Férfi kosár NB I: Sopronban győzött a DEAC

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2019.05.01. 19:58
A DEAC győzött Sopronban a férfi kosárlabda NB I középszakaszának szerdai középházas mérkőzésén.

SOPRON:
Lemar 16, WARNER 21/6, Takács, Wiggins 5, Gordon 15. Csere: SUPOLA 18/12, Werner, Molnár Marcell 5/3, Dénes 2. Edző: Sabáli Balázs
DEBRECEN:
Dugat 17/9, BORISZOV 34/15, Bognár, IVOSEV 23/9, AMIGO 16. Csere: Polyák 6/6, Omenaka 2, Velkey 1, Kósa. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 2. p.:
3–4. 5. p.: 16–4. 10. p.: 27–12. 13. p.: 29–18. 15. p.: 33–22. 18. p.: 39–26. 20. p.: 43–37. 22. p.: 47–42. 25. p.: 52–51. 28. p.: 57–60. 30. p.: 62–69. 32. p.: 70–75. 35. p.: 75–81. 38. p.: 78–94. 40. p.: 82–99
Kipontozódott:
Polyák (39. perc)
Sabáli Balázs: –
Gratulálok a Debrecennek! Az első tizenöt percben nagy előnyre tettünk szert, és jól is reagáltuk le, hogy magas szerkezettel kezdett a vendégcsapat, de ott elfogyott az energia. Három triplával fejezték be az első félidőt, ami visszahozta őket a meccsbe. Az egész mérkőzésen problémánk adódott a lepattanókkal, és a csapatjátékunk sem volt olyan, amilyet szerettünk volna. Takácsot másfél perc után elveszítettük vállficammal, neki valószínűleg véget ért a szezonja, Warnernek pedig a combja sérült meg. Ennek ellenére nem adjuk fel, küzdünk tovább, és bízunk benne, hogy így is sikerül elérni a rájátszást.
Berényi Sándor: –
Kaotikus találkozó volt. Rosszul kezdtünk, elhúzott a Sopron. Lehet, hogy mindkét csapat azt hitte, lefutott a mérkőzés, aztán a félidő végén beesett néhány dobásunk, jól is védekeztünk, ez pedig meccsben tartott minket. A szünetben azt mondtam, hogy ha mindenki odateszi magát, meg fogjuk nyerni, s ez a második félidőben sikerült is, ami a kosárkülönbség miatt is fontos. Ezzel életben tartottuk a reményeinket, bár még most sem vagyunk kedvező helyzetben, de legalább az esély megmaradt.KOSÁRLABDA