Férfi kosár NB I: gyenge kezdés után ütötte ki a Falco a Paksot

2023.02.01. 20:11
Csupán a meccs elején volt pariban a Paks Szombathelyen (Fotó: Cseh Gábor/Vas Népe)
Sima győzelmet aratott a hazai pályán játszó Falco az Atomerőmű ellen a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójának nyitó mérkőzésén.

Meglepően jól kezdett Szombathelyen az Atomerőmű, a Deon Edwin által vezetett paksi együttes hétpontos előnnyel zárta az első negyedet. Mint kiderült, Csirke Ferenc alakulata sikeresen megráncigálta az oroszlán bajszát, mivel a Falco ezután megrázta magát és 13 ponttal húzta be a második játékrészt, átvéve a vezetést.

A játék képe a nagyszünet után sem változott, az Atomerőmű nem tudta összeszedni magát, míg Perl Zoltánék nem vettek vissza a tempóból – fölényes győzelmet aratott a címvédő.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELYATOMERŐMŰ SE 92–67 (18–25, 25–12, 21–11, 28–19)
Szombathely, 2890
néző. V: Cziffra, Goda, Minár
SZOMBATHELY: Pot 4, Kovács B. 5/3, BROWN 7/3, TIBY 12/6, Keller Á. 4. Csere: PERL 21/3, Cowels 10/6, BARAC 14, Sövegjártó, VERASZTÓ 13/9, Takács Z. 2, Horváth A. Edző: Milos Konakov
PAKS:
EDWIN 20, Pajor 7/3, Buckingham 5/3, EILINGSFELD 10, ATKINSON 14/3. Csere: Kékesi 9/9, Csizmadia, Karosi 2, Géringer. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása.
4. perc: 4–8. 7. p.: 10–15. 12. p.: 26–25. 16. p.: 30–32. 20. p.: 43–37. 23. p.: 51–41. 27. p.: 60–48. 30. p.: 64–48. 33. p.: 72–52. 36. p.: 82–60

Milos Konakov: – Kapkodó, talán görcsös játékkal kezdtünk, ezért is hibáztunk sokat az első negyedben. A folytatásban aztán megnyugodtunk, sokkal fizikálisabban játszottunk, jöttek a jó megoldások, a pontok, és a végére lassan kinyílt az olló. Fontos győzelmet arattunk, mert a DEAC elleni vereség után nagyon akartunk bizonyítani.
Csirke Ferenc: – Megérdemelten nyert a Falco. Elég ha annyit mondok, hogy a hiányzóinkból egy komplett kezdő ötöst ki tudtam volna állítani. Ettől függetlenül úgy 20-25 percig tartottuk a lépést – ezért büszke vagyok a fiúkra. Szombaton nagyon fontos meccs vár ránk Debrecenben, bízom benne, hogy néhányan azért visszatérnek a sérültek, betegek közül.