Férfi kosár NB I: hazai pályán győzött a Zalaegerszeg

MTI MTIMTI MTI
2020.01.26. 20:37
A ZTE 82–78-ra legyőzte a vendég Sopront a férfi kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

A találkozó legeredményesebb játékosa a 25 pontot dobó Bernard Thompson lett a Sopronból. A ZTE-nél Justin Bibbins 20 pontig jutott.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–SOPRON KC 82–78
(24–18, 23–17, 11–19, 24–24)
Zalaegerszeg, 2100 néző. V: Cziffra, Frányó, Lengyel Á.
ZTE: BIBBINS 20/6, JOHNSON 18/3, WILLIAMS 11, Szabó Zs. 6, Agafonov 14. Csere: Djurics 10, Gulyás M., Simon K. 3/3, Doktor P. Edző: Ante Nazor
SOPRON: Kinney 6, Takács N. 5/3, THOMPSON 25/9, Jogela 4, Carter 16. Csere: Supola 1, RIVERS 19/3, Werner 2, Molnár Marcell, Fazekas Cs. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–9. 7. p.: 14–9. 13. p.: 30–20. 17. p.: 41–27. 23. p.: 47–44. 28. p.: 53–54. 32. p.: 60–60. 36. p.: 68–67
Kipontozódott: Agafonov (39. p.)
Ante Nazor:
– A találkozó első felében mi kontrolláltuk a mérkőzést, de szerintem a nagyszünetben bevettünk egy altatót. A térfélcserét követően a jól játszó Sopron élt ezzel a lehetőséggel. Mindkét csapat sokat tett a sikerért, mi valamivel többet. Van hová fejlődnünk.
Kosztasz Flevarakisz: – Végig keményen dolgozott a csapatom. Egyre többet látok abból, amiért hét közben dolgozunk. Az első félidőben így is sok gondunk volt, sok pontot kaptunk. A második játékrészben sokkal jobban játszottunk. Egylabdás meccs volt, így alakult.