Férfi kosár NB I: körmendi és Falco-sikerrel indult az elődöntő

2019.06.01. 20:08
Vasi győzelmekkel kezdődött meg a férfi kosárlabda NB I elődöntője szombaton: az első helyen kiemelt Körmend 88–75-re verte meg a PVSK-t, míg a Falco 78–65-re a címvédő Szolnokot.
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Szombathelyen a tartalékos Szolnok kezdett jobban, de 11–6-ra már a párharc favoritjának tekintett Falco vezetett. Perl Zoltán pontjaival kezdett megugrani a hazai együttes a második negyed elején – a válogatott hátvéd két percen belül hibátlan középtávolit dobott, majd alulról felpörgetett ziccert varázsolt a gyűrűbe, végül bevágott egy hárompontost. A hazaiak előnye hamarosan 15 pontra hízott, és bár a második félidőben egyszer visszakapaszkodott tízen belülre a Szolnok, valójában nem volt kérdés, melyik csapat kezdi győzelemmel a párharcot.

Körmenden elsöprő lendülettel kezdtek a hazaiak, az első félidő végére húsz pont közelébe pumpálták a különbséget, a pécsiek időkérésekkel próbálták megváltoztatni a mérkőzés menetét – mindhiába. A második félidő elején Mario Delas, a hazaiak horvát centere egy balszerencsés ütközésnél megsérült, hosszú ápolás után hordágyon vitték le a játéktérről, és a történtek kizökkentették a körmendi csapatot. A pécsiek Kameron Taylor vezérletével fokozatosan faragták a hátrányt, a negyedik negyed derekán már csak egypontnyira voltak (73–72), akkor azonban elfogyott a lendületük, és a 15–3-as hajrát kivágó vasiak érvényesítették a papírformát.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–SZOLNOKI OLAJ KK 78–65 (19–15, 29–15, 16–20, 14–15)
Szombathely, 2850
néző. Vezette: Kapitány, Győrffy, Frányó
SZOMBATHELY: Govens 13, Curry 5/3, VÁRADI 14/3, BRUINSMA 8, Reddic 10. Csere: PERL 16/3, Tóth N. 5, Balmazovics 7/3, Bíró O., Hódi. Edző: Gasper Okorn
SZOLNOK: Airington 7, Rudner 6/3, VOJVODA 16/9, N. MILOSEVICS 13, Tóth Á. 9. Csere: Malasevic 10/3, Taiwo 4, Frank. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 7. p.: 15–9. 13. p.: 29–17. 17. p.: 43–26. 20. p.: 48–30. 24. p.: 52–34. 28. p.: 54–44. 30. p.: 64–50. 33. p.: 70–50. 38. p.: 76–65
Kipontozódott: Reddic (35. p.), ill. Taiwo (28. p.), Rudner (34. p.), Airington (39. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Falco javára
Gasper Okorn:
– A lényeg az volt, hogy nyerjünk, győzelemmel kezdjük a párharcot – ez sikerült. Annak ellenére is, hogy a második félidőben sokat hibáztunk, sok labdát adtunk el, nem működött jól a védekezésünk sem. Sok olyan játékelem akad, amit a következő mérkőzésre ki kell javítanunk.
Dragan Alakeszics: – A Falco megérdemelten nyert, a találkozó nagy részét irányítása alatt tartotta. Mi sok technikai hibát követtünk el, sokszor feleslegesen faultoltunk. De jól küzdöttünk, többször is visszajöttünk. Az első meccset elvesztettünk, de hazai pályán megpróbálunk javítani, egyenlíteni.

EGIS KÖRMEND–PÉCSI VSK–VEOLIA 88–75 (25–11, 25–20, 18–27, 20–17)
Körmend, 1800
néző. Vezette: Földházi, Farkas G., Mészáros B.
KÖRMEND: BRADFORD 17/6, Price 9/3, Ferencz 4/3, HAMMONDS 26/9, Delas 2. Csere: Thames 12/3, CSORVÁSI 14, Németh A. 4. Edző: Matthias Zollner
PÉCS: Pongó Máté 11/9, TAYLOR 25/9, BUDIMIR 17/15, Csirics 14/6, Horti B. 3. Csere: Wright 2, Demeter, Antóni 3/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 8. p.: 23–11. 13. p.: 32–14. 16. p.: 43–19. 18. p.: 46–29. 23. p.: 55–34. 27. p.: 65–55. 34. p.: 71–66. 37. p.: 78–72
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Körmend javára
Matthias Zollner:
– Valamennyiünk gondolatai Mariónál járnak, most az ő állapota a legfontosabb. Van egy győzelmünk, de ez csak egy lépés az elődöntőben. Remélem, jobban kézben tudjuk tartani a játékot a következő mérkőzéseken. Tudunk modern, európai kosárlabdát játszani, de óriási veszteség ért minket.
Csirke Ferenc: – Először is jobbulást kívánok Mario Delasnak! A Körmend már az első félidőben megnyerte a mérkőzést. A sajnálatos sérülés kissé megzavarta, és a mi játékunk is feljavult. Az első félidőben nagyon rosszul dobtunk, a másodikban már elfogadható teljesítményt nyújtottunk. Veljko Budimir sérülése kiújult, nem biztos, hogy tud játszani a következő mérkőzésen.