Férfi kosár NB I: egy ponttal verte a Fehérvár a Pécset

2020.11.07. 19:06
Az Alba Fehérvár szoros mérkőzésen egy ponttal, 91–90-re legyőzte a Pécset a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.
Egy ponttal verte a Fehérvár a Pécset (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Egy ponttal verte a Fehérvár a Pécset (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

Az Alba az első negyedben hatpontos előnyre tett szert (27–21), a második és a harmadik játékrészben viszont a pécsiek voltak jobbak. A döntés az utolsó pillanatokra maradt – a Fehérvár végül egy ponttal, 91–90-re megnyerte a mérkőzést.

Eredetileg szombatra volt kiírva a Zalakerámia–Falco bajnoki is, ám a szombathelyieknél reggel több játékos is rosszullétre panaszkodott, így a felek az MKOSZ-szel karöltve a találkozó elhalasztása mellett döntöttek.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I

ALBA FEHÉRVÁR–PVSK-VEOLIA 91–90 (27–21, 22–26, 19–23, 23–20)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Ádám, Nagy V., Nyilas
FEHÉRVÁR: TURNER 24/6, Takács Martin, VOJVODA 17/9, DAVIS 18/3, AHMAD 19. Csere: Omenaka, Curry 8/3, Markovics 2, Csorvási, Takács Milán 3/3. Edző: Forray Gábor
PVSK: Lewis 11/9, FUNDERBURK 20/3, RUJÁK 22/3, BUDIMIR 16/12, Meleg 2. Csere: Brkics 14, Bíró 3, Demeter 2. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–5. 5. p.: 12–8. 8. p: 21–16. 12. p: 27–24. 15. p.: 36–29. 18. p.: 39–41. 22. p.: 49–52. 25. p.: 57–57. 28. p.: 63–63. 32. p.: 70–74. 35. p: 77–76. 38. p.: 82–78
Forray Gábor: – Nem játszottunk meccset hat hete, most kell megnéznünk azt, hogy a rotációban ki kivel tud hatékonyan együtt kosarazni, illetve melyik az a szerkezet, amely nekünk nem fekszik. Azért nyertünk, mert kiváló játékosaink vannak, óriási szívvel és akarattal, és vert helyzetben is higgadtak voltunk, csapatként funkcionáltunk.
Dragan Alekszics: – Örülök annak, hogy végre mérkőzések vannak és tudunk játszani. Mindkét csapat sokat hagyott ki, és kicsit olyan volt, mintha az előszezonban készültünk volna. A játékunkkal alapvetően elégedett vagyok, a védekezésben viszont sokat hibáztunk. A játékosoknak még nincs elég rutinjuk egylabdás meccs végjátékában.