Férfi kosár NB I: egy lépésre a Vas megyei házidöntőtől

2019.06.04. 20:12
A Falco Szolnokon, a Körmend Pécsen aratott győzelmével került egy lépésre a bajnoki döntőtől. Közel jár a két csapat ahhoz, hogy a 2007–2008-as idény után másodszor játssza egymással a bajnoki finálét – 11 évvel ezelőtt a Falco nyerte meg eddigi egyetlen bajnoki címét.
T. J. Price (labdával) és a Körmend pénteken döntőbe juthat (Fotó: Földi Imre) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A Szolnok tartalékosan fogadta a bombaformában érkező Falcót, de határozott védekezésének köszönhetően 17–13-ra megnyerte az első negyedet, majd a második elején 24–15-ig növelte előnyét. A Falco csak ezután lendült játékba, Perl Zoltán és Sztefan Balmazovics irányításával 26–26-nál utolérte vendéglátóját. Váradi Benedek triplájával fordított a Falco, amely megbénította a Szolnokot, és a kétes játékvezetői ítéletek miatt igen feszült mérkőzés nagy szünetére négypontos előnyt szerzett.

A második félidőt is a címvédő Olaj kezdte jobban, rövid időre visszavette a vezetést, de a Falco gyorsabban reagált, mint az első félidőben, és az Evan Bruinsma, Juvonte Reddic páros vezérletével 8–0-s rohamot indított, amire a szolnoki időkérés után sem jött érdemi válasz. A negyedik negyed 11 pontos vendég vezetésről (50–61) indult, s egy durva szabálytalanság után a Szolnokból kiállították Tóth Ádámot. A Falco 15 ponttal elhúzott, a Szolnoknak már nem volt esélye arra, hogy felzárkózzon.

Pénteken Szombathelyen a harmadik meccsen el is dőlhet a párharc.

Pécsen mind a két csapat nélkülözte egyik kulcsemberét, a hazaiaknál Veljko Budimir, a Körmendben Mario Delas nem tudta vállalni a játékot. A Pécsben kényszerből kezdő Antóni Csanád nagyon jól kezdett, két triplát is dobott az elején, így a Pécs 11–4-re elhúzott, és az első negyedet 21–14-es előnnyel zárta. A Körmend az első negyedben nem dobott hárompontost, a másodikban 29–21-es hazai vezetésnél Matthias Zollner vezetőedző időt kért, és ezt követően elkezdtek hullani a vasi hárompontosok, s a félidő végére megfordult az eredmény is (39–40).

A szünet után Csorvási Milán, Xavier Thames és Leyton Hammonds remeklésével a Körmend kézben tartotta a meccset, de a Pécs szívósan kapaszkodott, és a negyedik negyed is nyílt maradt. 77–77 után azonban csak Thames és Hammonds dobott kosarat, így hat ponttal nyert a Körmend, amely pénteken hazai pályán juthat a döntőbe.

SZOLNOK:
Vojvoda 18/9, AIRINGTON 12/6, Rudner 3/3, N. MILOSEVICS 18/6, Tóth Á. 7. Csere: Malesevics 10/3, Taiwo 1, Csák, Frank 2, Frikker. Edző: Dragan Alekszics
SZOMBATHELY:
Govens 3, Curry 12/6, VÁRADI 17/9, BRUINSMA 12, REDDIC 10. Csere: Balmazovics 13/9, PERL 17, Tóth N., Bíró, Hódi 3/3, Körmendi, Verasztó. Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 3. perc:
7–2. 6. p.: 10–7. 12. p.: 24–15. 13. p.: 24–21. 16. p.:
26–29. 21. p.: 39–38. 26. p.: 43–48. 29. p.: 45–52. 33. p.: 52–68. 35. p.: 58–71. 37. p.:
Elismerés a szurkolóknak, az egész meccsen biztattak minket, akkor
is, amikor összeomlottunk. Fizikailag nem tudtuk végig követni a szombathelyi együttest,
amelynek mélyebb a rotációja, több minőségi játékosa van. Sajnos jelenleg nem vagyunk
velük egy szinten.
Gasper Okorn: –
Köszönjük azoknak, akik ide is elkísértek minket. Mindig találok
kivetnivalót a játékunkban, de most elégedett vagyok. Védekezni jöttünk, s megcsinálták a
srácok, amit kértem tőlük. A koncentrációval nem volt baj, s végig egyben voltunk.

PÉCSI VSK-VEOLIA–EGIS KÖRMEND 77–83 (21–14, 18–26, 18–23, 20–20)
Pécs, 2800 néző. Vezette: Cziffra, Tőzsér, Goda
PÉCS: PONGÓ MÁTÉ 15/9, TAYLOR 16, Antóni 8/6, CSIRICS 11/6, Horti 13. Csere: Demeter A. 4, Wright 10, Bíró L. Edző: Csirke Ferenc
KÖRMEND: Bradford 7/3, Price 5/3, FERENCZ 12/9, Németh Á., HAMMONDS 20/9. Csere: THAMES 13/3, CSORVÁSI 26. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 6. p.: 13–6. 13. p.: 25–18. 17. p.: 33–29. 23. p.: 46–45. 26. p.: 53–54. 33. p.: 59–66. 37. p.: 68–76
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Körmend javára
Csirke Ferenc:
– A Körmend azért nyert, mert több olyan játékosa van, aki egy-egyből tud kivédekezhetetlen kosarat dobni. Csapatként felvettük a versenyt ellenfelünkkel, de nálunk nagyon hiányzott Veljko Budimir. Sohasem adjuk fel, most sem fogjuk.
Matthias Zollner: – Nagyon kemény meccs volt, éppen ezért érdekes, hogy kevés volt a büntető – viszont sok az eladott labda. Most hazamegyünk, rákészülünk a pénteki harmadik mérkőzésre, amelyen szeretnénk lezárni a párharcot.

A harmadik mérkőzéseket pénteken játsszák.