Férfi kosár NB I: nyert a Falco, rájátszásban az OSE és a Szedeák

2022.05.11. 20:19
Golomán György vezetésével fölényesen győzött a Falco (Fotó: Unger Tamás)
A férfi kosárlabda NB I középszakasza csoportkörének utolsó fordulójában a Sopron idegenben legyőzte az Alba Fehérvárt, és ezzel megszerezte a 4. helyet, vagyis a pályaelőnyt a playoffra. Az OSE legyőzte a Szedeákot, de mindkét gárda bejutott a rájátszásba, mivel a Kaposvár otthon vereséget szenvedett a DEAC-tól.

FELSŐHÁZ

A felsőházban mind az öt együttes automatikusan résztvevője a playoffnak, ugyanakkor egyáltalán nem volt mindegy, hogy melyik pozícióban zárják a bajnokságot. A befejező játéknapon az Alba Fehérvár–Sopron KC meccs tétje a 4. hely volt: amelyik együttes ezt megszerzi, pályaelőnnyel indulhat a rájátszásban.

Végül a Sopron örülhetett: elsősorban a harmadik negyedbeli játékával alapozta meg a sikert, s 89–85-re legyőzte a fehérvári együttest.

A Falco már korábban biztosította magának az első helyet, a Szolnok meg a másodikat, így ebből a szempontból nem volt tétje ennek a csatának. A Falco igazolta a papírformát, és 15 pontos különbségű győzelmet aratott.

KÖZÉPHÁZ

A középszakaszból csak a legjobb három csapat csatalakozhatott a playoffba. A Kecskemét szabadnapos volt, de Forray Gábor csapata már biztosította részvételét a legjobb nyolc között.

Az utolsó körben az OSE idegenben legyőzte a Szedeákot, a Kaposvár viszont hazai pályán kikapott a DEAC-tól. Így az OSE és a Szedeák jutott be a legjobb nyolc közé.

A negyeddöntő párosítása:
Falco KC Szombathely–Naturtex-SZTE-Szedeák
Szolnoki Olajbányász–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
Egis Körmend–MVM-OSE Lions
Sopron KC–Alba Fehérvár

A párharcok egyik csapat harmadik győzelméig tartanak.

ALSÓHÁZ

A PVSK-Veoliának hétmeccses vereségsorozatot kellett megszakítania hazai pályán, a Lauber-sportcsarnokban, mivel az Atomerőmű SE elleni újabb kudarc már az élvonaltól való búcsút is jelenthette.

Nagyon izgalmas meccsen megtört a hazaiak átka. Mindössze két ponttal, de legyőzte az ASE-t, így harmadik, szombati mérkőzés dönt, hogy melyik csapat esik ki az élvonalból.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
Alba Fehérvár–Sopron KC 85–89
(18–19, 28–23, 14–24, 25–23)
Székesfehérvár, 600 néző. Vezette: Benczur, Kapitány, Mészáros B.
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 2, VOJVODA 28/15, LUKÁCS N. 11/6, Fakuade 9/3, S. DAVIS 21/6. Csere: Omenaka 9, Szabó Zs. 3/3, Takács Milán 2, Góbi M., Kass. Edző: Matthias Zollner
SOPRON: MACK 16/6, MYERS 33/12, Q. Ford 2, Sitku M. 2, MONTGOMERY 14. Csere: Fazekas Cs. 3/3, BORISZOV 16/9, Supola 3/3, Werner, Takács N. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 5. p.: 10–5. 8. p.: 16–7. 12. p.: 20–24. 15. p.: 30–26. 18. p.: 40–36. 22. p.: 48–42. 25. p.: 56–52. 28. p.: 56–64. 32. p.: 61–69. 35. p.: 64–79. 38. p.: 72–83. Kipontozódott: Pongó Marcell (39. p.), Szabó Zs. (40. p.), Takács Milán (40. p.)
Matthias Zollner:
– Természetesen nagyon csalódott vagyok. Nem játszottunk eléggé agresszívan, a Sopron viszont megvalósította ezt. Nagyon nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után, nyerni szerettünk volna és pályaelőnnyel indulni a rájátszásban. Az a feladatunk, hogy győzzünk Sopronban a következő találkozón.
Kosztasz Flevarakisz: – Úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Bár követtünk el hibákat, főként a mérkőzés elején, de utána átvettük az irányítást. Tisztában voltunk a találkozó súlyával, és ezzel a sikerrel jelentős lépést tettünk előre. A bajnokság valójában most kezdődik, nagyon örülök, hogy hazai pályán tudjuk kezdeni a negyeddöntős párharcot.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely–Szolnoki Olajbányász 89–74 (22–19, 21–23, 20–19, 26–13)
Szombathely, 2610 néző. Vezette: Földházi, Györfy R., Lengyel
SZOMBATHELY: SOMOGYI 9/3, PERL 12, Sövegjártó, GOLOMÁN 30/9, KELLER Á. 11. Csere: Clark 6, Barac 12, Hawkins 2, Benke 5/3, Verasztó 2, Takács Zs., Horváth Á. Edző: Milos Konakov
SZOLNOK: PONGÓ MÁTÉ 10/6, Pallai 2, Rudner 3/3, CUMMINGS 26/12, CAKARUN 13. Csere: YOUNG 11, Vincze 5/3, Sebők 2, Arabo 2, Csornai, Tóth J. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–5. 7. p.: 18–9. 14. p.: 25–27. 17. p.: 32–34. 20. p.: 43–42. 24. p.: 51–44. 27. p.: 57–54. 30. p.: 63–61. 32. p.: 69–63. 36. p.: 79–68. 39. p.: 86–72
Milos Konakov:
– Jó meccset játszottunk, igaz, az első félidőben kicsit enerváltnak éreztem a csapatokat – ezért is örülök annak, hogy fordulás után ritmust tudtunk váltani, akkor már jobban működött a védekezésünk is.
Gasper Potocnik: – Megérdemelten nyert a Falco. Kicsit szűk rotációval érkeztünk Szombathelyre, ráadásul Rudner megsérült a meccsen, ami tovább fokozta a problémáinkat. Igyekeztünk elosztani a perceket, aki pályára lépett, megtette a magáét.

Szeged, 1200 néző. Vezette: Papp P., Farkas G., Söjtöry
SZEGED: PERSONS 16/3, COOK 16, Polányi, Bognár 8, Alston 12/3. Csere: R. DAVIS 16/3, Kerpel-Fronius B. 8/6, Filipovics, Szatmári, Balogh Sz. 3, Keller I. Edző: Simándi Árpád
OROSZLÁNY: IHRING 16/9, CALHOUN 18/12, MESICEK 22/3, Burns 4, Dorogi. Csere: Molnár M. 9, Carev 3/3, PARRISH 13/9, Ruják A., Mucza. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–4. 7. p.: 15–14. 12. p.: 30–24. 16. p.: 38–28. 22. p.: 49–50. 25. p.: 53–55. 28. p.: 55–62. 33. p.: 69–66. 36. p.: 74–75. 38. p.: 78–78
Simándi Árpád:
– Az első tizenöt percben ellenállhatatlanul játszottunk, kemény védekezés ellen bravúros dobásokkal szereztünk tízpontos előnyt. A mérkőzést az utolsó öt percben vesztettük el, mert ekkor rossz döntéseket hoztunk, továbbá lepattanózásban is fölülmúlt bennünket az Oroszlány.
Sebastjan Krasovec: – Rászolgáltunk a hatodik helyre, mert az összes középházbeli ellenfelünkkel szemben pozitív a mérlegünk, a Szegedet ebben az idényben négyszer is legyőztük.

Kaposvári KK–DEAC-Tungsram 82–91 (24–20, 20–19, 21–27, 17–25)
Kaposvár, 400 néző. Vezette: Praksch, Tőzsér, Csabai-Kaskötő.
KAPOSVÁR: Krnjajszki 16/6, Diggs 15/9, Puska 6, HENDLEIN 12/6, CSORVÁSI 12. Csere: Plézer 4, BOGDÁN 11/3, Paár 6, Antalics. Edző: Nikola Lazics
DEBRECEN: Kerpel-Fronius G. 4, Polyák 11/9, VALERIO-BODON 14/6, DRENOVAC 21, DZSELETOVICS 19/3. Csere: Neuwirth 3/3, Gáspár 5, Aska 12, Balázsi 2, Kiss K., Ekenedilichukwu. Edző: Berényi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 7. p.: 18–13. 12. p.: 28–22. 17. p.: 35–36. 23. p.: 54–48. 27. p.: 56–58. 32. p.: 67–72. 37. p.: 75–81
Nikola Lazics:
– Április huszadikán, a Debrecenben aratott győzelem idején még stabil lábakon állt az évadunk. Nem gondoltam volna, hogy abszolút megállunk. Sajnálom, mert tudom, mindenki azt szerette volna, hogy a Kaposvár öt év után ismét bejusson a rájátszásba.
Berényi Sándor: – Nagyon nehéz volt készülni, sejtettük, hogy a Kaposvár sem teljes kerettel áll ki, és nálunk is többen hiányoztak a korábbi állapothoz képest. Többször is a győzelem kapujában álltunk ezzel az összetételű csapattal is, és végül sikerült szépen befejezni az idényt.