Férfi kosár NB I: otthon nyert, és élre állt a DEAC

2020.11.29. 20:09
A Debrecen öt ponttal kerekedett vendége, az Oroszlány fölé a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi mérkőzésén, ezzel a tabella élére állt.

A legeredményesebb játékos a hazaiak amerikai irányítója, Stefan Moody volt 21 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DEAC–OSE LIONS 92–87 (20–21, 26–20, 27–19, 19–27)
Debrecen
, zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Benczúr, Fodor A.
DEAC: MOODY 21/12, GUYTON 17/9, NEUWIRTH 9/6, Hines 14/9, Tóth Á. 10. Csere: Molnár M. 8, Kiss K. 2, Kalassai. Megbízott edző: Andjelko Mandics
OROSZLÁNY: ABELL 17/6, C. Anderson 5, BÍRÓ O. 13/9, Bailey 12/3, Anda 6. Csere: Kucsora 3/3, Hayes 4, Morgan 9, Garamvölgyi 6, ILLÉS M. 12/6. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3 perc: 0–8. 7. p.: 15–14. 11. p.: 25–21. 16. p.: 34–25. 24. p: 63–44. 34. p.: 80–62. 37. p.: 86–77. 39.p.: 88–84. 40. p.: 88–87.
Kipontozódott: Neuwirth (35.), Kiss K. (37.), Guyton (38.)
Andjelko Mandics:
– Az első percek nehézségei után mi kontrolláltuk a meccset. Mivel nagyon kevesen vagyunk, a végére az erőnk mellett az előnyünk is kis híján elfogyott, de szerencsére nem így alakult. Nem szeretek kiemelni külön senkit, de két debütánsunk, Neuwirth Bence és Kiss Kolos rendkívül éretten játszottak életük első élvonalbeli mérkőzésén.
Sebastjan Krasovec: – Rengeteg ziccert és büntetőt hibáztunk, védekezésben pedig nem voltunk elég kemények, hibáinkat a hazaiak rendre meg is büntették. Még ezek ellenére is volt esélyünk a győzelemre az utolsó percekben, azonban a DEAC jobban menedzselte a végjátékot, és megérdemelt győzelmet aratott.