Férfi kosár NB I: körmendi és szolnoki siker a felsőházban

CS. B., MTICS. B., MTI
2022.04.06. 20:12
A Körmend az Alba Fehérvár ellen nyert otthon (Fotó: Szendi Péter, Vas Népe)
A Körmend az Alba Fehérvár, a Szolnok pedig a Sopron ellen nyert otthon szerdán a férfi kosárlabda NB I középszakaszában, a felsőház első fordulójában.

A középházban a Kecskemét legyőzte a vendég Szedeákot. A KTE 36 éves csapatkapitánya, a 21 pontig jutó Wittmann Krisztián az 500. élvonalbeli meccsét vívta, 2003 októbere óta ez a 18. szezonja. Az aktív játékosok közül csak Ferencz Csaba, Szabó Zsolt, Tóth Ádám és Hendlein Roland szerepelt több NB I-es mérkőzésen.

A középszakaszban három csoportban az 1-5., a 6-10. és a 11-14. helyezettek oda-vissza megmérkőznek egymással úgy, hogy az eddigi eredményüket magukkal hozták. Utána következik a negyeddöntő, valamint az alsóházi rájátszás a kiesés elkerüléséért a 13-14. helyezetteknek.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ FELSŐHÁZ
1. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–
SOPRON KC 91–80 (24–21, 25–20, 22–22, 20–17)
Szolnok, 1200
néző. V: Győrffy P., Nagy V., Nyilas.
SZOLNOK:
Pongó Máté 6/3, BADZIM 20/9, Kovács P., SZUBOTICS 13/6, Taiwo 4. Csere: YOUNG 19/3, Pallai 2, Cakarun 10, CUMMINGS 17/9, Rudner. Edző: Gasper Potocnik
SOPRON: Mack 12/3, MYERS 16/3, Sitku M. 6, Q. FORD 20/6, MONTGOMERY 13. Csere: Fazekas Cs., Boriszov 9/3, Takács N., Halász 4. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–11. 8. p.: 16–19. 14. p.: 35–26. 18. p.: 45–37. 25. p.: 58–55. 28. p: 65–61. 34. p.: 78–71. 38. p.: 84–78
Gasper Potocnik: – Nem ereszthettünk le a kupagyőzelem után, igyekeztünk végig összpontosítani. Voltak rövidzárlataink, de kézben tartottuk a mérkőzést. Annak örülők, hogy ezúttal is mindenki hozzá tette a magáét a sikerhez.
Kosztasz Flevarakisz: – Jól kezdtünk a kupagyőztes otthonában, aztán kijött a két kispad közötti különbség. Voltak jó periódusaink és bizonyítottuk, hogy nem véletlenül jutottunk a legjobb öt csapat közé.

EGIS KÖRMEND–ALBA FEHÉRVÁR 90–80 (26–23, 17–22, 22–22, 25–13)
Körmend, 1800
néző. V: Praksch P., Török R., Söjtöry T.
KÖRMEND:
STOKES 21/9, White 19/6, Takács 4, SZAVICS 11/6, GORDON 20. Csere: Durázi 8/6, Ferencz 7/3, Henry, Kenéz. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 2, VOJVODA 25/12, Lukács 5/3, Szabó 11/6, DAVIS 18/3. Csere: Takács 5/3, Stark 7, Omenaka 7. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. p.: 19–12. 14. p.: 28–32. 16. p.: 35–41. 18. p.: 41–45. 23. p.: 50–50. 27. p.: 57–64. 33. p.: 73–72. 37. p.: 79–80
Andonisz Konsztandinidisz: – Az utóbbi két vereség után nagyon fontos volt nekünk ez a győzelem. Nem vagyunk még jó formában, és nagyon taktikusan játszó csapat volt az ellenfelünk. Elsősorban a védekezésünkön kell javítanunk. Az egész csapat derekasan küzdött, Stefan Szavics játékával nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a hajrában fordítani tudtunk.
Matthias Zollner: – Sűrű volt az elmúlt hét programja, ezért kissé fáradtan érkeztünk, és két meghatározó játékosunkat is nélkülöznünk kellett sérülés miatt. Az utolsó negyedben nagyon érződött a hiányuk, rövid volt a kispadunk, a fontos pillanatokban nem tudtunk elegendő energiát mozgósítani.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–
NATURTEX SZTE-SZEDEÁK 87–80 (22–18, 24–22, 27–26, 14–14)
Messzi István sportcsarnok, 1000
néző. V: Mészáros B., Frányó, Goda.
KECSKEMÉT:
POLLARD 21/3, WITTMANN 21/15, Klobucar 11/6, Dramicsanyin 14/6, Fazekas 1. Csere: Lukács, Milutinovics 6/3, Kiss, KARAHODZSICS 13. Edző: Forray Gábor
SZEGED: PERSONS 23/9, Polányi 3/3, Cook 12/3, Bognár 3, ALSTON 16. Csere: Davis 13/3, Keller 10/6, Szatmári, Kerpel-Fronius, Mayer, Filipovics. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–6. 12. p.: 28–20. 19. p.: 42–33. 23. p.: 58–49. 33. p.: 80–68
Forray Gábor: – Óriási akarattal küzdött a csapat, köszönöm játékosaimnak a hozzáállásukat. Ólomlábakon jártunk, így az elmúlt napokban igyekeztünk minél jobban regenerálódni, és talán kicsit frissebbek is voltunk, mint vártam. A Szeged az utolsó percig küzdött, a mérkőzés kulcsa az volt, hogy bizonyos szituációkban higgadtabbak voltunk, jobb döntéseket hoztunk. Végig kontrolláltuk a meccset, megérdemelten nyertünk.
Simándi Árpád: – A Kecskemét végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést, megérdemelten győzött. Igyekeztünk, de most csak ennyire futotta.

DEAC-TUNGSRAM–MVM-OSE LIONS 83–86 (28–16, 17–30, 12–21, 19–9, 7–10) – hosszabbításban
Debrecen, 450
néző. V: Benczur, Tóth C., Makray.
DEAC:
Hagins 14/6, Thames 11/3, Valerio-Bodon 2, DZSELETOVICS 16/3, Tóth Á. 4. Csere: ASKA 19, Drenovac 15/3, Polyák 2, Neuwirth, Kerpel-Fronius G., Kovács II Ákos. Edző: Berényi Sándor
OROSZLÁNY: IHRING 16/6, Carev, CALHOUN 23/9, Molnár M. 4, BURNS 11/3. Csere: Parrish 15/6, Ruják 6/6, Garamvölgyi 6, Mucza 3/3, Dorogi 2. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–4. 6. p.: 13–8. 9. p.: 22–10. 12. p.: 30–19. 15 .p.: 32–31. 18. p.: 36–39. 20. p.: 45–43. 24. p.: 47–47. 28. p.: 53–59. 30 .p.: 57–67. 36. p.: 66–67. 38. p.: 76–76. 44. p.: 82–80. 45. p.: 83–86. Kipontozódott: Valerio-Bodon (37. p.)
Berényi Sándor: Nem találok szavakat, sokadszorra bukunk el már a kezünkben lévő mérkőzést. Ahogyan korábban, ismét a meccsvégi személyi hibákkal gyűlt meg a bajunk, ezúttal három büntetőt ajándékoztunk ellenfelünknek. Nagyon hiányozni fognak ezek az „egy labdás” találkozók a végelszámolásnál, teljesen máshogy festene a tabella – és az öltöző képe is –, ha a szoros összecsapások során fegyelmezettek tudtunk volna maradni.
Sebestjan Krasovec: Rendkívül hullámzó összecsapás volt, a DEAC lerajtolt bennünket, de még időben magunkhoz tértünk. Többször is véreztünk már el túlórában, úgy gondolom, most visszakaptunk valamit a sorstól. Boldog vagyok, hiszen értékes sikerrel indítottuk a középszakaszt.