Férfi kosár NB I: otthon továbbra is hibátlan a Kecskemét

B. A.B. A.
2020.12.22. 20:45
A Kecskemét 79–73-ra legyőzte a PVSK-Veoliát a férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján.

A kecskemétiek harmadik hazai bajnokijukon a harmadik sikerüket aratták, míg a pécsiek hatból hatszor szenvedtek vereséget idegenben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–PVSK-VEOLIA
7973 (20–22, 23–19, 20–16, 16–16)
Kecskemét, zárt kapuk mögött. V:
Cziffra, Török R., Kovács N.
KECSKEMÉT: THOMAS 27/12, Wittmann 10/6, Djeraszimovics 5, Kucsera 7/3, KARAHOZSICS 9. Csere: Horti 8, DRAMICSANIN 10, C. Lewis 3, Körmendi. Edző: Váradi Kornél
PÉCS: Ruják A. 12/6, FUNDERBURK 26/3, Budimir 2, Dragasevics, Meleg 6. Csere: Brkics 9, Bíró L. 2, Demeter A. 1, M. LEWIS 15/3, Rátvay. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 7. p.: 12–13. 13. p.: 27–29. 17. p.: 34–31. 23. p.: 48–46. 27. p.: 56–53. 33. p.: 69–57. 37. p.: 73–66
Kipontozódott: Kucsera (36. p.), Horti (38. p.), Brkics (39. p.)
Váradi Kornél: – Emberfeletti a játékosaim produkciója, hogy a karantén után így tudtak visszajönni. Ebben a társaságban mindenki odateszi magát és alázatosan dolgozik. Ez nincs benne a statisztikában, de ez visz bennünket előre.
Dragan Alekszics: – Veljko Budimir és Veljko Brkics sérüléssel küszködve vállalta a játékot, ezért jár nekik az elismerés. A kulcsszituációkban Wittmann Krisztián és Cleveland Thomas pontosan célzott és ez döntőnek bizonyult.