Férfi kosár NB I: félidőben még vezetett, de kikapott a Kecskemét

2017.10.13. 20:33
A férfi kosárlabda NB I péntek esti mérkőzésén a Kecskemét 38–33-as félidei vezetés után 76–72-re kikapott a Soprontól.

A találkozó legeredményesebbje a Kecskemétnél játszó szerb Rastko Dramicsanin volt 21 ponttal, de a második legtöbb, 20 pontot szerző, szintén szerb Marko Djeraszimovics is a hazaiaknál játszott. A győztes vendégek legjobbja a 18 pontos szlovén Sasa Zagorac volt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ, pénteki mérkőzés
KTE-Duna Aszfalt–Sopron KC 72–76
(19–20, 19–13, 13–21, 21–22)
Kecskemét, 700 néző. Vezette: Benczur, Török R., Balogh Gy.
KECSKEMÉT: Pongó Máté, Thompson 13/3, DJERASZIMOVICS 20/3, DRAMICSANIN 21/9, KRAHODZSICS 11. Csere: Molnár M., Wittmann 7/3, Pongó Martin. Edző: Forray Gábor
SOPRON: Greene 9/3, DUVNJAK 16/6, Dénes G. 2, ZAGORAC 18/6, WATKINS 11. Csere: Autrey 12/3, Takács N. 4, Tóth G., Mészáros M. 4. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 7. p.: 10–14. 13. p.: 23–22. 17. p.: 32–27. 23. p.: 40–39. 27. p.: 42–50. 33. p.: 56–60. 37. p.: 64–66
Kipontozódott: Pongó Máté (40. p.)
Forray Gábor:
– Tudtam, hogy szoros meccs lesz, de azt hittem, nyerünk. Asszisztáltunk a Sopron győzelméhez. A harmadik negyedben kritikán alul játszottunk, a végjátékban gyermeteg hibákat követtünk el. Lesz munkánk bőven a továbbiakban.
Váradi Kornél: – A harmadik negyedben és a negyedik elején tudtuk javítani a hibáinkat. Kezdünk csapattá érni, végre javítottunk az eddigi teljesítményünkön.

1. Szolnoki Olaj KK 2 2 177–136 1.000
2. Kaposvári KK 2 2 167–148 1.000
3. Egis Körmend 2 2 154–138 1.000
4. Naturtex-SZTE-Szedeák 3 2 1 232–209 0.833
5. Atomerőmű SE 3 2 1 230–227 0.833
6. Pécsi VSK-VEOLIA 3 2 1 220–230 0.833
7. Falco-Vulcano Szombathely 2 1 1 162–150 0.750
8. Alba Fehérvár 2 1 1 157–166 0.750