Férfi kosár NB I: könnyedén nyert a Szolnok és a Falco is

2021.02.27. 20:01
19 ponttal nyert idegenben a Szolnok (Fotó: Gémesi Balázs – archív)
A férfi kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján a Szombathely 91–71-re győzte le az OSE-t, míg a Szolnok 82–61-es sikert aratott a Kaposvár ellen. A Jászberény legyőzte idegenben a Körmendet, épp úgy, ahogyan a Szedeák a Zalakerámiát, a DEAC pedig egy közel kétszáz pontos mérkőzésen tudott nyerni az Alba Fehérvárral szemben.

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉTSOPRON KC 74–92 (11–21, 23–21, 17–29, 23–21)
Kecskemét, zárt kapuk mögött. V:Kapitány, Győrffy, Balogh Gy.
KECSKEMÉT:C. Thomas10/6,WITTMANN26/15,Djeraszimovics5,Kucsera, KARAHODZSICS9
Csere:Jaramaz9/6,Horti, Lukács8/6,Dramicsanin7/3
Megbízott edző:Dusan Markovics
SOPRON:ELMORE19/12,B. Thompson6/3,Werner4,BORISZOV28/18,PADGETT16
Csere:Fazekas, JOGELA11,Ago2,Takács N., Supola6/6,Sitku
Edző:Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc:4–4.7. p.:6–11.13. p.:18–23.14. p.:24–23.17. p.:30–31.23. p.:43–42.27. p.:46–56.33. p.:56–79.37. p.:66–85
Dusan markovics: –Amikor meg volt a lehetőségünk, hogy átvegyük az irányítást, akkor nem tudtuk megragadni az alkalmat. Milos Boriszov ezen a mérkőzésen extra teljesítményt nyújtott, de összességében nagyon jól játszott a Sopron.
Kosztasz Flevarakisz: –Az első perctő kezdve mi irányítottuk a találkozót, jót tett nekünk a válogatott mérkőzések miatti bajnoki szünet. A nyolcba jutásért vívott harcban nagyon fontos győzelmet arattunk.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 87–95 (28–30, 17–24, 16–29, 26–12)
Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. V:Földházi, Söjtöry, Kovács N.
ZALAEGERSZEG:Duren14/3,Bonifert, Wiggs13/9,VUKO20,GREEN17
Csere:Szabó Zs.2,Donaldson3,Völgyi, Simon12/6,Polster6
Edző:Luka Bechi
SZEGED:Govens18/6,Kerpel-Fronius G.2,BROWN20/6,DICKEY20,DZELETOVICS20/6
Csere:Bognár7/3,Keller3,Balogh Sz., Kerpel-Froniusz B.5/3
Edző:Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 4. perc:12–10.7. p.:21–23.13. p.:30–35.17. p.:37–41.24. p.:51–66.30. p.:61–83.35.p.:78–84.38. p.:80–91
Kiállítva:Szabó Zs. (24. p.)
Luka Bechi:– Nagyon erős csapat ellen játszottunk. Tudtuk, hogy a Szeged a gyors kontrákban is igazán profi. Amit az utolsó negyedben játszottunk, az biztató, de kevés volt a sikerünkhöz.
Szrecsko Szekulovics:– Örülök, büszke vagyok a csapatomra. Zalaegerszegen soha nem könnyű játszani, főleg nyerni. Három negyedben jól teljesítettünk, az utolsó tíz percet lehet kritizálni, de fontos győzelemmel gazdagodtunk.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–OSE LIONS 91–71 (31–15, 21–16, 18–20, 21–20)
Szombathely, zárt kapuk mögött. V:Tözsér, Tóth C., Török R.
SZOMBATHELY:Váradi9/3,Doktor6/3,PERL19/3,BRUINSMA14/3,KELLER13/3
Csere:K. Anderson6,LAKE12,Dancsecs6/6,Barac3,Kovács B.3/3
Edző:Gasper Okorn
OSE:Abell9,Washington10,Bíró6,Kucsora5/3,BAILEY15/6
Csere:C. J. Anderson5,Mucza, Illés9/3,Morgan2,Garamvölgyi7,Anda3
Edző:Sebastjan Krasovec
Gasper Okorn:– Rossz érzéseim voltak a mérkőzést megelőzően, hiszen hosszú kihagyás után léptünk pályára, és sérülés miatt nélkülöztük Benke Szilárdot – szerencsére a fiúk az első félidőben minden aggodalmamat eloszlatták. A harmadik negyed eleje nem tetszett, de aztán gyorsan rendeztük a sorainkat, korán lezártuk a meccset. Elégedett vagyok a látottakkal, az eredménnyel!
Sebastjan Krasovec:– A jobb csapat nyert – és az a csapat, amelyik jobban akarta a győzelmet. Rendre nagy rossz mentalitással lépünk pályára idegenben, most is úgy tűnt, minta nem is hinnénk a győzelemben. A Falco huszonöt gólpasszt adott, mi tizenhármat – ez is jól mutatja, hogy melyik gárda játszott igazi csapatként.

EGIS KÖRMENDD–JÁSZBERÉNYI KSE 68–72 (18–21, 16–19, 23–13, 11–19)
Az eredmény alakulása. 3. perc:
2–6.7. p.:15–17.14. p.:22–32.18. p.:31–40.23. p.:44–47. 28. p.:52–49.34. p.:64–57.38. p.:66–66
Ziga Mravljak:– Mérges vagyok, szomorú és csalódott. Nem értem, hogy amit az edzéseken begyakorolunk és jól alkalmazunk, azt a mérkőzéseken miért nem tudjuk megvalósítani. Nem tudom, hogy ennek mi lehet az oka. Katasztrofálisan játszottunk, gyengén dobtunk, nem kerestük a kontaktokat, fizikálisan sem tudtunk felnőni a feladathoz.
Patai Benjamin:– Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, a játékosaim keményen küzdöttek, ez egy szívből jövő játék volt, úgy érzem megérdemeltük a győzelmet. Nagyon fontos mérkőzések várnak ránk a közeljövőben, bízom abban, hogy ez a harcmodor jellemzi majd a továbbiakban is a játékunkat.

PVSK-VEOLIA–ATOMERŐMŰ SE 85–78 (20–21, 29–18, 17–23, 19–16)
Edző:Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc:3–6.6. p.:8–15.13. p.:27–24.17. p.:41–33.23. p.:49–44.26. p.:58–52.33. p.:68–65.37. p.:72–72
Dragan Alekszics: –Jól jött nekünk ez a három hét szünet, hiszen mindenkit százszázalékos állapotba tudtunk hozni. Ezzel a győzelemmel ismét van esélyünk a legjobb nyolcba, és a rájátszásba jutnunk.
Dzunics Braniszlav: –Nagyon harcoltunk, az első negyedben jól kontrolláltuk a védekezést, de a másodikban csak futottunk az eredmény után. A negyedik negyedben eldönthettük volna a mérkőzést, de a döntő pillanatokban pontatlanok voltunk.

KAPOSVÁRI KKSZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 61–82 (14–23, 20–19, 13–21, 14–19)
Edző:Gasper Potocnik
4–6.7. p.:10–13.12. p.:16–27.17. p.:24–36.22. p.:37–44.27. p.:45–53.32. p.:47–64.37. p.:56–70
Kipontozódott:Allen (38. p.)
Nikola Lazics: –Abszolút megérdemelten nyert a Szolnok! Sokkal jobban játszottak, mint mi. Nem volt annyi problémánk a védekezésben, mint amennyi a támadásban. Rengeteg a tizenhét eladott labdánk, ez túl sok a Szolnok ellen hazai pályán. Nem játszottunk jól, ritmustalanok voltunk támadásban.
Gasper Potocnik: –Nincs könnyű mérkőzés a bajnokságban és a Kaposvár az utóbbi időben megmutatta, hogy jó csapat, több erős gárdát is megvertek. Mivel idegenben játszottunk és új játékos is érkezett hozzájuk, így nem volt könnyű felkészülni ellenük. Nagyon fizikális mérkőzést vívtunk, ahol a Kaposvár igazolta a várakozásokat. Jól védekezve arattunk nagy győzelmet!

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Soproni KC 74–92 (11–21, 23–21, 17–29, 23–21)
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–OSE Lions 91–71 (31–15, 21–16, 18–20, 21–20)
Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász 61–82 (14–23, 20–19, 13–21, 14–19)
PVSK-Veolia–Atomerőmű SE 85–78 (20–21, 29–18, 17–23, 19–16)
Zalakerámia ZTE KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 87–95 (28–30, 17–24, 16–29, 26–12)
Egis Körmend–Jászberényi KSE 68–72 (17–21, 17–19, 23–13, 11–19)
Alba Fehérvár–Debreceni EAC 95–102 (25–27, 29–23, 28–28, 13–24)