Férfi kosár NB I: magabiztos DEAC-siker az OSE ellen

K. B.K. B.
2022.02.13. 19:51
Djordje Drenovac 21 pontot dobott az OSE Lions ellen (Fotó: Kiss Annamarie/Hajdú-Bihari Napló)
A Debreceni EAC biztos, 79–59-es sikert ért el hazai pályán az OSE Lions ellen vasárnap, a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 22. fordulójában.

Az első és a második negyedben az OSE még tartotta a lépést a riválisával (21–18, 20–19), ám a harmadik felvonásban a DEAC ritmust váltott, s 12 ponttal nyert (22–10), így rendkívül magabiztos, 16 pontos előnnyel vágott neki a záró felvonásnak. Ott különbség aztán még tovább nőtt, végül 79–59-re nyert a Debrecen – a csapat legjobbja Djordje Drenovac volt, aki 21 pontot dobott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DEAC-TUNGSRAM–MVM-OSE LIONS 79–59
(21–18, 20–19, 22–10, 16–12)
Debrecen, 1100 néző. V: Kapitány, Ádám, Nagy V.
DEAC: HAGINS 12/6, Thames 10, Valerio-Bodon 6, Dzseletovics 8/3, TÓTH Á. 13. Csere: DRENOVAC 21/3, Polyák 5, Aska 4, Kerpel-Fronius G., Neuwirth, Kovács II Ákos, Ságodi. Edző: Berényi Sándor
OROSZLÁNY: IHRING 15/3, Carev 4, MESICEK 18/6, Burns 5, Molnár M. Csere: Parrish 10/3, Ruják A. 2, Garamvölgyi 2, Tóth B. 3/3, Szabadfi. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–1. 5. p.: 10–3. 7. p.: 14–13. 9. p.: 21–13. 12. p.: 21–22. 16. p.: 30–28. 20. p.: 39–37. 25. p.: 51–39. 29. p.: 63–45. 33. p.: 69–49. 39. p.: 76–59
Berényi Sándor: – Egész nap különös érzések kavarogtak bennem a visszatérésem kapcsán, de szerencsére jól sikerült a mérkőzés. Az első félidőben akadozott a gépezet, a fiúk talán feszültebbek voltak a kelleténél. A fordulás után volt egy jó periódusunk, amivel aztán megalapoztuk későbbi győzelmünket. Egyértelmű, hogy sok munka áll még előttünk.
Sebastjan Krasovec: – A vereség oka a rossz támadójátékban keresendő, rengeteg labdát adtunk el. A debreceniek a harmadik negyedben sok könnyű kosárral büntették meg hibáinkat, és az ebből fakadó hátrányunkat már nem tudtuk ledolgozni a hátralévő időben.