Férfi kosár NB I: nyert a Falco; parádés fordítást mutatott be a Körmend

CS. M.CS. M.
2021.10.16. 20:02
Nagy hátrányból fordított és nyert a Körmend (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe – archív)
A Falco KC Szombathely 85–70-re nyert a Kaposvári KK ellen, a Nyíregyháza idegenben győzött 90–82-re a Sopron KC ellen, míg az Egis Körmend 89–76-ra múlta felül a DEAC-ot a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A Sopron és a Nyíregyháza csatája nyitotta a játéknapot. Sokáig úgy tűnt, utóbbi simán nyerni tud, hiszen a harmadik negyed végén már 18 pontos előnye volt, de a Sopron egy kifejezetten jó negyedik negyedet produkált és „csak” nyolccal kapott ki, 90–82-re.

A Falco a várakozásonak megfelelően simán nyert a Kaposvár ellen (85–70), míg a DEAC és a Körmend meccse hatalmas fordítást hozott. Előbbi 16 ponttal vezetett a szünetben, a második játékrészben azonban nagyon simán fordított és végül 89–76-ra nyert a vendégcsapat. Ezt követően a Zalakerámia szoros meccsen nyert 80–72-re az Atomerőmű SE ellen.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

SOPRON KC–HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 82–90 (18–23, 21–25, 20–29, 23–13)
Sopron, 1000 néző. Vezette: Frányó, Török, Györfy
SOPRON: Halász 11/6, Collins 14/9, Sitku M. 5/3, Q. Ford 10, MONTGOMERY 21. Csere: Takács N. 3/3, Csendes 6/6, Werner, Myers 12. Edző: Dzunics Braniszlav
NYÍREGYHÁZA: Johnson 16, Kiss B. 10/6, BRYCE 17/3, Pipiras 13/6, Anda 2. Csere: Suárez 5/3, Mokánszki 8/6, Bus 2, Bazsó, LEDAY 17. Edző: Pethő Ákos
Sopron, 1000 néző. V: Frányó, Török, Györfy. Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–9. 9. p.: 16–21. 12. p.: 22–24. 15. p.: 24–33. 18. p.: 31–43. 22. p.: 41–55. 25. p.: 48–64. 28. p.: 54–71. 32. p.: 61–79. 35. p.: 64–82. 38. p.: 76–84
Dzunics Braniszlav: – Megérdemelten nyert a Nyíregyháza, minden játékelemben jobb volt. Próbáltunk tenni ez ellen, de a küzdésen kívül másra nem futotta. Főleg védekezésben volt nagy a különbség. Meg kell néznünk, hogy miért kapunk ennyi pontot a szigorított területen belülről, mert ez is hozzájárult a vereséghez.
Pethő Ákos: – Nagy energiával vártuk a mérkőzést, végig motiváltak voltunk, meg akartuk szerezni az első győzelmünket. Ennek megfelelően jól kezdtünk, és fenn is tartottuk ezt a szintet. Magabiztosak voltunk, és most nem fogyott el az előnyünk. Ebben a bajnokságban minden csapatban jó játékosok vannak, egy kétperces rövidzárlat is végzetes lehet, ezt nem szabad megengednünk, de örülök, hogy a végén a srácoknak helyén volt a szívük, és behúztuk ezt a meccset.

FALCO KC SZOMBATHELY–KAPOSVÁRI KK 85–70 (19–13, 22–17, 15–17, 29–23)
Szombathely, 2200 néző. Vezette: Kapitány G. Nagy V., Kovács N.
SZOMBATHELY: Somogyi 5/3, VÁRADI 14/6, BENKE 17/12, GOLOMÁN 14/3, Keller Á. 6. Csere: PERL 19, Barac 4, Clark 6, Verasztó, Sövegjártó. Edző: Milos Konakov
KAPOSVÁR: HILLIARD 19/9, Plézer 3/3, PRICE 19/3, Martin 8, X. Ford 9. Csere: Csorvási 4, Hendlein 2, Puska, Krnjajszki, Bogdán 6/6. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 8. p.: 19–11. 13. p.: 23–17. 18. p.: 35–25. 22. p.: 46–34. 27. p.: 56–45. 33. p.: 66–53. 38. p.: 81–65
Milos Konakov: – Nagyon nehéz meccsek vannak mögöttünk. Ezúttal kijöttek a fáradtságból fakadó apróbb hibák. Ezzel együtt úgy nézünk ki, ahogy ebben az időszakban ki kell néznünk. Folytatás Lettországban, a Bajnokok Ligájában.
Nikola Lazics: – Védekezésben most jobban teljesítettünk, mint korábban, viszont az utolsó negyedben kapott huszonkilenc pont nagyon sok. Sok sikert kívánunk a szombathelyieknek a nemzetközi porondon.

DEAC-TUNGSRAM–EGIS KÖRMEND 76–89(20–8, 24–20, 15–27, 17–34)
Debrecen, 1100 néző. Vezette: Győrffy, Mészáros, Goda.
DEBRECEN: Thames 9/3, Polyák 9/9, Valerio-Bodon 3, Dzseletovics 6, TÓTH Á. 11. Csere: DRENOVAC 18/3, Aska 6, Lapornik 7, Kerpel-Fronius G. 7, Neuwirth, Kovács II Á. Edző: Milenko Topics
KÖRMEND: WHITE 16/3, Stokes 12/3, Takács K. 6/6, SZAVICS 13/6, Krivacsevics 6. Csere: Garrett 12, FERENCZ 19/15, Durázi 2, Kenéz 3. Megbízott edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 12–2. 8. p.: 13–6. 12. p.: 21–12. 16. p.: 33–14. 20. p.: 44–28. 18. p.: 41–35. 24.p.: 46–38. 28. p.: 53–48. 32. p.: 63–63. 37. p.: 66–77. Kiállítva: Aska (38. p.). Kipontozódott: Thames (34. p.), Szavics (39. p.)
Milenko Topics:
– A mérkőzés elején sikerült megvalósítani sok mindent az eltervezettekből, a körmendi dobókat jól hatástalanítottuk. Az első félidőben akár el is dőlhetett volna a találkozó, a nagyszünetben meg is beszéltük, hogy hasonló agresszivitással kell folytatnunk, azonban valami megváltozott. A Körmend elkapta a fonalat, és ezzel nem igazán tudtunk mit kezdeni, remek dobásaival kizökkentette a fiúkat, így sajnos nem sikerült kilábalni a hullámvölgyből. A Körmend keményebb játékának köszönhetően meg tudta fordítani a mérkőzést, és teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Meg kell találnunk, mi okozta a vereséget, és menni tovább.
Kocsis Tamás: – Az első félidő után nem számítottunk ilyen másodikra. A félidőben persze volt némi fejmosás, ami úgy tűnik, eredményre vezetett. Fontos idegenbeli sikert arattunk, reméljük, hogy ez lendületet ad a következő összecsapásokra is.

ATOMERŐMŰ SE–ZALAKERÁMIA ZTE KK 72–80 (17–24, 20–18, 15–17, 20–21)
Szekszárd, 500 néző. Vezette: Papp P., Tóth C., Fodor A.
ATOMERŐMŰ: BROWN 18/9, Frank 4, DJUKANOVICS 14/3, Melvin 4, EILINGSFELD 15. Csere: Karosi, Kovács I Á. 8/3, Orgona 4, Kis R. 5/3. Edző: Teo Hojc
ZALAEGERSZEG: WILSON 19/9, Bonifert 2, Simó 8/6, Barnett 11/3, Horti. Csere: HARRIS 4, Németh Á. 6, Révész Á. 3, Guyton 11/6, HERON 16/12. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–8. 7. p.: 9–16. 9. p.: 13–21. 12. p.: 22–28. 15. p.: 26–34. 18. p: 32–37. 22. p.: 41–47. 25. p.: 46–50. 28. p.: 48–55. 30. p.: 52–59. 33. p.: 62–70. 36. p.: 64–74. 38. p.: 69–76
Teo Hojc: – Nem azt a formánkat hoztuk, s nem dobtunk olyan hatékonyan, mint az előző két mérkőzésen. Amikor nyertünk, csapatként játszottunk, most viszont sok volt az egyénieskedés, ami nem illik a rendszerünkbe. Két fontos hiányzónk volt: Lovro Buljevic és Mislav Brzoja. Ezért akikre számíthattam, sokat voltak a pályán, a végére el is fáradtak.
Teo Cizmic: – Egyik csapat sem volt könnyű helyzetben, ellenfelünknél két meghatározó játékos hiányzott, mi pedig rossz szériában vártuk a mérkőzést. Fizikailag kemény volt a találkozó, minden labdáért és dobóhelyzetért meg kellett harcolnunk, de küzdöttünk, aminek győzelem lett az eredménye.

1. Falco KC Szombathely 7 7 654–503 1.000 14
2. Szolnoki Olajbányász 5 4 1 407–387 0.900 9
3. DEAC-Tungsram 6 4 2 488–441 0.833 10
4. Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 6 4 2 448–472 0.833 10
5. Egis Körmend 5 3 2 416–420 0.800 8
6. Pécsi VSK-Veolia 5 3 2 448–464 0.800 8
7. MVM-OSE Lions 5 2 3 378–385 0.700 7
8. Sopron KC 5 2 3 413–451 0.700 7