Férfi kosár NB I: kecskeméti bravúr a Szolnok otthonában

2023.01.31. 21:06
Meglepő győzelmet aratott a Kecskemét (Fotó: Nagy Balázs)
A férfi kosárlabda NB I 18. fordulójában a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét meglepetésre 70–64-re legyőzte a Szolnoki Olajbányászt.

A találkozó előtt a Kecskemét a hetedik helyen állt, a Szolnok a második pozíciót foglalta el.

A végig kiélezett találkozó hajrája elején a házigazda 62–61-re vezetett, innen azonban a kecskemétiek állva hagyták a szolnokiakat és végül hat ponttal győztek, szezonbeli tizedik sikerüket aratva. A hazaiak negyedik vereségüket szenvedték el a bajnokságban.

A találkozó legjobbjaként Marques Townes 22 ponttal járult hozzá a vendégek győzelméhez.

KOSÁRLABDA, FÉRFI NB I
18. FORDULÓ
Szolnoki Olajbányász–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 64–70
(9–12, 25–17, 12–20, 18–21)
Szolnok, 1400 néző. V: Győrffy, Makrai, Lengyel
SZOLNOK: Jabril Durham 11/6, Lukács N. 1, BARNES 14/6, Szubotics 6, Williamson 6. Csere: Gilszki, PONGÓ MÁTÉ 10/9, Mokánszki 2, Révész Á. 8, Griffi n 6/3. Edző: Gasper Potocnik
KECSKEMÉT: WITTMANN 13/9, Klobucar, Kucsera 2, Fazekas M., KARAHODZSICS 13. Csere: TOWNES 22/6, Ivkovics M, Dramicsanin 5/3, BORISZOV 15/9, Kiss D. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–5. 8. p.: 9–10. 14. p.: 15–17. 18. p.: 24–24. 24. p.: 41–39. 28. p.: 45–43. 34. p.: 49–54. 37. p.: 61–61 40. p.: 62–65
Kiállítva: Jabril Durham (38. p.)
Gasper Potocnik:
– Az az igazság, hogy sérülések és betegségek miatt nem tudunk annyit edzeni, amennyit kellene. Sajnos támadásban nem koncentráltunk eléggé, pontatlanok voltunk. Nem vagyunk túl jó periódusban, ami minden csapat életében előfordul, de dolgozunk, hogy kijavítsuk hibáinkat.
Forray Gábor: – Legyőztük a liga egyik legerősebb csapatát, ezért büszke vagyok a fiúkra. Voltak hibáink, de küzdöttünk, hajtottunk. A hajrában fontos pontokat és lapattanókat szereztünk, ezért megérdemeltük a győzelmet, ami nagyon értékes nekünk.