Férfi kosár NB I: a Kaposvár nyerte meg a veretlenek csatáját

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.10.14. 20:09
A Kaposvár nyerte meg a veretlenek csatáját a Körmend ellen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján. A Szolnok rendkívül szoros mérkőzést nyert meg Szegeden.

A kaposváriak az első negyedben nyolcpontos előnyt építettek, s a 23 pontig jutó Tomiszlav Ivosev, valamint a 22 pontos Hendlein Roland vezérletével nyolcpontos győzelmet arattak. A mezőny legeredményesebbje a körmendi Eric Fanning volt 25 ponttal.

A Szolnok nagyon szoros mérkőzést nyert meg Szegeden, ahol a 34 pontos Andrija Ciric-vezette házigazda az utolsó másfél percben ötpontos hátrányról feljött egyre, de hiába támadott a végén, nem tudott egyenlítenie vagy fordítania.

Az újonc DEAC hazai pályán 11 ponttal legyőzte a Jászberényt. A mezőny legeredményesebbje a vendég jászberényiek bosnyák válogatott játékosa, Ismet Sejfic volt 18 ponttal, a hazaiak közül viszont négyen is eljutottak legalább 15 pontig. A korábban az Atomerőműt is legyőző DEAC-nak ez volt a második győzelme újoncként.

Az ASE hazai pályán nem hibázott a Pécs ellen, 14 pontos sikerrel tett róla, hogy továbbra is a debreceniek elleni veresége legyen az egyetlen a bajnokságban.

A MAFC-ot kezdőjátékosainak pihentetése mellett is simán legyőző Falco tapad a paksiakra, s megelőzte a pécsieket.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
KAPOSVÁRI KK–EGIS KÖRMEND 86–78 (20–12, 19–19, 22–24, 25–23)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 950 néző. V: Földházi T., Ádám J., dr. Mészáros
KAPOSVÁR: DUNN 16, Evans 12/12, IVOSEV 23/3, HENDLEIN 22, SPICA 10. Csere: Grebenár, Papp P. 3/3, Hock, Blaskovits. Edző: Fekete Ádám
KÖRMEND: Wright 8/6, Hollins, FANNING 25/6, Koch 11/9, Csorvási 9. Csere: FERENCZ 12/9, Davis 13/3, Németh Á., Horti, Halász. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–0, 7. p.: 18–5, 12. p.: 23–17, 17. p.: 34–24, 22. p.: 45–35, 28. p.: 57–51, 32. p.: 63–61, 37. p.: 73–67
Kipontozódott: Spica (38. p.)
Fekete Ádám:
– Büszke vagyok a csapatomra, három nagyon fontos meccset sikerült megnyerni. Lényeges volt, hogy sikeresen kezdjük a bajnokságot. Vannak problémáink, de csapatként jól működünk. Vannak hullámvölgyek a játékunkban, de több olyan képességű játékosunk is van, aki extra teljesítményekkel tudja továbblendíteni a csapatot. A legfontosabb, hogy szurkolóink mellettünk állnak és itthon is, valamint idegenben jó hangulatot teremtenek.
Gasper Potocnik: – Nagyon fizikális, kemény meccset játszott a két csapat. Szerintem már az első negyedben eldőlt a meccs. Utána ugyan vissza tudtunk kapaszkodni, sőt egy ponttal a vezetést is átvettük, de két eladott labda után butaságokat csináltunk és újabb pontokat szerezhetett a Kaposvár. Sok találatot kaptunk a festékből, ezt nem engedhetjük meg magunknak a jövőben. További sok sikert kívánok a lelkesen játszó, megérdemelt győzelmet arató Kaposvárnak!

ATOMERŐMŰ SE–PÉCSI VSK-VEOLIA 83–69 (16-21, 29-19, 26-15, 12-14)
Paks, 1000 néző. Vezette: Papp P., Jakab L., Gál J.
ASE: HINDS 17/6, ALLEN 16/3, BARNIES 18/6, EILINGSFELD 19/3, Ogunyemi. Csere: Ruják 8/3, Medve 5/3, Garamvölgyi, Pajor, Szalai, Kalmár. Vezetőedző: Teo Cizmic
PVSK: DURHAM 17/6, Supola 12/6, Budimir 3/3, Antóni 3/3, Sarlija 6. Csere: Simon K. 6/3, Bíró 6, Dukics 8/3, Demeter 6/6, Harazin 2. Vezetőedző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–8. 7. p.: 14–13. 13. p.: 20–24. 16. p.: 31–24. 18. p.: 40–33. 23. p.: 47–46. 27. p.: 60–51. 33. p.: 78–58. 37. p.: 83–62
Teo Cizmic:
– Sok mindent nem lehet elmondani a meccsről. A Debrecen elleni vereség után nehéz volt talpra állnunk. Nagy lendülettel, nagy akarattal, hittel felvértezve mentünk neki a találkozónak, s bár voltak hibáink, gratulálok a játékosaimnak. Fiatal csapatunk van, sokat kell még dolgoznunk az előrelépésért.
Csirke Ferenc: – A vereség okai egyszerűek: az első Veljko Budimir korai kiválása, a második pedig, hogy 23 triplakísérletet rontottunk el, így nem lehet mérkőzést nyerni. Az első félidőben túlpörgött a csapatunk, sokat hibáztunk. Gratulálok a paksiaknak a győzelemhez.

DEAC–JP AUTO-JÁSZBERÉNY KSE 73–62 (15–19, 18–20, 23–13, 17–10)
Debrecen, 1100 néző. V: Tőzsér D., Söjtöry T., Goda
DEAC: JONES 17, Molnár 2, LILOV 17/6, ARMWOOD 17, LAUDERDALE 15. Csere: Kósa 3/3, Velkey, Farkas A. 2. Edző: Berényi Sándor
JÁSZBERÉNY: Deshields 10/3, Rakics 9/3, Kerpel-Fronius B. 5, Lucsics 14/6, SEJFIC 18. Csere: Brown 4, Cseh 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 10–12. 10. p.:15–19. 13. p.: 23–21. 17. p.: 27–30. 22. p.: 37–39. 25. p.: 44–41. 29. p.: 53–50. 33. p.: 60–58. 38. p.: 67–62
Kipontozódott: Rakics (38. p.)
Berényi Sándor: – Nagyon küzdelmes mérkőzés volt. Az első félidőben tompán, sok hibával kosárlabdáztunk, azonban a fordulás után átlendültünk a holtponton, növeltünk a sebességünkön, ami könnyű kosarakat eredményezett. Úgy érzem, összességében megérdemelten nyertünk.
Nikola Lazics: – Az első félidőben – a sok eladott labdánkkal együtt - mi irányítottuk a játékot. Sajnos a kulcsmomentumokban általában rossz döntéseket hoztunk, így kicsúszott a kezeink közül a győzelem.

FALCO–VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY– MAFC 96–61 (28–22, 27–13, 21–9, 20–17)
Szombathely, 2500 néző. V: Frányó P., Boros T., Hervay T.
FALCO: Norfleet 13/3, GOVENS 30/6, PERL 17/6, BORISOV 14/9, Tóth N. 2. Csere: Zigeranovic 10, Pustahvar 6, Kucsora , Hódi 6/6, Kovács B. 2, Dancsecs 9/9. Edző: Srecko Sekulovic
MAFC: Hot 3/3, Misek 2, Lakits, DAVIS 20, Cvetkovic 9/3. Csere: Debreceni 6, Neighbour 15, Fodor M. 6 Szanyi. Edző: Jovica Arsic
Kipontozódott: Hot (37. p.)
Srecko Sekulovic:
– Komolyan mentünk neki a meccsnek, az első percek mégsem sikerültek, amit a fáradtság számlájára írok. Aztán amint elkaptuk a ritmust, elkezdtünk futni, már nem volt probléma – végül biztosan nyertünk. Váradi Benedek kisebb izomsérüléssel bajlódik, szerencsére nem kellett pályára lépnie. És örülök annak is, hogy a fiatalok jó teljesítménnyel rukkoltak elő.
Jovica Arsic: – Csupán egy negyedig tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel. Túl nagy a különbség a csapatok között, a Falco minőségi játékosállománnyal, kiváló rotációval rendelkezik – ráadásul remek formában is van. De magunkhoz képest is gyengén teljesítettünk, például nagyon rosszul védekeztünk.

NATURTEX SZTE SZEDEÁK–SZOLNOKI OLAJ KK 87–88 (27–20, 18–34, 21–20, 21–14)
Szeged, 1200 néző. V: Kapitány G., Pozsonyi L., Balogh Gy.
SZEGED: BOLTICS 12, Fortune 8, CSIRICS 34/12, Juhos 16/3, Révész 9. Csere: KOVÁCS Á. 8/3, Wirth, Vágvölgyi. Edző: Andjelko Mandics
SZOLNOK: PERRY 18/3, Vojvoda 18/9, FORD 22/9, Milosevics 2, Tóth Á. 6. Csere: ANDRIC 12, Polyák 5/3, Philip 5/3, Kovács P. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–0. 4. p.: 9–4. 8. p.: 18–16. 12. p.: 33–22. 16. p.: 37–43.
19. p.: 45–50. 22. p.: 45–56. 27. p.: 59–68. 32. p.: 72–74. 35. p.: 80–80. 38. p.: 80–85
Kiállítva: Milosevics (szándékos ütésért, 14. p.), Wirth (két sportszerűtlen szabálytalanságért,
30. p.)
Andjelko Mandics:
– Büszke vagyok játékosaimra, mert a fordulatos mérkőzésen még végig
partiban voltunk kitűnő ellenfelünkkel. Amennyiben így folytatjuk, elérjük célunkat.
Dragan Alekszics: – Nenad Sulovics távollétében az esélytelenek elszántságával harcolt
ellenfelünk. Nekünk voltak hullámvölgyeink, végül, ha szerencsével is, de megnyertük a