Férfi kosár NB I: Szegeden győzött a Fehérvár; a DEAC meglepte a Szolnokot

D. Á./MTID. Á./MTI
2020.01.24. 21:33
Az Alba Fehérvár nagy csatában győzött a Szeged ellen (Fotó: albakosar.hu)
A Fehérvár nyolc ponttal kerekedett vendéglátója, a Szeged fölé a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján. A PVSK VEOLIA 89–59-re kiütötte a Jászberényt, míg a DEAC hazai pályán 81–68-ra győzte le a Szolnoki Olajt.

A Szedeák és a Fehérvár találkozója egészen a végéig szoros volt – a félidőben még döntetlennel fordultak, a harmadik negyed végén pedig a hazai Szeged vezetett négy ponttal. Az utolsó játékrészt azonban 24–12-re nyerte a vendég együttes, így a meccs végén a fehérváriak örülhettek – a vége 80–88.

A sereghajtó Jászberénynek esélye sem volt a PVSK VEOLIA ellen. Ugyan az első negyedben csupán öt ponttal mentek a hazaiak, a szünetre már 19 pontos előnye volt a Pécsnek. A második félidőben sem tudtak közelebb jönni a vendégek, nagyon simán 89–59-re győzött a Pécs.

Borzasztóan kezdett a Szolnok Debrecenben – az Olaj már az első negyedben 14 pontra volt a DEAC-tól, s bár a második negyedben ebből hét pontot is ledolgozott a végén még is 81–68-ra kikapott.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

PVSK VEOLIA–JÁSZBERÉNYI KSE 89–59 (20–15, 29–14, 19–14, 21–16)
Pécs, 1500
néző. V: Földházi, Farkas G., Török R.
PÉCS: Ruják A. 6, Ch. Smith 13, DIGGS 15/3, BUDIMIR 17/3, SULOVICS 12/3
Csere: Csirics 2, BÍRÓ L. 12, Horti 4, Kocsis Z. 4, Dragasevic 4/3, Popadics
Edző: Dragan Alekszics
JÁSZBERÉNY: Nelson 13, Mészáros M. 4, Brbaklics 16/3, ALEKSZANDROV 11/3, Pantelics 6
Csere: Ruják B., Buzás 5/3, Peringer 4
Edző: Miljan Csurovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 6. p.: 12–2. 13. p.: 27–17. 17. p.: 35–23. 23. p.: 53–33. 26. p.: 55–37. 33. p.: 74–46. 37. p.: 81–54
Kipontozódott: Pantelics (32. p.), Bíró L. (40. p.)
Dragan Alekszics: – Pongó Máté és Antóni Csanád is influenzával küzdött a héten, így nem kockáztattuk a pályára lépésüket. Örülök, hogy végül jól játszottunk, és a bevetett fiatalok is helytálltak. Külön öröm, hogy van három-négy használható fiatal játékosunk.
Lo Elhadji Malik (másodedző): – Nem volt jó esténk, nagyon rosszul kezdtünk, amikor a Pécs pontokat dobott, nem tudtunk válaszolni. Az új szakmai igazgatónk jól felkészítette a csapatot, tudtuk, mit kellene tenni, de azt nem csináltuk meg. Azt gondoltam, ezt az arcunkat már nem mutatjuk meg... Gyorsan felejtsük el ezt a meccset.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK–ALBA FEHÉRVÁR 80–88 (19–22, 22–19, 27–23, 12–24)
Szeged, 800
néző. V: Papp P., Mészáros B., Minár
SZEGED: M. CURRY 15/9, Miliszavljevics 7/3, Vágvölgyi 6/6, KRAPIC 25/15, ASBURY 22
Csere: Kerpel-Frónius G. 3/3, Kerpel-Frónius B. 2, Mayer
Edző: Szrecsko Szekulovics
ALBA: Ljubicsics 11/9, Guyton, MARKOVICS 19/3, CSUPKOVICS 16/12, Csorvási 10
Csere: Govens 6, MCDUFFIE 23/6, Molnár M. 3, Takács Milán, Lukács
Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 7. p.: 9–16. 12. p.: 21–26. 16. p.: 34–33. 18. p.: 36–41. 24. p.: 54–47. 28. p.: 61–49. 32. p.: 68–70. 38. p.: 78–78
Kipontozódott: Vágvölgyi (33. p.)
Szrecsko Szekulovics: – Dicséret illeti játékosaimat, mert végig egyenrangú ellenfelei voltak az erős Albának. Az utolsó percek néhány rossz döntése miatt veszítettünk.
Pethő Ákos: – A múlt heti, kecskeméti győzelme után felszálló ágba kerülő Szeged ellen egész héten keményen készültünk. Csapatunk végig nagy energiát fektetett a küzdelembe, és a hajrá kiélezett pillanataiban jó döntéseket hoztunk.

DEAC–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 81–68 (28–14, 17–24, 20–18, 16–12)
Debrecen, 1200 néző. V: Kapitány, Nagy, József
DEAC: MOODY 21/9, Somogyi 2, Harrison 10, DRENOVAC 17/9, Tóth Á. 13
Csere: MANIGAT 10/6, Omenaka 4, Bognár K. 4, Polyák
Edző: Kovács Adrián
SZOLNOK: Jones 9, Kovács P. 2, TUCKER 15/9, Krisztics 4, Tóth N.
Csere: CAKARUN 19, Rudner 2, Price 12/3, Juhos 5/3, Csák
Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0. 6.p.: 14–0. 9.p.: 24–6. 13.p.: 30–20. 17.p.: 38–32. 22.p.: 53–40. 29.p.: 63–56. 34.p.: 72–60. 38.p.: 76–64
Kipontozódott: Juhos (33.p.)
Kovács Adrián: – Egész héten a csapatvédekezésünkkel foglalkoztunk, célunk volt az agresszív kezdés. A jó start volt a kulcs, a kemény védekezésünk lendületes, ritmusos támadásokat is eredményezett. Összességében kontrolláltuk a játékot, örülök, hogy három negyeden keresztül húsz pont alatt tudtuk tartani a vendégeket.
Gasper Potocnik: – Puhán kezdtünk, a debreceniek sokkal agresszívabban álltak bele a párharcokba, ami tetemes hátrányt eredményezett. A hátralévő időben kétszáz százalékot kellett volna nyújtanunk a fordításhoz, de ez lehetetlen egy olyan csapat otthonában, mint a DEAC. A helyzetünket nehezítette kezdő irányítónk, Darwin Davis hiánya, de ettől függetlenül sokkal élesebbnek kell lennünk a továbbiakban már a feldobástól kezdve.