Férfi kosár NB I: majdnem száz pontig jutott otthon a Fehérvár

MTI MTIMTI MTI
2019.12.20. 21:17
A Fehérvár 99 pontot dobva győzte le vendégét, a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának pénteki mérkőzésén.

A hazaiaknál Govens Darrin 21 pontig jutott, míg a találkozó legeredményesebbje a kaposvári Rashun Davis volt 22 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR–KAPOSVÁRI KK 99–88 (17–19, 30–17, 24–26, 28–26)
Székesfehérvár, 1000
néző. V: Kapitány, Török R., Sörlei
FEHÉRVÁR: Ljubicsics 7/6, GUYTON 11/9, Markovics 10, MCDUFFIE 12/6, Csorvási M. 8. Csere: GOVENS 21/15, Csupkovics 8/6, MOLNÁR M. 16, Lukács 6. Edző: Jesús Ramírez
KAPOSVÁR: DAVIS 22/12, NORFLEET 17/3, Ponjavics 5, Hendlein 8, Lalic 13. Csere: DRAMICSANIN 19/3, Baki 2, Krnjajszki 2. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 5. p.: 11–6. 8. p.: 15–8. 12. p.: 26–21. 15. p.: 32–23. 18. p.: 39–29. 22. p.: 47–41. 25. p.: 53–47. 28. p.: 65–55. 32. p.: 75–67. 35. p.: 83–74. 38. p.: 89–78
Jesús Ramírez:
– Jó hangulatú mérkőzést játszottunk, a csapat úgy jött ki, hogy nyerni akar, s koncentrált volt a találkozó jelentős részében. Az első és a harmadik negyedben a támadólepattanókkal akadtak problémáink, emiatt fel tudott zárkózni ellenfelünk, ám a kulcspillanatokban mindig tovább tudtunk lépni támadásban, és kosarakat értünk el. Ezek átlendítettek bennünket a kisebb holtpontokon.
Fekete Ádám: – A Fehérvár a második negyedben megalapozta a sikerét, és tartotta az előnyét. Nem tudtuk átlépni azt a lélektani határt, ami után meg lehetett volna fordítani a meccset, annak ellenére, hogy többször is felzárkóztunk. Az Alba kinti és benti játékában megvolt az egyensúly, így megnehezítette a dolgunkat. Támadásban megdobtuk, amire képesek vagyunk, de a védekezésünk nem úgy működött, ahogyan kellene: sok a csaknem száz kapott pont.

1. Falco-Vulcano Szombathely 11 10 1 910–788 0.955
2. Egis Körmend 11 8 3 927–804 0.864
3. Atomerőmű SE 11 8 3 917–844 0.864
4. Szolnoki Olaj KK 11 7 4 860–847 0.818
5. KTE-Duna Aszfalt 11 7 4 885–897 0.818