Férfi kosár NB I: csak az Atomerőmű tudott otthon nyerni

2017.09.30. 20:48
Az Atomerőmű hazai pályán, a Körmend, a Szolnoki Olaj, a Kecskemét és a MAFC pedig idegenben győzte le ellenfelét a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Az Atomerőmű a tavalyi döntős Szombathely ellen diadalmaskodott simán – a hazaiak a harmadik játékrész után 22 ponttal vezettek, így az is belefért, hogy az utolsó negyedre kiengedjenek.

A Szolnoki Olaj kiváló első félidejének köszönhetően 19 ponttal (91–72) győzte le a Pécsi VSK-t, míg a KTE meg sem izzadt Zalaegerszegen. A Szolnokhoz és a Kecskeméthez hasonlóan a Körmend is vendégként bizonyult jobbnak ellenfelénél.

A MAFC ugyancsak idegenben nyert a 19 órás, Sopron elleni meccsen. A csapatok végig fej fej mellett haladtak, az utolsó negyedben aztán a fővárosiak csupán kilenc pontot engedélyeztek, és sikerült fordítaniuk – 70–69-re.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ

ZALAKERÁMIA ZTE KK–KTE-DUNA ASZFALT 60–91 (11–17, 10–24, 21–20, 18–30)
Zalaegerszeg, 1600
néző. V: Kapitány, Boros, Kulcsár
ZALAEGERSZEG: Vaughn 9, Simmons 7, Benke 4, Szabó Zs. 2, Radic 14. Csere: Mohácsi 3, Horváth Á. 9/9, Jeffers 12. Edző: Bencze Tamás
KECSKEMÉT: Pongó Máté 6/3, THOMPSON 8, DJERASZIMOVICS 13/3, DRAMICSANIN 23/21, KARAHODZSICS 14. Csere: Pongó Martin 6, Molnár M. 2, WITTMANN 19/15, Horváth K., Molnár D. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 7–11. 8. p.: 9–13. 15. p.: 15–28. 18. p.: 19–34. 23. p.: 21–48. 27. p.: 33–52. 32. p.: 46–63
Bencze Tamás:
– Minden elismerésem az ellenlábasé. Ezen a találkozón talán még ilyen különbséggel is jobb volt. A második félidőben nagyon sok mindent megpróbáltunk, de mindig érkezett egy-egy jó válasz. Pozitívum, hogy szurkolóink harmincpontos hátránynál is mellettünk álltak.
Forray Gábor: – Bíztunk a győzelemben, de ekkora különbségre nem számítottunk. Végig kontrolláltuk a találkozót, gyorsan elkaptuk a ritmust, különösen az első félidőben. Nagyszerű volt a védekezésünk, az első félidőben mindössze huszonegy pontot kaptunk.

PVSK-VEOLIA–SZOLNOKI OLAJ KK 72–91 (15–23, 19–28, 20–21, 18–19)
Pécs, 1700
néző. V: Benczur, Söjtöry, Kovács N.
PÉCS: DURHAM 15/3, Demeter 2, Supola 2, Budimir 10/3, Sarlija 4. Csere: Dukity 3/3, SIMON K. 17/3, Harazin 4, ANTÓNI 13/9, Dragasevics 2. Edző: Csirke Ferenc
SZOLNOK: PERRY 18/6, Phillip 6/3, VOJVODA 14/3, MILOSEVICS 8, TÓTH Á. 10. Csere: Andric 7, FORD 21/6, Polyák 7/3, Kovács P., Frikker. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása 3. p.: 0–6. 6. p.: 4–10. 13. p.: 20–28. 17. p.: 27–38. 23. p.: 39–51. 26. p.: 45–62. 33. p.: 56–78. 37. p.: 62–82
Csirke Ferenc:
– A Szolnok bizonyította, hogy nem véletlenül jutott túl egy erős török csapaton az európai kupában, mi az első félidőben eldöntöttük a javára a mérkőzést a sok kihagyott büntetővel, ziccerrel és triplával. Van miben javulnunk, de ilyen erősségű csapattal nem találkoztunk a felkészülés során.
Dragan Alekszics: – Pécsen mindig nehéz vendégként pályára lépni, most fiatal csapatot építenek, mi kicsit fáradtak voltunk, de elégedett vagyok a látottakkal.

JP AUTO-JKSE–EGIS KÖRMEND 71–85 (15–27, 23–24, 11–13, 22–21)
Jászberény, 600
néző. V: Cziffra, Jakab, Pozsonyi
JÁSZBERÉNY: DESHIELDS 26/3, RAKICS 12/6, Kerpel-Fronius 3, Lucsics 13, SEJFIC 12. Csere: Cseh, Bazsó 5/3. Edző: Nikola Lazics
KÖRMEND: WRIGHT 15/6, Hollins 8, FANNING 22/3, Tuoyo 13, Horti. Csere: Bán 5/3, Halász, CSORVÁSI 12, Ferencz 7/6, Németh Á. 3/3, Márton. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–8. 7. p.: 11–17. 13. p.: 23–37. 17. p.: 28–43. 23. p.: 45–51. 27. p.: 47–58. 33. p.: 56–69. 37. p.: 65–79
Kipontozódott: Ferencz (36. p.)
Nikola Lazics:
– Gratulálok a Körmendnek, teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Mi sajnos az első félidőben gyengén védekeztünk, amin a másodikra sikerült változtatnunk. Látszott, hogy egy kész csapat mérkőzött meg egy alakulóban lévővel Jászberényben. Leszünk még jobbak is.
Gasper Potocnik: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzésre számíthatunk Jászberényben, és nem is csalódtunk. Időnként gyorsan, jó ütemben játszottunk, ahogy szeretnénk, de voltak hibák is a játékunkban. Gratulálok a fiúknak az idegenbeli győzelemhez.

SOPRON KC–MAFC 69–70 (19–15, 23–22, 18–17, 9–16)
Sopron, 1000
néző. V: Tőzsér, Török R., Vida J.
SOPRON: DUVNJAK 15/6, AUTREY 14, Takács N. 3/3, Zagorac 20/9, Watkins 5. Csere: Mészáros, Tóth G., Greene 3, Dénes 9/3. Edző: Váradi Kornél
MAFC: HOT 12/3, Misek 6, Lakits, Cvetkovics 10, DAVIS 19. Csere: Fodor 4, NEIGHBOUR 19, Szanyi. Edző: Jovica Arszics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 7. p.: 15–8. 9. p.: 17–12. 14. p.: 29–21. 16. p.: 32–25. 18. p.: 34–31. 23. p.: 49–41. 26. p.: 52–47. 29. p.: 55–54. 34. p: 61–63. 37. p.: 65–65. 39. p.: 67–70
Kipontozódott: (Mészáros (29. p.), Davis (36. p.)
Váradi Kornél:
– Megérdemelte a győzelmet a MAFC, háromszor is tízpontos hátrányból jött vissza a meccsbe. Innen nem szabadna veszíteni, de mi a fegyelmezetlenségeink miatt megtettük. Az eladott labdák, a kihagyott büntetők ide vezetnek. Kemény ellenfelek következnek, próbálunk javítani a helyzetünkön.
Jovica Arszics: – Vendégként mindig nagy örömet jelent a győzelem. Az első fordulót játszottuk, a hazai csapaton volt a nagyobb nyomás emiatt. Többször is sikerült visszakapaszkodnunk jelentős hátrányunkból, ez azt jelenti, hogy van tartása a csapatomnak, nem adjuk meg könnyen magunkat.

ATOMERŐMŰ SE–FALCO VULCANO ENERGIA KC 84–68 (27–20, 24–18, 22–13, 11–17)
Paks, 800
néző. V: Földházi T., Praksch P., Minár L.
ATOMERŐMŰ: HINDS 17/3, Medve 6/6, ALLEN 17/6, EILINGSFELD 10/3, OGUNYEMI 11. Csere: Ruják 7/3, BARNIES 11/6, Gulyás M. 5/3. Edző: Teo Cizmic
FALCO: GOVENS 18/6, Váradi 9/3, Perl 13/3, Boriszov 11/6, Zsigeranovics 4. Csere: Norfleet 9/3, Tóth N., Pusztahvar 4. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–7. 6. p.: 13–10. 9. p.: 21–17. 14. p.: 33–24. 18. p.: 47–37. 24. p.: 58–38., 28. p.: 66–44. 35. p.: 75–59
Kipontozódott: Medve (39. p.)
Teo Cizmic
: – Nagyon kemény meccs volt mindkét fél számára. Kollégám remek csapatot épített, de még el kell kapniuk a ritmust. Játékosaim szenvedélyesen, nagy akarattal játszottak, jól működött a támadójátékunk; az, hogy az első félidőben 51 pontot dobtunk, engem is meglepett.
Szrecsko Szekulovics: – Ma este sokkal jobb volt az ASE, gratulálok. Rosszul dobtunk közelről és távolról is, nem éreztük a játék ritmusát. Három negyedet is elveszítettünk a négyből, így nem lehet nyerni idegenben, pláne egy rangadón. Remélem, idejében kaptuk a pofont.