Férfi kosár NB I: körmendi győzelem, fehérvári vereség

2019.01.18. 20:41
A Körmend a Pécs, a Kecskemét az Alba Fehérvár ellen nyert saját közönsége előtt a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
EGIS KÖRMEND–PÉCSI VSK-VEOLIA 86–77 (25–23, 23–18, 22–15, 16–21)
Körmend, 1855
néző. V: Győrffy, Söjtöry, Hervay
KÖRMEND: THAMES 20, Price 14/6, FERENCZ 15/12, Hammonds 3, Delas 9. Csere: BRADFORD 16/6, Csorvási 7, Németh Á. 2, Takács K. Edző: Matthias Zollner
PÉCS: Pongó Máté 10/6, TAYLOR 18/3, Csirics 20/6, Budimir, HORTI 13/3. Csere: Wright 10, Antóni 6/6, Demeter. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–7. 8. p.: 23–18. 12. p.: 31–23. 17. p.: 38–38. 23. p.: 53–47. 27. p.: 63–56. 34. p.: 74–62. 36. p.: 81–70
Matthias Zollner:
– Jól felkészített, erős csapat volt az ellenfelünk. Többnyire hatékonyan kontrollálták a játékunkat és jól védekeztek a pécsiek. Sajnos a lepattanócsatát is elveszítettük, és a végére kicsit el is fáradtunk. Ám ez egy nagy iramú mérkőzés volt, keményen dolgoztunk a pályán, megérdemeltük a győzelmet.
Csirke Ferenc: – Elégedett vagyok a játékosaimmal, mert lelkesen küzdöttek, és izgalmassá tették a mérkőzést egy olyan csapat otthonában, amely ellen nagyon nehéz helyt állni. Ha korábban is ilyen lelkesen játszottunk volna idegenben, akkor előbbre tartanánk. Sajnos a hárompontosokat ezúttal gyengébben dobtuk.FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

KTE-DUNA ASZFALTALBA FEHÉRVÁR 94–79 (24–27, 26–20, 22–8, 22–24)
Kecskemét, 1000
néző. V: Cziffra, Praksch, Rácz
KECSKEMÉT: J. GREEN 12/6, WITTMANN 7/3, DIMICS 19/9, DRAMICSANIN 17/12, Karahodzsics 9/3. Csere: Molnár Márton 8, DJERASZIMOVICS 18/9, Kucsera, Mészáros M. 2, Molnár D., Fülöp, Plézer 2. Edző: Forray Gábor
FEHÉRVÁR: FREEMAN 24/18, Zeno 9/9, Keller I. 8/3, Lóránt 7, HEATH 11. Csere: Bullock 11, Tóth P. 4, Filipovity, Cabezas 5. Edző: Jesús Ramírez
Kipontozódott: Lóránt (37. p.)
Forray Gábor:
– Boldog vagyok, remek este volt! Az Alba játéka az első félidőben nagyon jó volt, kiválóan dobott. Igaz, mi is, hisz szereztünk ötven pontot, de mégsem voltam elégedett, mert lassan járattuk a labdát. A második félidőben a védekezésünk feljavult, összehangoltan támadtunk, és végre kiszakítottuk a gólzsákot.
Jesús Ramírez: – Nagyszerűen játszott a Kecskemét és a védekezési hibáinkat brutálisan megbüntette. A jövőben sokkal agresszívabban, energikusabban kell játszanunk.