Férfi kosár NB I: beázott a paksi csarnok, félbeszakadt a meccs

2021.04.20. 20:16
Volt mit takarítani Pakson... (Fotó: Molnár Gyula/Tolnai Népújság)
A férfi koráslabda NB I rájátszásának negyeddöntőjében magabiztosan győzött a Falco, a Sopron és az Alba Fehérvár is, miközben Pakson félbeszakadt a Szeged elleni meccs az első negyed után, mert a vihar miatt beázott a sportcsarnok. Este nyolctól folytatódott a mérkőzés.

A címvédő Falco KC Szombathely 97–80-ra győzött a Körmend otthonában a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének keddi, második mérkőzésén.

A szombathelyiek fölényére jellemző, hogy mind a négy negyedet megnyerték, és mivel a párharc első meccsén is győztek, már csak egy siker választja el őket az elődöntőbe jutástól.

A Sopron KC hazai pályán 94–77-es sikerrel kiegyenlített az alapszakasz-győztes Szolnoki Olajbányász ellen. A mezőny legeredményesebb játékosa a házigazdák amerikai irányítója, Jon Elmore volt 36 ponttal.

Az Alba Fehérvár házigazdaként 114–105-re legyőzte a DEAC csapatát a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének keddi, második mérkőzésén.

A mezőny legeredményesebb játékosa a fehérváriak amerikai-nigériai légiósa, Zaid Hearst volt 34 ponttal, amelyből 24-et az első félidőben dobott.

Az Atomerőmű SE–Szeged mérkőzés 24–22-es vendégvezetésnél az első negyed után félbeszakadt, mert a heves zivatar miatt beázott a paksi sportcsarnok. A mérkőzést közel két és fél óra szünet után folytatták, s végül könnyedén nyertek a vendégek.

A párharcok harmadik mérkőzéseit pénteken játsszák.

Edző: Kovács Adrián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 5. p.: 5–13. 8. p.: 15–15. 12. p.: 30–22. 15. p.: 38–27. 18. p.: 49–37. 22. p.: 57–45. 25. p.: 65–49. 28. p.: 70–57. 32. p.: 84–68. 35. p.: 89–78. 38. p.: 100–89
Forray Gábor:
– Kalapemelés jár a játékosoknak, hiszen a Debrecen ismét bebizonyította, hogy nagyon jó csapat, amelyet sikerült másodszor is legyőznünk. Örülök annak, hogy ilyen szoros lett a vége, mert sajnos hajlamosak vagyunk elhinni azt, hogy nagyon jók vagyunk, és bizony a DEAC egy percig sem adta fel, és kaptunk öt, vagy hat triplát.
Kovács Adrián: – Megérdemelten nyert az Alba. Ez a mérkőzés katasztrófa volt sajnos, védekezésben. Amit az egész évben jól csináltunk, most valamiért az utolsó két mérkőzésen nem ment, és hibáztunk. A következő mérkőzése fel kell tennünk mindent, nekünk ez lesz az utolsó esélyünk arra, hogy életben maradjunk.
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 az Alba Fehérvár javára.

Egis Körmend–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 80–97 (15–23, 19–21, 20–24, 26–29)
Körmend, zárt kapuk mögött, V:
Papp P., Frányó P., Minár L.
KÖRMEND: Ireland 12/6, Mócsán, THAMES 20/12, Simons 11/3, TAYLOR 19
Csere: Durázi 4, Ferencz 6/6, Tóth N., Takács 6, Németh Á., Balogh 2
Edző: Andonisz Konsztandinidisz
FALCO: Váradi 11, BENKE 19/15, Doktor, BRUINSMA 14/3, Keller 9
Csere: PERL 20, Barac 14, Anderson 10/3, Dancsecs, Kovács B.
Edző: Gasper Okorn
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–3. 7. p.: 8–14. 13. p.: 17–25. 18. p.: 32–43. 24. p.: 42–51. 27. p.: 50–64. 33. p.: 57–71. 38. p.: 73–92
Andonisz Konsztandinidisz:
– Csalódott vagyok, ennél sokkal többet vártam a csapattól, reménykedtem benne, hogy hazai pályán tudunk nyerni. Még nincs vége az idénynek, nem akarok többet mondani. Van még egy lehetőségünk, hogy folytathassuk a párharcot, nem szabad feladnunk a küzdelmet, pénteken nyernünk kell az életben maradásért.
Gasper Okorn: – Úgy érzem, hogy elsősorban fizikailag múltuk felül az ellenfelünket. Keményen védekeztünk, ezzel elbizonytalanítottuk a Körmendet, miközben már önbizalomban sem szenvedtünk hiányt. Hiba lenne, ha befejezettnek gondolnánk a párharcot, a harmadik mérkőzésen is legalább ennyire kell koncentrálnunk, hogy ne érhessen bennünket meglepetés.
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Falco KC javára.

Sopron KC–Szolnoki Olajbányász 94–77 (15–12, 32–33, 20–15, 27–17)
Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–5. 7. p.: 10–8. 12. p.: 22–17. 15. p.: 32–26. 18. p.: 37–35. 22. p.: 49–47. 25. p.: 55–47. 28. p.: 62–53. 32. p.: 69–60. 35. p.: 79–66. 38. p.: 89–74
Kipontozódott: Thompson (39. p.)
Kosztasz Flevarakisz:
– A mérkőzés nagy részében vagy talán végig mi voltunk a jobbak. A második negyedben nem volt jó a védekezésünk, a meccs többi részében viszont nagyszerűen működött, ez volt a győzelmünk egyik kulcsa. Ugyanakkor ha valaki kilencvennégy pontot tud dobni, a támadójáték csak még biztosabbá teszi a győzelmet. Az előny még mindig a Szolnoknál van, de mi minden mérkőzésre felkészülünk, és a legjobbunkat fogjuk nyújtani, hogy újabb meglepetést szerezhessünk.
Gasper Potocnik: – A Sopron az egész mérkőzésen jobb volt, megérdemelten nyert.Talán voltak, akik azt gondolták, hogy ez a párharc nem lesz nehéz, én azonban az első pillanattól kezdve ezt mondtam mindenkinek, és nem csak udvariasságból, megvolt az oka. Ismét jól felkészültek belőlünk, mi pedig nem tudtunk jól válaszolni. A legnagyobb problémát a védekezésünkben láttam, hiszen ha két negyedben is harminc pont körül dob, akkor nem lehet idegenben meccset nyerni egy ilyen jó csapat ellen. Az egész idényben a védekezésünk volt a legnagyobb fegyverünk, de ha így folytatjuk, nem lesz esélyünk.
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Az Atomerőmű SE–Naturtex-SZTE-Szedeák 69–92 (22–24, 18–32, 14–22, 15–14)
Paks, zárt kapuk mögött, V: Földházi T., Török R., Boros T.
ASE: Kovács Á., Capers 6, Valerio-Bodon 7/3, Lóránt 11/3, Jackson 7
Csere: Shepard 8, Eilingsfeld 12, Paige 12/6, Kis R., Gulyás M., Pupp 3/3, Velkey      3
Edző: Dzunics Braniszlav
SZEGED: GOVENS 13/3, Kerpel-Fronius G. 5/3, BROWN 18/6, DICKEY 16, Dzseletovics 13/3
Csere: Keller I. 3/3, Bognár K. 7/3, KERPEL-FRONIUS B. 14/9, Mayer 3/3, Olasz, Balogh S.
Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–4. 5. p.: 9–15. 8. p.: 11–22. 13. p.: 24–32. 15. p.: 31–37. 18. p.: 38–49. 22. p.: 40–60. 27. p.: 46–70. 35. p.: 59–85
Jan Pavlík másodedző:
– Régi probléma a csarnok beázása, kész csoda, hogy eddig megúsztuk. A Szeged megmutatta, hogyan kell játszani és harcolni a playoffban. A szünet után szétestünk, nem találtuk a játékunkat. Ez nem a mi arcunk, mindent megteszünk pénteken, hogy tovább folytatódjon a párharc.
Szrecsko Szekulovics: – Bravúrt hajtottunk végre! Hosszú évek óta vagyok a kosárlabdában, de ilyenre, ami történt, nem emlékszem. Nagyon motiváltak voltak a játékosok, jó volt a kémia. Közel vagyunk az elődöntőhöz, pénteken szeretnénk lezárni a párharcot.