Férfi kosár NB I: szoros meccsen győzött a Fehérvár

Cs. B.Cs. B.
2022.01.21. 19:56
Szoros meccsen győzött az Alba Fehérvár (Fotó: Pesti Tamás)
Szoros mérkőzésen, 86–83-ra legyőzte az Alba Fehérvár a KTE-Duna Aszfaltot a férfi kosárlabda NB I péntek esti mérkőzésén.

A kiegyenlített első negyedben nem bírtak egymással a csapatok, aztán a második és a harmadik etapban a KTE-Duna Aszfalt bizonyult jobbnak, a találkozó végén mégis az Alba Fehérvár örülhetett.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–
ALBA FEHÉRVÁR 83–86 (19–19, 23–19, 21–19, 20–29)
KECSKEMÉT: POLLARD 17/6, JARAMAZ 14/12, Milutinovics 5/3, Kucsera 4, KARAHODZSICS 20/3. Csere: Wittmann 7, Lukács D., Dramicsanin 11/9, Kiss D. 5. Edző: Forray Gábor
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 10/3, Takács Milán 3/3, L. Smith 8/6, SZABÓ ZS. 16/9, Omenaka 5. Csere: STARK 21/15, VOJVODA 19/9, Kass, Sh. Davis 4. Edző: Matthias Zollner
Kecskemét, 1000 néző. V: Papp P., Farkas G., Söjtöry. Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–3. 7. p.: 12–11. 13. p.: 28–25. 17. p.: 35–32. 23. p.: 56–44. 27. p.: 60–49. 33. p.: 67–65. 37. p.: 73–75
Forray Gábor:
– Elismerésem az Albának a győzelemhez. Nem tudom elmarasztalni a játékosaimat, mert ezúttal is mindent megtettek. Kritikus pillanatokban a fehérváriak bravúrkosarakat dobtak, míg a mi próbálkozásaink kitáncoltak a gyűrűből. A sport ilyen, reméljük, hogy legközelebb visszaadja ezt nekünk az élet, és győzni fogunk.
Matthias Zollner: – Kecskeméten sosem könnyű nyerni, és ez most is bebizonyosodott. A harmadik negyedben a KTE előnybe került, de nem estünk szét, mint az Nyíregyházán történt, és egymásért küzdve visszakapaszkodtunk. Hullámzó volt az egész összecsapás, a végén nekünk jöttek be a dobásaink.