Férfi kosár NB I: kikapott az éllovas Falco Szombathely

MTI MTIMTI MTI
2020.03.07. 20:45
Az éllovas Falco ötpontos vereséget szenvedett Sopronban a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
EGIS KÖRMEND
–KTE-DUNA ASZFALT 83–68 (15–15, 23–22, 17–20, 28–11)
Körmend 2000
néző. V.: Papp P., Goda L., Kulcsár T.
KÖRMEND: TURNER 14/3, Németh 4, Edwards 16/9, VARNADO 15/3, TAYLOR 17. Csere: Ferencz 8/6, Person 3/3, Tóth N. 2, Durázi 4, Oroszi, Takács. Edző: Matthias Zollner
KECSKEMÉT:
Wittmann 8/6, Thomas, Miliszavljevics 6/6, DJURASZOVICS 16/12, Karahodzsics 11/3. Csere: DJERASZIMOVICS 16/6, Révész 4, Kucsera 5/3, Lewis 2, Molnár, Plézer. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása: 3. perc
: 7-2, 8. p.: 13-10, 14. p.: 21-28, 17. p.: 34-37, 25. p.: 44-46, 28. p.: 50-50, 33. p.: 61-60, 37. p.: 74-64.
Matthias Zollner: –
Elégedett vagyok csapatom mai teljesítményével, annak ellenére, hogy az első félidőben nem találtuk a ritmust, és sok hibát követtünk el. A hosszú, tétmérkőzés nélküli szünet után már nagyon hiányzott mindenkinek ez a légkör, a szurkolóktól kapott plusz energia. A védekezésünk többnyire jól működött, a kapott 68 pont is ezt bizonyítja.
Forray Gábor: – A Körmend nagyon jó csapat, de a 15 pontos különbség a mai játék képe alapján egy kicsit túlzott. Egyik meghatározó játékosunk, Thomas Cleveland a találkozó elején megsérült, a rotációnk felborult és a végjátékban is megéreztük a hiányát. 19 labdát adtunk el, ami nagyon sok, ám ehhez a hazaiak pontos és szervezett védekezése is hozzájárult. KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
KECSKEMÉT:

SOPRON KC–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 79–74 (20–21, 23–22, 15–15, 21–16)
Sopron, 1900
néző. V: Praksch, Farkas, Török R.
SOPRON:
Kinney 12/6, THOMPSON 10, Takács, Rivers 12/3, CARTER 14. Csere: SUPOLA 12/3, Jogela 16/3, Fazekas 3/3, Werner. Edző: Kosztasz Flevarakisz
SZOMBATHELY:
Curry 13/9, VÁRADI 11/3, Benke 6, Filipovity 13/9, Reddic 4. Csere: Hooker 4, PERL 10, Washington 9/3, Bíró, Lake 4. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 2. p.:
4–7. 5. p.: 9–14. 10. p.: 20–21. 12. p.: 25–25. 15. p.: 39–32. 18. p.: 41–37. 20. p.: 43–43. 22. p.: 43–48. 25. p.: 47–51. 28. p.: 54–56. 30. p.: 58–58. 32. p.: 62–62. 35. p.: 67–66. 38. p.: 72–71. 40. p.: 79–74.
Kipontozódott:
Supola (38. p.)
Kosztasz Flevarakisz: –
Nagyon jó mérkőzés volt remek hangulatban! Nem csak az ellenfél minősége miatt, hanem mert a szünet után ilyen teljesítménnyel tudtunk visszatérni. Volt, hogy hét játékossal edzettünk betegségek miatt a szünetben, de ez nem lehet kifogás, tettük a dolgunkat, és próbáltuk a lehető legjobb teljesítményt nyújtani. Lehetett volna jobb is, ám egy ilyen napon nem szabad erre panaszkodni. A győzelem kulcsa az volt, hogy minden játékosom, aki pályára lépett, hozzá tudott tenni a mérkőzéshez, és csak így lehet a további találkozókon folytatni ezt a jó sorozatot.
Gasper Okorn: – Gratulálok a Sopronnak! Ilyen meccsre számítottuk, de nem vagyunk elégedettek. Győzni jöttünk Sopronba. Sok dolgot át kell gondolnunk, és változtatnunk kell. Az első félidőben és a második elején támadásban nem voltunk jók. Többször is előfordult, hogy feljöttünk, azonban nem tudtuk átvenni a vezetést. 71–70-nél üres ziccerben zsákolás után kihagytunk két büntetőt, és itt el is vesztettük a mérkőzést.

JÁSZBERÉNYI KSE–ALBA FEHÉRVÁR 82–95 (22–23, 12–31, 23–21, 25–20)
Jászberény, 700
néző. V: Kapitány, Pozsonyi, Fodor A.
JÁSZBERÉNY: BAKER 20/6, PENN 23/6, Mészáros 4, Alekszandrov 16/9, Pantelics 13. Csere: Brbaklics 6, Nelson, Buzás, Peringer. Edző: Miljan Csurovics
FEHÉRVÁR: Govens 15/9, GUYTON 19/15, Markovics 15/3, Csupkovics 12/6, McDuffie 2. Csere: Csorvási 6, MOLNÁR 16, LJUBICSICS 10/6, Lukács, Takács, Keller I. Edző: Arik Sivek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–2. 6. p.: 18–10. 13. p.: 27–29. 16. p.: 31–36. 23. p.: 39–60. 26. p.: 46–64. 33. p.: 67–81. 36. p.: 71–86
Miljan Csurovics:
– Az Alba nagyon jó együttes, nem a fehérváriak a mi igazi ellenfeleink a bajnokságban, de természetesen szerettünk volna nyerni itthon. Napról napra építkezünk, és szeretnénk a számunkra legfontosabb időszakra nagyon jó formába kerülni. Ehhez sokat kell még együtt dolgoznunk.
Arik Sivek: – Az első negyedben megleptek bennünket a jászberényiek, akik ezúttal is bizonyították, hogy egyáltalán nem gyenge a csapatuk, hiába állnak az utolsó helyen. Szerencsére sikerült rendezni a sorainkat, és a második negyedben már magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Ahhoz, hogy elérjük a célunkat, még sokat kell javulnunk, és egyre jobbak is leszünk.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–OSE LIONS 66–73 (17–21, 17–21, 17–11, 15–20)
Szolnok, 1700
néző. V: Tőzsér, Söjtöry, Nagy V.
SZOLNOK: D. Davis 6, Price 8/3, KOVÁCS P. 11/3, Juhos 3, CAKARUN 21. Csere: Tucker 9/3, A. Jones 6, Taiwo 1, Rudner 1. Edző: Gasper Potocnik
OROSZLÁNY: E. WASHINGTON 27/9, ABELL 13/3, RIZVIC 13/3, Zsíros 5/3, Bozsovics 6. Csere: Hayes 4, Mohácsi 4, Garamvölgyi 1, Demeter, Illés. Edző: Sebastjan Krasovec
Gasper Potocnik:
– Az az igazság, hogy a vendégek éhesebbek és élesebbek voltak, s a párharcok nagy részét megnyerték az első félidőben. A másodikban több energiát mozgósítottunk, sikerült a vezetést is átvennünk, de a hajrában nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel, ezért vendéggyőzelem született.
Sebastjan Krasovec: – Az első félidőben jó játékot mutattunk, a védekezésünk is megfelelő volt, és megharcoltunk minden labdáért. A harmadik negyedben viszont visszajött a meccsbe a Szolnok, a vezetést is átvette, a hajrában azonban bejöttek a nehéz, extrának mondható dobásaink, és ennek köszönhetően nyertük meg a mérkőzést. Mondhatjuk, hogy nagyon boldogok vagyunk.

ATOMERŐMŰ SE–KAPOSVÁRI KK 91–65 (18–21, 25–11, 24–19, 24–14)
Paks, 800
néző. V: Földházi, Mészáros B., Boros
ATOMERŐMŰ: EVANS 19/12, Faust 6, CALHOUN 15/6, PUTNEY 11/3, LÓRÁNT 14. Csere: Jackson 4, KOVÁCS Á. 15/9, Bodon, Kis R. 4, Velkey 3/3, Szalai. Edző: Dzunics Braniszlav
KAPOSVÁR: R. Davis 8/6, Norfleet 13/6, Csakarevics 5, HENDLEIN 7, Dramicsanin 11/3. Csere: Lalic 9, Krnjajski 8/6, Baki 2, Bogdán 2. Szakmai igazgató: Ivkovics Sztojan
Kipontozódott: Jackson (39. p.), Kis R. (40. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Nagy energiával játszottunk, sok labdát szereztünk, és gyors indítások után sok könnyű kosarat dobtunk. A lehetőségeink zömét pontra váltottuk. A védekezésünk is jobb volt, de sok munka vár még ránk.
Ivkovics Sztojan: – Huszonöt percig tartottuk magunkat, de aztán nem volt mit tenni, jobb volt az ASE. Próbáltunk újítani, cserélni, ám rövid a kispadunk. Gratulálok a paksiaknak a győzelemhez.

DEAC–NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK 94–78 (27–17, 19–19, 25–22, 23–20)
Debrecen, 1000
néző. V: Győrffy P., Ádám, Balog Gy.
DEBRECEN: MOODY 19/12, Harrison 12/12, DRENOVAC 15, Milosevics 10/6, TÓTH Á. 16. Csere: Bognár 8/3, Polyák 6/6, Manigat 5/3, Omenaka, Somogyi 3/3, Gáspár. Edző: Kovács Adrián
SZEGED: M. Curry 11/6, Kerpel-Fronius B. 5/3, SCOTT 24/6, Krapic 13/9, ASBURY 18. Csere: Kerpel-Fronius G., Vágvölgyi 3/3, Mayer 1, Balogh Sz., Polányi 3/3, Olasz. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–0. 7. p.: 16–8. 10. p.: 27–17. 13. p.: 34–19. 17. p.: 34–28. 20. p.: 46–36. 24. p.: 58–43. 27. p.: 62–54. 32. p.: 77–58. 37. p.: 85–67
Kovács Adrián:
– Fontos volt, hogy a hosszú kihagyás után győzelemmel térjünk vissza a pályára. Voltak hibáink, sok támadólepattanót engedélyeztünk az ellenfelünknek, amikből könnyű kosarakat szerzett. A legfontosabb, hogy megvan a siker, de a kisebb részleteken az elkövetkező napokban csiszolnunk kell.
Szrecsko Szekulovics: – Papírforma-eredmény született. A hazaiak extrán dobtak, amivel nem tudtunk mit kezdeni. Többféle védekezést is kipróbáltunk, ám egyik sem vezetett eredményre. Más célokért küzd a két csapat, folytatnunk kell a munkát.