Férfi kosár NB I: kétszeri hosszabbítás után verte meg a ZTE a Jászberényt

V. J.V. J.
2021.03.02. 21:34
Xeyrius Williams (balra) hiába jutott 30 pontig, csapata nem tudta megnyerni a mérkőzést (Fotó: Szendi Péter/Vas Népe archív)
A Zalakerámia ZTE KK kétszeri hosszabbítás után 117–110-re nyert a Jászberényi KSE otthonában a férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján.

A sereghajtó Jászberény és az egy hellyel előrébb álló ZTE összecsapása szoros csatát hozott, amelyen az első és a negyedik negyedben a hazaiak, a másodikban és a harmadikban a vendégek szereztek több pontot.

A negyedik negyed végén 90–90 volt az állás, majd a győztes kiléte csak második hosszabbítás után dőlt el: a vendégek szorosan, de behúzták a mérkőzést.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
JÁSZBERÉNYI KSEZALAKERÁMIA ZTE KK 110–117 (22–15, 19–30, 20–22, 29–23, 15–15 5–12) – kétszeri hosszabbítás után
Jászberény, zárt kapus mérkőzés. Vezette:Győrffy P., dr. Mészáros B., Makrai
JÁSZBERÉNY:Kinney9,Füzi7/3,COLEMAN27/3,WILLIAMS30/12,PRIMORAC15.
Csere:Filipovics9,Garret7/3,Brbaklics6,Katona, Czirbus.Edző:Patai Benjamin
ZALAEGERSZEG:DUREN26/6,WIGGS18/6,Völgyi2,VUKO19,Donaldson18/3.
Csere:Bonifert, Gleen12,Szabó11/6,Simon11/9,Polster.Edző:Luca Bechi
Az eredmény alakulása. 3. perc:9–2.7. p.:11–13.13. p.:29–22.17. p.:36–35.23. p.: 50–50.27. p.:54–57.33. p.:68–80.37. p.:81–88.43. p.:100–92.47.p.:109–109
Kipontozódott:Primorac (45. p.), Simon (45. p.), Szabó (45. p.), Filipovics (48. p.)
Patai Benjamin:– Még közel sem vagyunk a munka végén, de jó úton haladunk. Sajnos nagyon sok labdát adtunk el, és hiába volt esélyünk a győzelemre, a hibáinkat jól kihasználta a Zalaegerszeg. Szombaton próbálunk javítani az Oroszlány ellen, s azután idegenben igyekszünk visszavágni a Zalaegerszegnek.
Luca Bechi:– Nagyon fontos mérkőzés volt ez azért is, mert sokszor azt látom, hogy nincs meg a kellő önbizalom a fiúkban. Ez a siker remélem, ezen is változtat. Már a rendes játékidőben nyerhettünk volna, az első hosszabbításban viszont el is veszíthettük volna a találkozót. A végén mi koncentráltunk jobban, s ez győzelmet eredményezett.