Férfi kosár NB I: nagy csatában nyert a Körmend az Alba ellen

2015.01.10. 20:48
Hazai győzelmek a férfi kosárlabda NB I-ben: a Körmend izgalmas mérkőzésen 90–88-ra legyőzte az Alba Fehérvárt, a PVSK ugyancsak hazai pályán verte meg a Nyíregyházát (82–68) a 16. forduló szombati játéknapján.

A Pécs sokáig nem tudta lerázni a Nyíregyházát, sőt a vendégek egy idő után át-átvették a vezetést, 37–42 után aztán 11 pécsi pont következett, és többé nem billent át az eredmény.

A Körmend és az Alba végig kiélezett mérkőzést vívott egymással, a meccs a végjátékig izgalmas volt, Charlie Burgess kosarával vált biztossá a hazai siker.

(Korábban kiadott hírünkben a Körmend–Alba U21-es mérkőzés eredménye szerepelt, a hibáért olvasóink elnézését kérjük!)

PVSK-PANNONPOWER–MARSO NYÍREGYHÁZI KK 82–68 (22–17, 12–18, 22–16, 26–17)
Pécs, 1000
néző. V: Pálla, Jurák, Kulcsár T.
PVSK: Nelson 7, PAHLMBLAD 14/6, BÍRÓ 7/3, BUDIMIR 22/6, Horti 6. Csere: HALÁSZ 15/3, HARAZIN 6, Délity, Somogyfoki 4, Czukor, Pongó Marcell 1. Edző: Csirke Ferenc
NYÍREGYHÁZA: Savic 6, TAYLOR 14/3, Garner 6/3, HUJDUROVICS 22, Kolarics 8. Csere: Nagy K. 5/3, Helmeczi, Flajsz 5/3, Molnár M. 2. Edző: Sitku Ernő
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 6. p.: 9–10. 13. p.: 28–21. 17. p.: 29–31. 23. p.: 39–42. 26. p.: 48–42. 33. p.: 64–54. 37. p.: 74–59
Csirke Ferenc:
– Ilyen nehéz mérkőzésre számítottam, a harmadik negyedben nüánszok döntöttek a javunkra. Mindig elmondom a fiúknak, ha nincs erőnk a támadásokhoz, a jó védekezés még mindig kisegíthet minket, ez most is bizonyosodott.
Sitku Ernő: – Nagyon összeszedetten játszott a Pécs, jól használta ki a hibáinkat. Mérkőzésről mérkőzésre magunkat verjük meg, ha megszerezzük a vezetést, utána sokat egyénieskednek a fiúk. Amíg ilyen bután kosarazunk, nem fogunk nyerni.

EGIS KÖRMEND–TLI-ALBA FEHÉRVÁR 90–88 (20–17, 14–28, 27–20, 29–23)
Körmend, 1800
néző. V: Cziffra, Török, Fodor
KÖRMEND: Walker 8, BURGESS 9, Ferencz 9/3, Török 7, RICHARDS 41/12. Csere: POPADICS 8/6, Tóth N., LATINOVICS 8/6. Edző: Déri Csaba
ALBA: Simon 5/3, JUHOS 12, Tóth P. 10/6, Kromah 8/3, Csorvási 7. Csere: SUPOLA 15/6, WOOD 10/6, KALVE 21/6. Edző: Székely Norbert
Kipontozódott: Juhos (35. p.)
Déri Csaba: – Ez olyan mérkőzés volt, amelyen mindkét csapat győzelmet érdemelt, gratulálok az ellenfélnek is! Rengeteg taktikai váltás volt a negyven perc alatt, mindkét oldalon. Az Alba több védekezési formánkat is kijátszotta, folyamatosan változtatnunk kellett. Mi olyan helyzetben vagyunk, ahol minden bravúrra szükség van a felkapaszkodáshoz, a mai egy ilyen volt. Köszönjük a szurkolást!
Székely Norbert: – Sok mérkőzést éltem meg az elmúlt időszakomban, ez is egy kuriózum volt. Azért, mert egy nagy mérkőzést tudtunk játszani Körmenden, és mert elképesztő végjátékban dőlt el. Nagyon kulturáltan, szépen játszott a hazai csapat, megérdemelte a győzelmet. Mióta itt vagyok az Albánál, most játszottunk a legjobban, remélem, a tendenciánk megfordul, és nyerni is tudunk már a következő mérkőzésen.