Férfi kosár NB I: Körmenden is kikapott a Nyíregyháza

R. D. P.R. D. P.
2022.11.27. 20:17
Szoros volt, otthon kapott ki a Kecskemét (Fotó: Petőfi Népe/Bús Csaba)
Zsinórban kilencedik vereségét is elszenvedte a férfi kosárlabda NB I-ben a Hübner Nyíregyháza, amelyet ezúttal az Egis Körmend múlta felül. Az Atomerőmű SE Kecskemétről távozott győztesen a 9. forduló vasárnapi játéknapján.

FÉRFIKOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT–ATOMERŐMŰ SE 69–74 (8–18, 20–15, 25–18, 16–23)
KECSKEMÉT: Townes 8, Wittmann 7/3, Ivkovics 4, Boriszov 4/3, Karahodzsics 9. Csere: KLOBUCAR 26/15, Kucsera 7/6, Fazekas 2, Dramicsanin 2. Edző: Forray Gábor
ASE: EDWIN 27/3, Frank Á., Grubor 7/6, Eilingsfeld 6, ATKINSON 14. Csere: KOVÁCS Á. 11/6, Buckingham 7/6, Gulyás 2, Taiwo. Edző: Csirke Ferenc
Kecskemét, 1000 néző. V: Kapitány, Balog Gy., Györfy. A mérkőzés alakulása. 4. perc: 2–8. 8. p.: 5–12. 14. p.: 14–20. 18. p.: 22–26. 24. p.: 36–39. 28. p.: 44–45. 34. p.: 56–59. 38. p.: 64–67
Forray Gábor: – A Paks megérdemelten nyerte meg ezt a mérkőzést, igaz, ehhez a mi butaságunk is kellett. Sajnos kulcsfontosságú szituációkban követtünk el alapvető hibákat. Nincs idő búslakodni, mert szerdán már jön is a folytatás.
Csirke Ferenc: – A Kecskemét nem dobott jól az első félidőben, de tisztában voltunk vele, hogy ez változni fog. Jöttek az extra hárompontosok, főleg Jaka Klobucar révén. Sorsdöntő momentum volt, hogy amikor a Kecskemét átvette a vezetést, újra lendületet vettünk egy hármassal. Harcoltunk végig, de az is fontos volt, hogy a sérültjeink visszatértek. Erre a játékra tudunk építeni.
Tudósított: NYITRAI ANDRÁS

EGIS KÖRMEND–HÜBNER NYÍREGYHÁZA BS 93–76 (35˜–12, 22–12, 18–20, 18–32)
KÖRMEND: CHAMBERS 18/6, MITCHELL 18/12, Ferencz 12/6, MOORE 22/3, Omenaka. Csere: Kiss M. 5/3, Cakarun, Herczeg, Durázi 6, Balogh 8, Parish 4/3, Doktor. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
NYÍREGYHÁZA: PERRY 21/6, Kass 4, Fazekas, Williams 16, Mokánszki 2. Csere: Henderson 7, DICKERSON 22/3, Kiss B. 2, Szobi 2, Vaskó. Edző: Szollár Gergő
Körmend, 1900 néző. V.: Praksch, Söjtöry, Kapusi. Az eredmény alakulása: 3. perc: 11–2. 8. p.: 30–10. 12. p.: 41–14. 17. p.: 55–22. 23. p.: 65–31. 27. p.: 67–39. 34. p.: 82–58. 37. p.: 86–66
Andonisz Konsztandinidesz: – Az első félidőben nagyon jól teljesített a csapat, biztató volt a játékunk, ám a második felvonásban már sok hibát követtünk el. Az valamelyest természetes, hogy harmincpontos vezetés után csökken a koncentráció és a küzdőszellem. Szerdán ismét nemzetközi kapamérkőzést játszunk, remélem, megszerezzük az első győzelmünket, ehhez kérem a szurkolóink támogatását is.
Szollár Gergő: – Nehéz helyzetben vagyunk, ennek ellenére igyekeztünk tisztességesen felkészülni a mérkőzésre. Változtatni akartunk az eddigi koreográfián, amihez nehezen alkalmazkodtunk az első félidőben. Aztán elkaptuk a ritmust, sokkal pontosabb és hatékonyabb lett a játékunk. Persze a Körmend ellen ez kevés, de remélem, hogy tovább javul a teljesítményünk.
Tudósított: VILICS TAMÁS