Férfi kosár NB I: nagyon simán nyert a Szolnok az Atom ellen

2018.03.03. 19:39
Az éllovas Szolnoki Olaj 90–57-re győzött az Atomerőmű vendégeként a férfi kosárlabda NB I 18. fordulójának szombatra halasztott mérkőzésén. Az Alba Fehérvár a kiváló második félidei játékával 92–71-re verte meg a Pécset.

A szolnokiak az első negyed derekától vezettek, és a második játékrészben futott 17–7-es rohammal szinte szakadékot vájtak a két csapat közé (21–41). A második félidő gyakorlatilag formalitás volt, az Olaj a végjátékban jelentősen növelte az előnyét.

A Pécs az ősszel 32 pontos verést mért az Albára (az első félidőben 51–12-re vezettek akkor a baranyaiak), volt tehát miért visszavágnia az azóta megerősödött és sokkal jobb formában játszó címvédőnek. A fehérvári meccsen is érett a meglepetés, a nagyszünetben csupán 34 pontnál jártak a hazaiak, ám egyedül a harmadik negyedben majdnem ugyanennyit szereztek és ezzel lényegében el is döntötték a mérkőzést.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések
ATOMERŐMŰ SE SZOLNOKI OLAJ 57–90 (14–22, 17–27, 16–16, 10–25)
Paks, 1200
néző. V: Benczur, Papp P., Ádám
ATOMERŐMŰ: Hinds 14/3, RUJÁK 7, Barnies 6/3, Eilingsfeld 5, Guinn 10/6. Csere: Ogunyemi 3, Tarrant 7, Gulyás M. 5/3, Garamvölgyi, Pajor. Edző: Teo Cizmic
Szolnok: Perry 9/3, VOJVODA 16/12, FORD 14/12, Milosevics 9, Andric 12. Csere: Tóth Á. 7, BROWNING 12/6, Kovács P. 3, Polyák 1, Rudner 3/3, Taiwo 2, Csák 2. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–1. 7. p.: 6–10. 12. p.: 16–27. 16. p.: 21–41. 22. p.: 31–51. 27. p.: 36–61. 33. p.: 47–72. 37. p.: 52–81
Teo Cizmic:
– Fizikailag hátrányban voltunk, nem sikerült megvalósítani, amit elterveztünk. Néhány játékos nem érezte a ritmust, sokszor feleslegesen erőltettük a kinti dobásokat, amelyek ezúttal nem igazán jöttek be. A következő napok feladata az lesz, hogy Troy Barniest és Ricky Tarrantot százszázalékos állapotba hozzuk.
Dragan Alekszics: – Nagyon készültünk, mert tudtuk, hogy nem egyszerű Pakson játszani. Próbáltuk a fizikai fölényünket érvényre juttatni. Odafigyeltünk a védekezésre, tudtuk, hogy Eilingsfeld János jól szedi a lepattanókat, Richard Thomas Guinn pedig távolról veszélyes. Élveztük a játékot ezen a napon, köszönöm a szurkolóinknak, hogy ilyen sokan elkísértek bennünket.

ALBA FEHÉRVÁR–PVSK-VEOLIA 92–71 (20–20, 14–19, 32–15, 26–17)
Székesfehérvár, 1300
néző. V: Pálla, Török R., Hervay
FEHÉRVÁR: Hill 9, Mohammed 1, Simpson 3/3, LÓRÁNT 21/6, Keller Á. 10. Csere: POINTER 14/3, Kovács Á. 8, FILIPOVITY 7/3, HORTON 19. Edző: Dzunics Braniszlav
PÉCS: DURHAM 16/9, Brooks 10/6, ANTÓNI 20/12, Bíró 2, SARLIJA 13. Csere: Demeter, Simon K. 4/3, Harazin 6. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–5. 6. p.: 15–11. 9. p.: 17–18. 12. p.: 22–25. 15. p.: 25–33. 18. p.: 29–35. 22. p.: 34–41. 25. p.: 44–47. 28. p.: 58–49. 32. p.: 68–56. 35. p.: 74–63. 38. p.: 82–68
Dzunics Braniszlav:
– Nehezen indult számunkra a mérkőzés, nem tudtuk megtalálni a megfelelő ritmust és sok hibát követtünk el. A második félidőben fizikailag felőröltük ellenfelünket, kevesebbet hibáztunk, jó megoldásokat választottunk.
Csirke Ferenc: – Két dologra készültünk: hogy lehetőség szerint ne adjunk el labdát és ne kapjunk gyors indításokat. Huszonöt percig tudtunk pariban lenni, aztán folyamatosan gyors indításokból dobta az Alba a kosarakat. Ezen kívül nem sikerült a betöréseink után üres helyzeteket teremteni, ehelyett birkóztunk a palánk alatt – nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk. Emellett ha fizikailag ekkora hátrányban vagyunk, akkor nem tehetjük meg, hogy kevés faulttal játsszuk le a meccset.