Férfi kosár NB I: hiába állt fel sokszor, kikapott a DEAC

2020.11.10. 19:26
Hiába állt fel többször is a DEAC, a győzelem nem csúszott ki a soproni kezekből (Fotó: Matey István/Hajdú-bihari Napló)
A férfi kosárlabda NB I keddi játéknapján a Sopron fordulatos mérkőzésen 86–81-re legyőzte idegenben a DEAC-ot.

A soproniak Boriszov vezérletével alaposan bekezdtek, de hiába vezettek az első negyedben már 13 ponttal is (11–24 és 13–26 is volt az állás), az első negyed hajrájában visszakapaszkodott a DEAC (23–26). A folytatásban egy triplával eltűnt a különbség, de aztán megint belelendültek a vendégek, és a félidő utolsó két percét 11 pontos fórral kezdték – hogy a végjátékban megint kapaszkodjanak a hazaiak (42–46)!

Sőt, Hines büntetőivel a 34. percre fordított a DEAC (50–48), hogy aztán Widemanék egy 8–0-s szériával fordítsanak, és Boriszov újabb triplája már újra 11 pontos előnyt jelentsen (55–66).

Polyák triplájával még egyszer látótávolságon belül (65–68) volt a házigazda, de négy perccel a vége előtt így is úgy tűnt, eldőlt a meccs (69–80), csakhogy Polyákék két perc alatt megint visszakapaszkodtak mínusz kettőre! A soproni időkérést Jackson triplája követte (78–83), de az utolsó percben így is mehetett a fordításért a DEAC (81–83-nál) – mindhiába.

A Sopron minden negyedben vezetett legalább 11 ponttal, és végül – ha nem is könnyen, de – csak megnyerte a meccset (81–86).

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
DEAC–SOPRON KC 81–86(23–26, 19–20, 15–20, 24–20)
Debrecen, zárt kapu.V:Földházi, Mészáros, Győrffy
DEAC:Moody18/6,Somogyi7/3,DRENOVAC21/6,Hines2,Tóth Á.10/3.Csere:POLYÁK17/9,Molnár M.6,Molnár D.,Asszú.Edző:Kovács Adrián
SOPRON:Jackson13/6,Fazekas8/6,THOMPSON14/3,BORISZOV22/12,WIDEMAN19. Csere:Jogela7/3,Popadics3/3,Csátaljay,Sitku M.Edző:Konstantinos Flevarakis
Az eredmény alakulása. 3. perc:
6–10.7.p.:12–24.14.p.:28–31.17.p.:33–43.20.p.:42–46.24.p.:50–4826.p.:50–56.28.p.:55–6632.p.:61–66.36.p.:67–78.39.p.:78–80
Kovács Adrián:– Nehezen értékelhető a mérkőzés, de összességében azt tudom mondani, hogy ilyen felfogással egyszerűen nem mehetünk ki a pályára. Nem tiszteltük a játékot és egymást sem, valamint semmit sem valósítottunk meg a megbeszéltekből. A legbosszantóbb, hogy a vendégek csúsztak-másztak a szabad labdákért, mi pedig nem harcoltunk eléggé ezekért.
Konstantios Flevarakis:– Nagyon büszke vagyok a fiúkra, remekül játszottunk, pláne annak fényében, hogy mindössze egy napunk volt felkészülni. Két hét után ezen a héten edzhettünk először majdnem teljes kerettel, így különösen értékesnek találom ezt a győzelmet.

1. Falco-Vulcano KC Szombathely 2 2 186–165 1.000
2. Alba Fehérvár 1 1 91–90 1.000
3. Naturtex-SZTE-SZEDEÁK 6 4 2 529–470 0.833
4. Egis Körmend 3 2 1 250–230 0.833
5. Atomerőmű SE 6 4 2 484–485 0.833
6. DEAC 5 3 2 413–406 0.800
7. Szolnoki Olajbányász 2 1 1 151–142 0.750
8. OSE Lions 4 2 2 328–325 0.750