Férfi kosár NB I: Kaposváron nyert a Sopron

D. S. B.D. S. B.
2022.12.08. 22:23
Kosztasz Flevarakisz együttese 17 ponttal nyert Kaposváron (Fotó: Dömötör Csaba)
Jól kezdett és az első negyedben 14 ponttal ellépett a Kometa Kaposvári KK otthonában a Sopron KC. A somogyiak a nagyszünetre ugyan felzárkóztak, de a második félidő mindkét felvonását Kosztasz Flevarakisz együttese nyerte, amely végül 96–79-re győzött idegenben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ

KOMÉTA KAPOSVÁRI KK–SOPRON KC 79–96 (19–33, 32–20, 13–17, 15–26)
Kaposvár, 450
néző. V: Nagy V., Ádám J., Kovács N.
KAPOSVÁR: Krnjajski 10/3, ARIS 14/3, Puska B. 3/3, GABRIC 23/15, Hughes 11.
Csere: Griffin 18/3, Hendlein, Paár M., Csorvási M., Bogdán B.
 Edző: Ivan Rudez
SOPRON: JOSEPH 27/12, JONES 16/12, VALERIO-BODON 21/9, Barnett  8, J. DURHAM 16.
Csere: Molnár M. 6, Shine, Sitku 2, Csendes, Supola, Schöll.
Edző:  Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–6. 4. p.: 3–13. 6. p.: 8–19. 8. p.: 13–27. 10. p.: 19–33. 12. p.:  24–35. 14. p.: 31–41. 16. p.: 40–43. 18. p.: 45–45.  20. p.: 51–53.  22. p.:  56–55.  24. p.:  58–60. 26. p.: 58–65. 29. p.: 64–67. 33. p.: 69–76. 36. p.: 73–86.  38. p.: 75–91
Ivan Rudez: –
Nagyszerűen kezdte a Sopron a mérkőzést, öt hármast is dobott, ezek nem voltak egyszerűek, mert időben kiértünk a dobóra. Aztán visszajöttünk a meccsbe, kiegyenlítettünk, de az eladott labdáink megtörték a lendületünket, hiszen azokból könnyű kosarakat szerezhetett az ellenfél. Nem vagyok elégedett néhány kosárlabdázónk támadásbeli koncentrációjával, azonban úgy gondolom, nagyot küzdöttünk egy kiváló csapat ellen.
Kosztasz Flevarakisz: – Az első negyedben nem volt eladott labdánk, a másodikban is csak négy, ám ezzel is megadtuk a lehetőséget a hazaiaknak arra, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe, s éltek is vele. A folytatásban már úgy teljesítettünk, mint az első szakaszban, a játékosok keményen küzdöttek, jól szedtük a lepattanókat, mindenki hozzá tudott tenni a győzelemhez, aki pályára lépett.

1. Falco KC Szombathely 10 9 1 877–743 0.950 19
2. Szolnoki Olajbányász 11 9 2 952–834 0.909 20