSVÁR: R. DAVIS 14/6, Norfleet 19/15, Baki, Hendlein 10, DRAMICSANIN 17/6. Csere: Lalic 10, Csakarevics 3, Krnjajszki 9/3. Edző: Ivkovics Sztojan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 7. p.: 13–16. 12. p.: 18–29. 18. p.: 31–41. 22. p.: 41–49. 25. p.: 53–51. 28. p.: 63–57. 32. p.: 66–71. 38. p.: 78–75
Kipontozódott: Asbury (40. p.)
Szrecsko Szekulovics:
– Kemény mérkőzést játszottunk, a második félidőben a védekezésünk megfelelően működött, ennek megfelelően tudtunk fordítani. Nem vagyok felhőtlenül boldog, ugyanis az utolsó percekben Kovács Ádám súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.
Ivkovics Sztojan: – Az első félidő hajrájában buktuk el a mérkőzést, amikor tizenhat pontos előnyünknél felzárkózott a Szeged. Bosszantó a vereség, mert a sokadik egylabdás meccset vesztettük el.