Férfi kosár NB I: remek első félidővel nyert Fehérváron a Szeged

2021.01.02. 18:42
A Szeged remek első félidejének köszönhetően 87–78-ra legyőzte idegenben a Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I-ben.

A meccs legeredményesebbje Govens Darrin, a vendégek honosított magyar válogatott játékosa volt 28 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

ALBA FEHÉRVÁRNATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 78–87 (21–31, 13–26, 17–11, 27–19)
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. V: Földházi, Cziffra, Minár
FEHÉRVÁR: VOJVODA 18/9, R. Curry 12/6, Lukács N. 6/6, Davis 5/3, AHMAD 22. Csere: Omenaka 4, Turner 11, Takács Martin, Awogbemi. Edző: Forray Gábor
SZEDEÁK: Kerpel-Fronius G. 2, GOVENS 28/9, BROWN 14/12, DZELETOVICS 23/6, DICKEY 16. Csere: Keller I., Kerpel-Fronius B. 4. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 5. p.: 9–17. 8. p.: 13–27. 12. p.: 28–35. 15. p.: 31–45. 18. p.: 34–52. 22. p.: 36–59. 25. p.: 40–61. 28. p.: 45–64. 32. p.: 53–68. 35. p.: 60–76. 38. p.: 67–81
Forray Gábor: – Megérdemelte a győzelmet a Szeged. Az első félidőben különösképpen jól játszott, de nyilván mindenki úgy támad, ahogy hagyják. Ez alapigazság, és mi védekezés gyanánt az első húsz percben gyakorlatilag nem csináltunk semmit. A Szeged jó játékosokból áll és van olyan rutinos, hogy ezt kihasználta, olyan előnyt épített ki, amely a meccs végéig kitartott. Magyarázat nincs, elnézést kérek a szurkolóktól, hiszen teljesen mindegy, hogy hazai pályán vagy idegenben vagyunk, ilyen első félidőt nem lehet produkálni. Ki lehet kapni, mert nem vagyunk robotok, ám azt nem engedhetjük meg, hogy felmossák velünk a padlót, márpedig az első félidőben ez történt. A nagyszünetben átbeszéltük a dolgokat és utána megmutatta a csapat, hogy van tartása.
Szrecsko Szekulovics: – Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, hiszen az Alba mindig erős hazai pályán. Ezúttal sem volt másképp, a győzelmünk kulcsa, hogy nagyon jól indítottunk az első félidőben, jól védekeztünk, a támadással sem volt problémánk, valamint jól dobtuk a hárompontosokat és rengeteg asszisztot adtunk. A második félidőben tudtuk, hogy vissza akar jönni a meccsbe az Alba, egy kicsit el is fáradtunk, de koncentráltunk. Óriási győzelmet arattunk, az biztos, hogy nem sok csapat fog itt nyerni.