Férfi kosár NB I: súlyos vereséget szenvedett a bajnok

2017.10.07. 19:58
A Falco hazai pályán 94–66-ra legyőzte a címvédő Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I 2. fordulójának szombati játéknapján. Fölényes győzelmet aratott a Szolnok is, a DEAC meglepetésre nagyon megverte az Atomerőműt, a Körmend viszont csak öldöklő küzdelemben tudta maga alá gyűrni a MAFC-ot.

FALCO–ALBA 94–66FALCO–ALBA 94–66

Boriszovot ritkán tudták megállítani (Fotó: Nagy Jácint)

A Falco és az Alba meccse – a tavaszi bajnoki döntő „visszavágója” – két negyeden át rendkívül kiélezett volt, azonban Keller Ákos zsákolása (39–41) után jött a nagy fordulat: a szombathelyiek előbb egy 8–0-s, majd egy 18–0-s szériával eldöntötték a meccset. A hazaiaknál Milos Boriszov 28 ponttal és 10 lepattanóval zárt.

A meglepően nagy különbséget magyarázza, hogy a fehérváriak kulcsjátékosokat (Lóránt Péter, Elijah Macon, Trevis Simpson) nélkülöztek sérülés miatt.

SZOLNOK–SOPRON 86–64

A Szolnok az első és a második negyed fordulóján 16–0-s rohanást vágott ki a 18–16-ra még vezető Sopron ellen, és erős második negyedére építve húsz pont feletti győzelmet aratott.

KÖRMEND–MAFC 69–67

A MAFC remekül tartotta magát Körmenden, még akkor sem roppant össze, amikor 59–60-nál, a végjátékhoz közeledve a hazaiak repesztettek egy 8–0-t. A vasiak csak az utolsó másodpercekben csikarták ki a győzelmet.

DEAC–ATOMERŐMŰ 87–69

Az első győzelmüket elkönyvelő debreceniek részéről az amerikai Isaiah Armwood 26 pontja mellett 11 lepattanót, három gólpasszt, továbbá négy dobásblokkolást jegyzett, és húsz pont felett zárt a hat triplát bevágó bolgár Ivan Lilov (24) is.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ, szombati mérkőzések

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ALBA FEHÉRVÁR 94–66 (21–22, 15–15, 34–17, 24–12)
Szombathely, 2200
néző. V: Cziffra, Söjtöry, Rácz Zs.
FALCO: Govens 7/3, VÁRADI 13/9, PERL 21/3, BORISZOV 28/12, Tóth N. 8. Csere: NORFLEET 13/9, Zsigeranovics 4, Pusztahvar, Hódi, Kucsora, Kovács B., Dancsecs. Edző: Szrecsko Szekulovics
ALBA: Hill 6, Markovics 12/3, Fenner 9, Harris 11/3, KELLER Á. 12. Csere: Filipovity 4, Keller I. 4, Kovács Ákos 6, Varga M. 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–6. 5. p.: 13–6. 7. p.: 15–14. 9. p.: 19–20. 14. p.: 25–29. 17. p.: 32–33. 19. p.: 34–33. 23. p.: 50–43. 28. p.: 68–47. 32. p.: 72–56. 34. p.: 83–58. 37. p.: 92–61
Szrecsko Szekulovics:
– Nagyon boldogok vagyunk, hazai pályán masszív ellenfelet győztünk le a paksi vereség és a Botevgrad elleni javítás után. Az első félidő ezúttal görcsösre sikerült. Julian Norfleet a szünet után nagyon feljavult, és egy három-négy perces rohammal eldöntöttük a mérkőzést. Fontos volt a szombathelyi jó kezdés, remélem, ismét szép szériát építünk itthon. Köszönjük azoknak a szurkolóinknak, akik elkísértek minket Bulgáriába is!
Dzunics Braniszlav: – Második félidei játékával ezzel a különbséggel is megérdemelten nyert a Falco. Az első játékrészben méltó ellenfelei voltunk a hazaiaknak, a fordulás után viszont rossz védekezéssel, majd szervezetlenséggel a támadásainkban hozzájárultunk, hogy ilyen eredmény szülessen. Elsősorban azonban a Falco érdeme, hogy így alakult a mérkőzés.

SZOLNOKI OLAJ KK–SOPRON KC 86–64 (21–18, 28–15, 18–16, 19–15)
Szolnok, 1400
néző. V: Győrffy, Frányó, Balogh Gy.
SZOLNOK: PERRY 11/3, VOJVODA 12/6, Kovács P. 2, MILOSEVICS 8/3, TÓTH Á. 14. Csere: Ford 7/3, Phillip 9, ANDRIC 15, Polyák 5/3, Tóth Z. 3/3. Edző: Dragan Alekszics
SOPRON: DUVNJAK 15/9, Autrey 4, Takács N. 2, ZAGORAC 21/3, WATKINS 14. Csere: Greene 4, Dénes G., Tóth G. 1, Mészáros M. 3/3, Kántor O., Élő. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 9. p.: 18–18. 14. p.: 34–20. 18. p.: 43–30. 24. p.: 55–41. 28. p.: 64–48. 33. p.: 75–49. 38. p.: 82–58
Dragan Alekszics:
– Azt kértem a fiúktól, hogy mindvégig koncentráltan játsszanak, így próbáljunk az energiánkkal spórolni a nagyon fontos szerdai idegenbeli kupavisszavágóra. Sikerült, és biztosan nyertünk a jó soproni csapat ellen.
Váradi Kornél: – Akkor játszhattunk volna szoros mérkőzést a kiváló Szolnokkal, ha nincsenek kihagyásaink. Sajnos ezúttal is volt egy ötperces rövidzárlatunk, amit a hazai együttes pontokkal büntetett. Köszönjük, hogy szurkolóink elkísértek bennünket, sajnáljuk, hogy nem sikerült szorosabb meccset játszanunk.

EGIS KÖRMEND–MAFC 69–67 (15–14, 14–14, 16–18, 24–21)
Körmend, 1940
néző. V: Pálla Z. Praksch P. Kulcsár T.
KÖRMEND: WRIGHT 19/12, Hollins 14/6, Oroszi, Tuoyo 8, Csorvási 6. Csere: Koch, FANNING 12, Horti, Bán 2, Ferencz 8/6, Németh, Halász. Edző: Gasper Potocnik
MAFC: Fodor 15/6, HOT 20/6, Lakits, DAVIS 18/6, Cvetkovics 5. Csere: Neighbour 9/3, Szanyi. Edző: Jovica Arsics
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2–4. 8. p.: 13–11. 14. p.: 20–17. 17. p.: 22–23. 24. p.: 40–34. 27. p.: 42–42. 32. p.: 51–52. 38. p.: 67–65
Gasper Potocnik:
– Nagyon kemény, kellemetlen stílusban játszó ellenfélre és küzdelmes mérkőzésre számítottam, és ezt is kaptuk. Több lepattanót gyűjtöttünk, ez döntőnek bizonyult. Voltak hibáink, de jól védekeztünk.
Jovica Arsics: – A Körmend megmutatta, hogy nagyon jó csapat. Keményen védekezett és kihasználta a hibáinkat. Játékosai a végjátékban rutinosabban oldották meg a feladatot.

DEAC–ATOMERŐMŰ SE 87–69 (20–20, 27–17, 20–16, 20–16)
Debrecen, 1100
néző. V: Benczur, Ádám, Hervay
DEAC: JONES 15/3, MOLNÁR A. 11/3, Velkey 8/6, LILOV 24/18, ARMWOOD 26/6. Csere: Kósa 3/3, Lajsz, Omenaka, Opre, Kozák, Fazekas, Tóth. Edző: Berényi Sándor
ATOMERŐMŰ SE: HINDS 17/6, Allen 6, Medve 9/9, Eilingsfeld 8, Ogunyemi 11. Csere: Barnies 11/3, Ruják 7/6, Garamvölgyi, Gulyás M., Pajor. Edző: Teo Cizmic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 12–9. 10. p.: 20–20. 14.p.: 31–24. 17.p.: 39–29. 26. p.: 58–43. 29. p.: 67–49. 32. p.: 67–57. 37. p.: 79–59. 40. p.: 87–69
Kipontozódott: Eilingsfeld (34. p.)
Berényi Sándor:
– Minden meccshez úgy állunk hozzá, hogy nyerni szeretnénk, ez most sem volt másképp. A győzelmünkben kulcsszerepet játszott a kiváló dobóformánk, és hogy sikerült megnyernünk a lepattanóharcot.
Teo Cizmic: – Megérdemelt debreceni győzelem született. Ismét bebizonyosodott, hogy felesleges a papírformával foglalkozni. Minden mérkőzést komolyan kell venni, természetesen ehhez is úgy álltunk hozzá, de ma egyszerűen jobban játszott a DEAC.

1. Szolnoki Olaj KK 2 2 177–136 1.000
2. Egis Körmend 2 2 154–138 1.000
3. Naturtex-SZTE-Szedeák 1 1 78– 66 1.000
4. Kaposvári KK 1 1 76– 67 1.000
5. KTE-Duna Aszfalt 2 1 1 163–133 0.750
6. Falco-Vulcano Szombathely 2 1 1 162–150 0.750
7. DEAC 2 1 1 153–147 0.750
8. MAFC 2 1 1 137–138 0.750