Xeyrius Williams (balra) hiába jutott 30 pontig, csapata nem tudta megnyerni a mérkőzést (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe archív)

A sereghajtó Jászberény és az egy hellyel előrébb álló ZTE összecsapása szoros csatát hozott, amelyen az első és a negyedik negyedben a hazaiak, a másodikban és a harmadikban a vendégek szereztek több pontot.

A negyedik negyed végén 90–90 volt az állás, majd a győztes kiléte csak második hosszabbítás után dőlt el: a vendégek szorosan, de behúzták a mérkőzést.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
JÁSZBERÉNYI KSEZALAKERÁMIA ZTE KK 110–117 (22–15, 19–30, 20–22, 29–23, 15–15 5–12) – kétszeri hosszabbítás után
Jászberény, zárt kapus mérkőzés. Vezette: Győrffy P., dr. Mészáros B., Makrai
JÁSZBERÉNY: Kinney 9, Füzi 7/3, COLEMAN 27/3, WILLIAMS 30/12, PRIMORAC 15.
Csere: Filipovics 9, Garret 7/3, Brbaklics 6, Katona, Czirbus. Edző: Patai Benjamin
ZALAEGERSZEG: DUREN 26/6, WIGGS 18/6, Völgyi 2, VUKO 19, Donaldson 18/3.
Csere: Bonifert, Gleen 12, Szabó 11/6, Simon 11/9, Polster. Edző: Luca Bechi
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–2. 7. p.: 11–13. 13. p.: 29–22. 17. p.: 36–35. 23. p.: 50–50. 27. p.: 54–57. 33. p.: 68–80. 37. p.: 81–88. 43. p.: 100–92. 47. p.: 109–109
Kipontozódott: Primorac (45. p.), Simon (45. p.), Szabó (45. p.), Filipovics (48. p.)
Patai Benjamin: – Még közel sem vagyunk a munka végén, de jó úton haladunk. Sajnos nagyon sok labdát adtunk el, és hiába volt esélyünk a győzelemre, a hibáinkat jól kihasználta a Zalaegerszeg. Szombaton próbálunk javítani az Oroszlány ellen, s azután idegenben igyekszünk visszavágni a Zalaegerszegnek.
Luca Bechi: – Nagyon fontos mérkőzés volt ez azért is, mert sokszor azt látom, hogy nincs meg a kellő önbizalom a fiúkban. Ez a siker remélem, ezen is változtat. Már a rendes játékidőben nyerhettünk volna, az első hosszabbításban viszont el is veszíthettük volna a találkozót. A végén mi koncentráltunk jobban, s ez győzelmet eredményezett.