A Szolnok nyert Kecskeméten (Fotó: Bús Csaba/Petőfi Népe)

A vendégek mind a négy játékrészben eredményesebbek voltak ellenfelüknél. Az Alba Fehérvár remekelt az első negyedben a Jászberény ellen, az etapban kidolgozott előnyét a végéig könnyedén tartani tudta, és 82–65-re diadalmaskodott.

A Jászberény sorozatban a 15. találkozóján kapott ki.

KOSÁRLABDA

FÉRFI NB I
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉTSZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 7696 (13–23, 25–28, 18–23, 20–22)
Kecskemét, zárt kapuk mögött. V: Benczur, Lengyel, Török R.
KECSKEMÉT: C. Thomas 9, Wittmann 13/6, DJERASZIMOVICS 13/6, Kucsera 3, Karahodzsics 6. Csere: Jaramaz 12/6, Horti 5, Lewis Ch., DRAMICSANIN 15/9, Lukács D., Cserkó. Edző: Váradi Kornél
SZOLNOK: WARNER 17/6, Kovács P. 8/6, Rudner 10/6, Szubotics 5, Cakarun 4. Csere: Taiwo 5, BADZIM 17/15, PONGÓ MÁTÉ 11/3, Pallai 2, Zsíros 5/3, JUHOS 12, Gilszki. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–7. 7. p.: 7–18. 13. p.: 23–33. 17. p.: 33–44. 23. p.: 42–58. 27. p.: 47–65. 33. p.: 65–85, 37. p.: 73–90
Kipontozódott: Juhos (35. p.), Taiwo (40. p.)
Váradi Kornél: – Öt nap alatt játszottunk három mérkőzést, és a csapatom mind a három találkozón maximálisan odatette magát. A szolnokiak remek dobóformát fogtak ki és sokkal dinamikusabbak voltak, mint mi. Ellenfelünk a játék minden elemében jobb volt. Gyorsan kell regenerálódnunk és a jövőben ebből a mérkőzésből is tanulva jobban játszanunk!
Gasper Potocnik: – A játékosaim jó hozzáállással, végig koncentráltan kosárlabdáztak. Mindent megtettek, amit a meccs előtt megbeszéltünk, ennek köszönhetően jól tudtunk rotálni, ami ebben a sűrű menetben nagyon fontos volt. A kecskemétiek jó csapatot alkotnak, ám rajtuk jobban látszott a fáradtság.

ALBA FEHÉRVÁRJÁSZBERÉNYI KSE 8265 (28–9, 15–19, 20–18, 19–19)
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. V: Kapitány, Szilágyi, Horváth Cs.
FEHÉRVÁR: TURNER 18/6, VOJVODA 18/12, Lukács N. 5, DAVIS 21/12, Ahmad 7/3. Csere: Omenaka 4, Markovics, Takács Martin 5, Csorvási 4, Takács Milán, Kass, Awogbemi. Edző: Forray Gábor
JÁSZBERÉNY: KINNEY 12, Füzi, BRBAKLICS 17, X. WILLIAMS 16/6, Primorac 7/3. Csere: Frank 4, Czirbus, Filipovics 9. Edző: Patai Benjamin
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–0. 5. p.: 12–4. 8. p.: 19–7. 12. p.: 32–12. 15. p.: 39–19. 18. p.: 40–22. 22. p.: 45–32. 25. p.: 48–34. 28. p.: 57–42. 32. p.: 63–48. 35. p: 70–54. 38. p.: 72–62
Forray Gábor: – Az egyetlen pozitívum, hogy nyertünk, de ezt el is vártam. Nem közhely, hogy ezek a mérkőzések a legnehezebbek. Nem érheti szemrehányás a játékosokat az első negyedért, mert úgy kezdtük el a mérkőzést, ahogy azt megbeszéltük, hiszen tetemes előnyt építettünk ki. Azonban ezt követően azt gondoltuk, vége van a meccsnek, belealudtunk, elvesztettük a koncentrációnkat. Akartunk, mindenki tette a dolgát, de lassan, öregurasan... A védekezésünk nagyjából rendben volt, de tudunk ennél jobban is játszani támadásban, és azt ígérhetem, hogy szombaton harapósabban lépünk pályára.

Patai Benjamin: – Megérdemelten győzött a Fehérvár, már az első negyedben eldőlt a mérkőzés. Védekezésből felkészültünk, de ami az előző találkozókon bejött, az most nem sikerült, úgyhogy változtatnunk kellett, így meg tudtuk egy kicsit szorítani a házigazdákat. Aminek különösen örülök, hogy bár kollégám sok játékost becserélt, de a hazai kezdő ötösből négyen huszonöt perc felett játszottak, ez azt jelenti, komolyan vett minket az Alba.

PVSK-VEOLIAOSE LIONS 8985 (23–25, 14–25, 23–23, 29–12)
Pécs, zárt kapuk mögött. V: Papp P., Nagy V., Nyilas
PVSK: RUJÁK A. 7/3, M. Lewis 11, Dragasevics 3/3, BUDIMIR 16/12, Meleg 2. Csere: Carev 5/3, BRKICS 21, FUNDERBURK 24/3. Edző. Dragan Alekszics
OROSZLÁNY: Abell 11/6, C. Anderson 8, Bíró O. 10, BAILEY 17/3, Anda. Csere: KUCSORA 11/3, Morgan 11, ILLÉS 14/12, Mucza 3/3. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 6. p.: 10–15. 13. p.: 25–31. 17. p.: 31–42. 23. p.: 39–56. 26. p.: 48–64. 33. p.: 70–76. 37. p.: 81–80
Kipontozódott. Bailey (36. p.)
Dragan Alekszics: – Az első negyed puha védekezése hasonló támadást hozott. A másodikban még jobban ellépett az Oroszlány, de a harmadikban végre egyensúlyba kerültünk és a záró felvonásban előreléptünk, a védekezésünk mellett a támadásaink is ültek.
Sebastian Krasovec: – Három negyeden keresztül kontrolláltuk a mérkőzést, de utána faultproblémáink adódtak. Máshogy kellett rotálnom, elvesztettük a ritmust, ráadásul minden szituációból jobban jöttek ki a pécsiek, és egy-egyben is rendre megvertek minket.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELYZALAKERÁMIA ZTE KK 8270 (24–20, 22–8, 22–21, 14–21)
Szombathely, zárt kapuk mögött. V: Földházi, Minár, Boros T.
FALCO: VÁRADI 4, Dancsecs 3/3, Benke 7, BRUINSMA 15/9, Lake 7. Csere: Barac 12, KELLER Á. 13, PERL 15/2, Kovács B. 6/6. Edző: Gasper Okorn
ZTE: DUREN 23/12, Bonifert 4/3, Delas 7/3, Vuko 10/6, GLENN 14. Csere: Szabó Zs. 8/3, Donaldson, Völgyi 2, Simon K. 2, Plézer. Edző: Luca Bechi
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–8. 5. p.: 7–12. 8. p.: 20–14. 13. p.: 30–20. 16. p.: 37–21. 20. p.: 46–28. 22. p.: 55–31. 26. p.: 60–40. 30. p.: 68–49. 34. p.: 74–57. 38. p.: 74–66
Kipontozódott: Glenn (40. p.)
Gasper Okorn: – Elégedett vagyok az eredménnyel, a mutatott játékkal. Az első három negyedben kifogástalanul játszottunk, a negyedik etap viszont kaotikusra sikeredett, amiből a ZTE jött ki jobban, de a meccs nagy részét kontrolláltuk, megérdemelten nyertünk. Értékes győzelmet arattunk, mert zsúfolt és mozgalmas időszak van mögöttünk – és megtettük az első lépéseket, hogy Kellert beépítsük a csapatba.
Luca Bechi: – A második félidőben megmutattunk, hogy itt vagyunk, hogy harcolunk, hogy bármekkora hátrányban is vagyunk, nem adjuk fel. Erre a játékra, hozzáállásra lehet építeni a jövőben. Persze nem vagyok elégedett az eredménnyel, hiszen kikaptunk, mind védekezésben, mind támadásban kell javulnunk, de amit kértem, azt a fiúk megpróbálták megvalósítani a pályán. Jó úton járunk, lépésről lépésre fogunk fejlődni.