Férfi kosár NB I: rendőrségi eljárás a Körmend–Falcón történtek miatt

MTI/K. B.MTI/K. B.
2021.10.11. 14:24
A Falco tábora Körmenden (Fotó: Vas Népe/Szendi Péter)
Tizenhárom személlyel szemben csoportosan elkövetett garázdaság bűntett megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást, illetve három személlyel szemben rendzavarás szabálysértés miatt rendőrségi vizsgálat indult a szombati Egis Körmend–Falco KC Szombathely férfi kosárlabda-mérkőzés kapcsán – közölte hétfőn honlapján a rendőrség.

A kamerafelvételeket még elemzik, esetleges további elkövetők azonosítására is sor kerülhet, és közigazgatási eljárás keretében vizsgálják a szervezők, valamint a rendezők esetleges felelősségét is – idézi a közleményt a Magyar Távirati Iroda.

A vasi rangadón a hajrában a két szurkolótábor összeugrott, először a rendfenntartók próbálták szétválasztani a feleket. Amikor már csak 44 másodperc volt hátra, a játékvezetők megállították a játékot, és bevonultak a rendőrök is. Végül néhány percen át tartó kényszerszünetet követően be tudták fejezni a mérkőzést.

A találkozót a címvédő Falco KC nyerte 86–78-ra.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
EGIS KÖRMEND–FALCO KC SZOMBATHELY 78–86 (17–24, 22–17, 21–23, 18–22)
Körmend, 1980
néző. Vezette: Földházi T., Tőzsér D., Török R.
KÖRMEND: STOKES 16/6, Takács 2, White 8, Szavics 4, GARRETT 20. Csere: Ferencz 15/9, Durázi 9/3, Krivacsevics 4, Kiss M. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
SZOMBATHELY: VÁRADI 16/6, Somogyi 7, Benke 20/6, Golomán 8, KELLER 11/3. Csere: PERL 12/3, Baracs 5, Clark 7/3, Verasztó. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–13. 7. p.: 8–21. 13. p.: 29–29. 18. p.: 32–39. 23. p.: 52–45. 27. p.: 58–56. 33. p.: 62–72. 36. p.: 70–76.
Kipontozódott: Somogyi (35. p.)

1. Falco KC Szombathely 5 5 460–354 1.000
2. DEAC-Tungsram 5 4 1 412–352 0.900
3. Szolnoki Olajbányász 5 4 1 407–387 0.900
4. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 5 3 2 355–381 0.800
5. Egis Körmend 4 2 2 327–344 0.750
6. Pécsi VSK-VEOLIA 4 2 2 345–365 0.750
7. Alba Fehérvár 4 2 2 338–368 0.750