Férfi kosár NB I: rangadót nyert a Kecskemét ellen a Szolnok

V. J.V. J.
2021.10.31. 21:54
Otthon nyert a Szolnok a Kecskemét ellen (Fotó: Nagy Balázs)
A Szolnoki Olajbányász 81–63-as sikert aratott a Kecskemét felett a férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

A mérkőzés első fele még szorosabb volt, de a Szolnok magabiztosan játszva mind a négy negyedet megnyerte a Kecskemét ellen. A a mezőny legeredményesebb játékosa ugyanakkor a vendégek közül került ki: a svájci Xavier Pollard 24 pontig jutott.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 81–63 (16–12, 17–15, 22–17, 26–19)
Szolnok, 1500 néző. V: Papp P., Török R., Goda.
SZOLNOK: Rogic 9/3, BADZIM 11/6, Kovács P., SZUBOTICS 13/3, Taiwo 4. Csere: Pallai 3/3, Cakarun 10, Pongó Máté 5/3, Zsíros 6/6, CUMMINGS 15/9, RUDNER 5/3, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik
KECSKEMÉT: POLLARD 24/3, Jaramaz 6, Milutinovics 12/3, Kucsera, KARAHODZSICS 11. Csere: Dramicsanin 5/3, Wittmann 3, Kiss D., Körmendi 2. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–5. 8. p.: 14–8. 14. p.: 19–20. 18. p.: 26–25. 24. p.: 41–34. 28. p.: 50–42. 33. p: 62–46. 37. p.: 77–57
Gasper Potocnik:
– Csaknem végig kiválóan védekeztünk a Kecskemét ellen. Büszke vagyok a fiúkra, a hozzáállásukra, minden dicséret megérdemelnek a meccsen nyújtott teljesítményükért.
Forray Gábor: – Az első félidő utolsó két percéig jól játszottunk, aztán buta hibák miatt hátrányba kerültünk. A második félidőben felőrölt bennünket a szolnoki csapat, amely a záró negyedben jól is dobott, így megérdemelten győzött le bennünket.

1. Falco KC Szombathely 9 9 831–671 1.000
2. Szolnoki Olajbányász 8 7 1 656–609 0.938
3. DEAC-Tungsram 8 5 3 667–603 0.813
4. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 8 5 3 611–639 0.813
5. Egis Körmend 7 4 3 594–586 0.786
6. MVM-OSE Lions 8 4 4 610–595 0.750
7. Pécsi VSK-Veolia 8 4 4 673–698 0.750
8. Kaposvári KK 8 3 5 612–641 0.688