Férfi kosár NB I: visszavágott a ZTE, kikapott az Olaj

2021.01.09. 19:40
Ireland (12) 25 pontig jutott (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe)
Az Atomerőmű három ponttal alulmaradt Kecskeméten a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. A Fehérvár a húsz pontot dobó Stacy Davis vezérletével simán legyőzte vendégét, az Oroszlányt.

A férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján a Szolnoki Olajbányász nagy csatában hárompontos vereséget szenvedett a ZTE otthonában, amely így visszavágott a hétközben elszenvedett vereségért. A találkozó legeredményesebbje a 30 pontig jutó szolnoki légiós, Bojan Szubotics volt.

A Körmend háromszori hosszabbítás után győzte le a DEAC-ot.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

Zalakerámia ZTE KK–Szolnoki Olajbányász 89–86
(26–16, 21–27, 22–19, 20–24)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. V:
Papp P., Farkas G., Nyilas
ZALAEGERSZEG:DUREN17/6,Plézer4/3,Delas7/3,VUKO18/6,Glenn10. Csere: Bonnifert 7/3, Donaldson9/3,SZABÓ ZS.13/9,Völgyi, Simon K.4. Edző:Heinrich Róbert
SZOLNOK:Pongó Máté15/9,Rudner3/3,BADZIM15/12,SZUBOTICS30/12,Cakarun9. Csere:Zsíros, Warner6,Kovács P.4,Pallai, Juhos4. Edző:Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc:7–10.18. p.:20–12.14. p.:33–23.17. p.:36–36.24. p.:58–47.28. p.: 63–56.33. p.:74–62.38. p.:79–81
Heinrich Róbert:– Nem volt szép mérkőzés, viszont jelentős szakmai munka mutatkozott meg mindkét oldalon. Ezúttal kevesebbet hibáztunk. A folyamatos játékunkkal még mindig gond van, ami igazán kellett, hogy ezúttal nagyon küzdöttek a fiúk egymásért, ezzel nyertünk.
Gasper Potocnik:– Az egész idényben eddig a védekezésről beszéltünk, ezúttal is gondjaink voltak vele. Sajnos úgy nem lehet, vagy legalábbis nehéz nyerni, ha ilyen sok pontot kapunk. Nem voltunk jók, a ZTE viszont igen, ezért nyert. Nem koncentráltunk eléggé, a következő meccsen lesz mit kijavítani.

Alba Fehérvár–OSE Lions 97–72 (28–24, 33–8, 17–20, 19–20)
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. V:
Benczur, Török R., Boros
FEHÉRVÁR:
TURNER13/3,R. Curry13/3,VOJVODA12/6,DAVIS20/3,OMENAKA11. Csere: AHMAD 13, Lukács N.4,Takács Martin2,Markovics4,Csorvási3,Takács Milán2,Kass. Edző:Forray Gábor
OSE LIONS:C. Anderson11/6,Abell13/3,Kucsora, Morgan10/3,Hayes. Csere:Bíró O.6/6,Mucza, BAILEY14,ILLÉS M.12/6,Anda6
Edző:Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc:7–2.5. p.:15–9.8. p.:25–18.12. p.:30–26.15. p.:41–28.18. p.: 50–32.22. p.:63–35.25. p.:70–46.28. p.:78–50.32. p.:81–57.35. p.:81–63.38. p.:91–68
MESTERMÉRLEG:
Forray Gábor:– Olyan teljesítményt nyújtott a csapat, amit elvártam, és a nézők is elvárnak az Albától. Egyébként sokkal nehezebb mérkőzésre számítottam, az első félidőben elképesztően jól játszottunk, különösen a második negyedben. Azért az Oroszlányra jellemző, hogy bár tetemes hátrányba került, folyamatosan darált, egy percig nem adta fel. Ezen az estén azonban egyértelműen jobbak voltunk, elsősorban azért, mert jól védekeztünk, főként a második negyedben, és szóról szóra megcsinálta a csapat azt, amit megbeszéltünk.
Sebastjan Krasovec:– Nagyon agresszív játékkal kezdett a Fehérvár, ráadásul a centerünket sérülés miatt elveszítettük a harmadik percben, és ez meghatározta, befolyásolta a játékunkat a folytatásban. Nagyon jó második negyedet produkált az Alba, ennek köszönhetően könnyűvé vált a mérkőzés neki. Próbáltunk visszajönni a meccsbe, főleg a második félidőben változtattunk támadásban és védekezésben, de ez nem sikerült maradéktalanul. Lehet, hogy fejben is fáradt volt a csapat, hiszen legutóbb a Szeged ellen hosszabbításban dőlt csak el a csata.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Atomerőmű SE 75–72 (21–23, 18–10, 18–16, 18–23)
Kecskemét,
zárt kapuk mögött. V:Kapitány, Tóth C., Pozsonyi
KECSKEMÉT:THOMAS15/6,Wittmann10/3,Djeraszimovics13/6,KUCSERA13/9,KARAHODZSICS10
Csere:Horti 6, Jaramaz 1, Dramicsanin7/3,Lewis Ch. Edző:Váradi Kornél
ATOMERŐMŰ:Baker11/6,KOVÁCS Á.14/3,Valerio-Bodon3,SHEPARD12/6,Eilingsfeld15
Csere:J. JACKSON12/3,Velkey, Gulyás M.3/3,Kis R.2. Edző:Dzunics Braniszlav
Kipontozódott:Horti (28. p.), Baker (40. p.)
Váradi Kornél:– Nehéz mérkőzés volt, egyik csapat sem úgy játszott, ahogy tud, nagy volt a feszültség, de úgy érzem, hogy végig kontrolláltuk a találkozót.
Dzunics Braniszlav:– A játék minden elemében jobb volt a Kecskemét, látni, hogy összeszokott társaság. Az első félidőben enerváltan játszottunk, a másodikban már nem, de akkor sok hibánk volt, pontatlanok voltunk.

Egis Körmend–DEAC 112–109 (22–20, 17–20, 18–11, 24–30, 12–12, 7–7, 12–9) – háromszori hosszabbítás után
Körmend, zárt kapuk mögött. V:Praksch, Mészáros B., Goda
KÖRMEND:THAMES25/9,Takács K.4,Mócsán17/3,Ferencz8/6,TAYLOR16. Csere: Durázi 4, Durázi4,IRELAND27/9,Mosely9,Tóth N., Németh Á.2. Edző:Ziga Mravljak
DEAC:MOODY28/6,Guyton2,Somogyi11/9,Drenovac16/3,TÓTH Á.15. Csere: Polyák 12, Polyák12,MOORE17/12,Molnár M.4,Hines4,Neuwirth, Molnár D. Edző:Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 3. perc:6–4.7. p.:14–15.14. p.:27–26.18. p.:39–40.23. p.:44–41.27. p.:54–48.34. p.:62–54.38. p.:74–75.42. p.:87–86.46. p.:93–93.48. p.:96–98.53. p.:103–104
Kipontozódott:Drenovac (39. p.), Guyton (44. p.), Taylor (51. p.), Somogyi (54. p.)
Ziga Mravljak:– Nagyon fárasztó, kemény mérkőzést játszottunk, amely csak a harmadik hosszabbításban dőlt el. Örülök annak, hogy kiélezett csatában ismét nyertünk, mint az első egymás elleni mérkőzésünkön Debrecenben. Két jó csapatot láthattunk a pályán, talán egy kicsit szerencsésebbek voltunk.
Kovács Adrián:– Elismerésem a Körmendnek, de a saját csapatomnak is, mert nagyon küzdöttünk. Támadásban időnként rosszul gazdálkodtunk az idővel, ezért a végén kapkodtunk és több labdát is eladtunk a döntő szituációkban. Tanulnunk kell a hibáinkból, hogy az ilyen egylabdás mérkőzéseken is eredményesek legyünk a jövőben.

Kaposvári KK–Sopron KC 82–80 (20–9, 21–17, 18–29, 23–25)
Kaposvár, zárt kapuk mögött. V:Cziffra, Minár, Fodor A.
KAPOSVÁR:
M. CURRY20/9,Krnjajszki6,RIVERS23/6,HENDLEIN16/6,Jukic. Csere:Révész Á.8,Puska, Miliszavljevics9/6,Bogdán, Baki. Edző:Nikola Lazics
SOPRON:Fazekas Cs.4,THOMPSON24/3,Takács N., JOGELA15/3,PADGETT11. Csere: BORISZOV 20/9. Csere: Sitku M., HALÁSZ Á.6/3. Edző:Kosztasz Flevarakisz
Kipontozódott:Jukic (32. p.)
Nikola Lazics:– Az első és második negyedben jól védekezve, jó ritmusban kosárlabdáztunk, csak huszonhat pontot tudott dobni a Sopron. A második félidőben mind védekezésben, mint támadásban sokat hibáztunk. A végén egy kis szerencsével nyertünk és ez a legfontosabb. Amikor megakadtunk támadásban, a vendégek sok könnyű pontot értek el indításból. Látszik, hogy nincs önbizalma a csapatnak, jelen pillanatban ez a legnagyobb problémánk. Szerintem korábban is hasonló lehetett a gond.
Kosztasz Flevarakisz:– Mindenki tudja, hogy a magyar bajnokságban mennyit számít egy kulcsember kiesése. A kaposváriaknak is nehéz volt Hendlein nélkül. Nálunk is vannak problémák, a centerünk csak nemrég érkezett, az irányítónk elment, Boriszov pedig edzeni sem tudott a sérülése miatt. Ha rendeződik a helyzetünk, akkor elfoglalhatjuk azt a helyet, amelyet megérdemlünk. Tavalyelőtt november óta, amióta itt vagyok, ez a csapat mindenki ellen az utolsó percig küzd a győzelemért, ez most is így volt.

Jászberényi KSEPVSK-Veolia 83–108 (24–37, 25–16, 17–25, 17–30)
Jászberény, zárt kapuk mögött. V:
Földházi, Lengyel, Németh P.
JÁSZBERÉNY:Kinney15,FÜZI15,PRIMORAC20/6,BRBAKLICS12/3,X. Williams15/3 Csere. Frank 2, Filipovics4 Edző:Patai Benjamin
PÉCS:RUJÁK A.10/6,M. LEWIS20/12,FUNDERBURK30/9,Brkics15,Meleg11/3 Csere: BUDIMIR 12/6, Bíró, Dragasevics6/3,Rátvay1,Carev3/3 Edző:Dragan Alekszics
Patai Benjamin:– Büszke vagyok a fiúkra, mert a küzdeni tudásuk és az akarásuk dicséretet érdemel. Négy hiányzónk ellenére három negyeden keresztül tudtuk tartani a lépést a pécsiekkel. A héten egyszer tudtunk együtt edzeni a koronavírus-járvány miatt. A támadójátékunk már alakul, védekezésben kell még sokat javulnunk. Remélem, hogy a teljes kerettel január végén már ennél sokkal többre leszünk képesek.
Dragan Alekszics:– A koronavírus-járvány nehéz helyzetbe hozta a jászberényieket. Úgy készültünk, hogy mindenki játszik náluk. Az első félidőben gyengébben védekeztünk, de azt is tudtuk, hogy ellenfelünk várhatóan nem bírja végig erővel a találkozót. Amikor odaát jelentkezett a fáradtság, végleg eldöntöttük a mérkőzés sorsát. Sok sikert kívánok a folytatásban a jászberényieknek.