Férfi kosár NB I: otthon nyert a DEAC, idegenben az OSE

2022.03.11. 20:44
A DEAC hazai pályán nyolc ponttal múlta felül a sereghajtó Atomerőművet a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján – számolt be róla a Magyar Távirati Iroda. A hajdúságiaknál Djordje Drenovac, a vendégeknél Kendrick Brown ért el 19 pontot.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

DEAC-TUNGSRAM–
ATOMERŐMŰ SE 90–82 (23–24, 23–22, 21–17, 23–19)
Debrecen, 800 néző. V: Tóth C., Frányó, Makrai.
DEBRECEN: Thames 6/3, Polyák 7/6, VALERIO-BODON 9/3, DRENOVAC 19/6, TÓTH Á. 17. Csere: ASKA 15/3, Hagins 3/3, Neuwirth, Dzseletovics 12/6, Kerpel-Fronius G. 2, Kovács II Ákos. Edző: Berényi Sándor
ATOMERŐMŰ: K. BROWN 19/9, Frank 2, BRZOJA 18, Goins 11/3, Pacevicius 11. Csere: KEITH 16/6, Kovács I Ákos 2, Kis R. 3/3. Edző: Petar Mijovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–6. 7. p.: 16–18. 16. p.: 29–32. 24. p.: 55–56. 29. p.: 64–63. 32. p.: 72–63. 36. p.: 83–67. Kipontozódott: Frank (34. p.)

Berényi Sándor:
– Az első félidőben borzasztóan védekeztünk, nem voltunk agresszívek. A nagyszünet után keményebbek lettünk, kontrolláltuk a Paks támadásait, ennek köszönhető a siker.
Petar Mijovics:
– Az első félidei támadójátékunkkal elégedett vagyok, a nagyszünet utáni percekben viszont nem volt elég agresszivitás a játékunkban, a DEAC ekkor már kontrollálta a mérkőzést. Két fontos találkozó vár ránk az alapszakasz végén, ezeket meg kell nyernünk! KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

PVSK-VEOLIA–MVM-OSE LIONS 61–71 (12–17, 12–23, 12–13, 25–18)
Pécs, 1800 néző. V: Benczur, Győrffy, Farkas G.
PVSK: HAYNES-JONES 18/6, Goldring 4, Carpenter 1, Ivosev 11/3, Brkics 12. Csere: Donaldson 10, Popadics, Bíró O. 2, Illés 3, Farkas S. Edző: Andrija Csirics
OSE: Ihring 7, Carev, CALHOUN 19/6, Garamvölgyi 6, BURNS 13. Csere: PARRISH 12/12, RUJÁK A. 12/3, Molnár M. 2, Tóth B. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc:
3–2. 6. p.: 7–6. 13. p.: 14–19. 17. p.: 18–30. 23. p.: 29–45. 26. p.: 31–47. 33. p.: 41–55. 37. p.: 51–62. Kipontozódott: Brkics (36. p.), Ivosev (40. p.)
Andrija Csirics: – A fejekkel és a hozzáállással van baj. Amit művelünk, az nem kosárlabda. Játékosként ezt én nem engedhettem meg magamnak. Innentől nem száz százalékot kell nyújtanunk, hanem a vérünket kell adni a pályán.
Sebastjan Krasovec: – Mindkét csapat számára nagyon fontos volt ez a mérkőzés, látszott, hogy izgultunk is a pályán, ez főleg a támadójátékban tükröződött. Van még két meccsünk arra, hogy kiharcoljuk az első tízbe jutást.