Férfi kosár NB I: itt a szezon első 100-asa – és a második is!

2017.10.28. 20:10
A szombathelyi Perl Zoltán kosárra tör (Fotó: Unger Tamás)
A hatodik fordulóig kellett várni az első 100+ pontos csapatteljesítményre a férfi kosárlabda NB I 2017–2018-as szezonjában. A szombati játéknapon aztán két csapat is átlépte a határt: a Körmend 110–70-re győzött az újonc DEAC vendégeként, míg a Falco hazai pályán 106–82-re verte meg a Kaposvárt.

A Körmend fokozatosan növelte az előnyét Debrecenben, aztán a harmadik negyedben vitte döntésre a dolgot: az újonc hazaiak támadójátéka akkor csődöt mondott, a vasiak viszont nem fékeztek – 110 ponttal finiseltek.

A Falco 38–34 után 11–2-es szakaszt produkált – Perl Zoltán hármassal, két duplával, két jó büntetővel és gólpasszal fűtötte ekkor a mozdonyt –, ezzel lerázta magáról a Kaposvárt, és nem volt kérdés, hogy simán, 100 pont feletti teljesítménnyel nyer.

A 30–13-as negyeddel kezdő Kecskemétnek is volt esélye a 100 pontra Pakson, de az utolsó játékrész a hazaiaké lett, így a KTE-nek „be kellett érnie” a nagyon sima győzelemmel. Marko Djeraszimovics már a szünetben 22 pontnál és 4/4-es triplamutatónál járt – végül 29-cel és hibátlan mezőnymutatóval zárt (5/5 tripla, 7/7 dupla).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
6. FORDULÓ, szombati mérkőzések

DEAC–EGIS KÖRMEND 70–110 (20–27, 21–23, 12–30, 17–30)
Debrecen, 1300
néző. V: Györffy P., Farkas G., Minár L.
DEBRECEN: Jones 7, Molnár A. 10, Lilov 15/3, Farkas 6, ARMWOOD 24/6. Csere: Velkey 5/3, Fazekas, Lajsz, Opre, Tóth B. 3/3. Edző: Berényi Sándor
KÖRMEND: HALÁSZ 11/6, HOLLINS 10/6, FANNING 19/9, DAVIS 21, Horti 6. Csere: Ferencz 10/3, Tuoyo 8, Németh Á. 3, Koch 3/3, Csorvási 8/3, BÁN 11/9, Oroszi. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–8. 9. p.: 17–24. 13. p.: 20–32. 18. p.: 33–48. 26. p.: 47–70. 29. p.: 49–77. 34. p.: 60–97. 38. p.: 67–107
Berényi Sándor:
– Az első félidőben a dobószázalékokat tekintve nem voltak problémáink, a fordulás után azonban egy jóval erőszakosabb vendégcsapat jött ki a pályára. Nagyon hiányzott a srácokból az akarás, aminek betudhatóan alulmaradtunk a játék legfontosabb elemeiben, így osztálykülönbség alakult ki. Elnézést kérek a szurkolóinktól.
Gasper Potocnik: – A második félidőben úgy játszottunk, ahogy az elvárható tőlünk, jelentősen kevesebb pontot engedélyeztünk az ellenfelünknek, könnyű kosarakat szereztünk, ami nagy különbségű győzelmet eredményezett.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–KAPOSVÁRI KK 106–82 (30–29, 29–18, 27–20, 20–15)
Szombathely, 2600
néző. V: Papp P., Tőzsér D., Gál J.
FALCO: GOVENS 21/6, Váradi B. 2, BORISZOV 17/9, PUSZTAHVAR 24/12, ZSIGERANOVICS 12. Csere: Tóth N. 6, PERL 18/3, Kucsora 6/6, Hódi, Dancsecs, Kovács B. Edző: Szrecsko Szekulovics
KAPOSVÁR: DUNN 32/3, Evans 5/3, IVOSEV 22/6, Hendlein 6, Spica 11. Csere: Hock 4, Grebenár, Blaskovits 2, Bogdán, Kocsis, Filipovics. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–15. 7. p.: 23–22. 13. p.: 41–34. 15. p.: 47–34. 18. p.: 55–38. 20. p.: 59–47. 25. p.: 75–54. 27. p.: 82–60. 30. p.: 86–67
Szrecsko Szekulovics:
– Kiváló volt a hangulat, remek meccset játszottunk. Végig vezettünk, megérdemelten nyertünk. Persze voltak hibáink, de a játékosok nagyon akartak, és ez a lényeg. Sűrű a programunk, fárad a csapatom, ám amíg így tudunk játszani, addig nincs gond.
Fekete Ádám: – Egy ilyen mérkőzés után csak gratulálhatok a Falcónak. Tudtuk, hogy ellenfelünk félelmetes támadósorral rendelkezik, meg is beszéltünk néhány egyszerű dolgot védekezésben, amit nem valósítottunk meg a pályán. Csak az első negyedben tudtuk tartani a lépést.

ATOMERŐMŰ SE–KTE–DUNA ASZFALT 78–96 (13–30, 27–26, 16–26, 22–14)
Paks, 1200
néző. V: Kapitány G., Török R., Kovács N.
PAKS: HINDS 20/3, Allen 6, Barnies 5, EILINGSFELD 11/3, OGUNYEMI 10. Csere: Medve 12/12, Ruják 8/3, Garamvölgyi 6/6, Pajor. Edző: Teo Cizmic
KECSKEMÉT: Pongó Máté 5/3, THOMPSON 17/9, DJERASZIMOVICS 29/15, Dramicsanin 8/6, KARAHODZSICS 11. Csere: Wittmann 12/12, Molnár M. 8, Pongó Martin 6. Edző: Forray Gábor
Teo Cizmic:
– A statisztika nem mutatja meg, hogy mi történt a pályán. Rossz ritmusban kezdtünk, aztán a második negyed közepén váltottunk, és ez meg is látszott a játékunkon. Nem voltunk elég gyorsak, kevés tiszta dobásunk akadt, a KTE megérdemelten győzött.
Forray Gábor: – Amit terveztünk, sikerült végrehajtanunk. Két hazai vereségünk ellenére szurkolóink kitartottak mellettünk, köszönjük nekik a mostani támogatást. Hazamegyünk, dolgozunk tovább, s készülünk a következő meccsünkre.

1. Szolnoki Olaj KK 5 5 426–369 1.000
2. Egis Körmend 5 4 1 433–370 0.900
3. Kaposvári KK 5 4 1 414–406 0.900
4. Falco-Vulcano Szombathely 5 3 2 440–384 0.800
5. KTE-Duna Aszfalt 5 3 2 393–345 0.800
6. Pécsi VSK-VEOLIA 5 3 2 368–360 0.800
7. Naturtex-SZTE-Szedeák 6 3 3 454–426 0.750
8. Atomerőmű SE 6 3 3 477–483 0.750