Férfi kosár NB I: nyert a Falco a Fehérvár elleni rangadón

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2021.01.26. 19:44
A Falco nyerte meg a rangadót (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Falco 95–84-re legyőzte az Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján.

A Falco a Kaposvár elleni meglepő vereséggel hangolt a keddi találkozóra. az Alba viszont sorozatban aratott hat győzelem után, nagyszerű formában érkezett Szombathelyre. A hazaiaktól a régóta sérüléssel bajlódó Kyan Anderson ezúttal sem tudta vállalni a játékot.

Koncentrált, ponterős játékkal, 6–0-val nyitott a Falco, és a folytatásban is lendületben maradt. Az Alba védekezése szellős volt, szinte minden támadását kosárral zárta a Benke Szilárd és Evan Bruinsma által vezérelt házigazda. A második negyed közepén már úgy tűnt, hogy a nagyszerűen kosárlabdázó Falco korán eldönti a mérkőzést (41–24), ám az Alba nem adta fel, Stacy Davis pontjaival kezdte meg a felzárkózást, aztán Vojvoda Dávid is elkapta a fonalat. Be is nézett tíz pont alá a vendégsereg, érezhetően visszajött a meccsbe. Csak azért nyerte meg hét ponttal az első félidőt a szombathelyi alakulat, mert Bruinsma dudaszós triplája zárta a játékrészt.

A második félidőben azonban szemernyi esélyt sem adott ellenfelének a Falco, gyorsan biztonságos előnyt épített ki magának. A harmadik etap végén már közelített a húsz ponthoz a hazai vezetés (77–59). Vojvoda bravúros pontokkal segítette csapatát, de így sem tudta szorossá tenni a meccset az Alba. A csapatként, összeszedetten játszó, több kiváló egyéni teljesítményt felvonultató Falco roppant meggyőző teljesítménnyel feledtette a kaposvári kisiklást, és a vártnál talán könnyebben nyerte meg az Alba elleni rangadót.

„A Kaposvár elleni vereség után nagyon elszántan léptünk pályára az Alba ellen. Örülök, hogy szinte negyven percig sikerült megvalósítani azt, amit elterveztünk. Csapatként, jól kosaraztunk. Megérdemelten nyertünk, fontos diadalt arattunk egy igazán jó ellenfél ellen” – értékelt a korábbi albás Falco-center, Keller Ákos, míg Vojvoda Dávid, a fehérváriak hátvédje érthetően nem volt elégedett.

„Álmosan kezdtünk, amit a Falco kihasznált, már az első negyedben jelentős előnyt épített ki magának. Nem adtuk fel, többször is felzárkóztunk, de amikor igazán felcsillant a remény, hogy szorossá tegyük a meccset, a Falco mindig újított, ismét meglépett. Ellenfelünk megérdemelten nyert.”

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–
ALBA FEHÉRVÁR 95–84 (29–18, 24–28, 26–18, 16–20)
Szombathely, zárt kapuk mögött. Vezette: Cziffra, Söjtöry, Mészáros B.
FALCO: VÁRADI 4, Doktor 3/3, BENKE 24/12, BRUINSMA 23/9, KELLER Á. 12. Csere: PERL 19/6, Lake 6, Barac 4, Dancsecs. Edző: Gasper Okorn
FEHÉRVÁR: Turner 10, R. CURRY 19/6, VOJVODA 25/9, Davis 15/3, Omenaka. Csere: Ahmad 7, Lukács N. 6/6, Takács Martin, Csorvási 2. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 14–4. 8. p.: 23–16. 11. p.: 34–18. 14. p.: 41–24. 15. p.: 41–33. 20. p.: 53–46. 25. p.: 69–52. 28. p.: 77–59. 30. p.: 79–64. 33. p.: 87–71. 36. p.: 95–80
Gasper Okorn: – Összességében elégedett vagyok a látottakkal, úgy harmincöt percig jól kosárlabdáztunk, a játék minden elemében ellenfelünk fölé nőttünk. A végére kicsit kiengedtünk, talán azért, mert elfáradtunk – Anderson személyében ugyanis kulcsemberünk hiányzott a rotációból. A Kaposvár elleni vereség után kicsit változtattunk a játékunkon, örülök, hogy ez eredményre vezetett. Jó csapatunk van, amit most sikerült bizonyítanunk. Lépésről lépésre haladunk tovább.
Forray Gábor: – Ízelítőt kaptunk a Falcótól abból, hogy milyen sebességgel, mekkora agresszivitással játszik egy európai porondon edződött csapat – nekünk is erre a szintre kellene eljutnunk. A Falco remekül kezdett, korán nagy előnyre tett szert, mi a mérkőzés nagy részében futottunk az eredmény után. Szorosabb mérkőzésre számítottam, ezúttal kicsit puhának éreztem a csapatomat, de jó ellenféltől kaptunk ki, megérdemelten nyertek a hazaiak.