Férfi kosár NB I: az Oroszlány simán győzött Debrecenben

2020.01.10. 20:32
Az újonc Oroszlány az első félidőben jelentős előnyt szerzett, majd a hajrát jobban bírva 87–71-re győzött a DEAC vendégeként a férfi kosárlabda NB I 15. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A negyedik idegenbeli sikerét elkönyvelő OSE Lions egy ponttal nagyobb győzelmet aratott, mint ősszel a debreceniek Oroszlányban, azaz esetleges holtverseny esetén ők nyerik az összevetést.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ, pénteki mérkőzés

DEAC–OSE LIONS 71–87 (19–21, 11–29, 24–12, 17–25)
Debrecen, 1200
néző. V: Cziffra, Frányó, Nyilas
DEBRECEN: MOODY 17/9, Polyák 5/3, Manigat 5/3, BORISZOV 21/6, Tóth Á. 9. Csere: Drenovac 9/3, Harrison, Bognár 4, Somogyi 1. Edző: Kovács Adrián
OROSZLÁNY: E. Washington 13/3, ABELL 17/3, Mohácsi 5/3, BOZSOVICS 15, Hayes 8. Csere: RIZVIC 21/12, Garamvölgyi 5/3, Anda 3, Illés, Demeter, Zsíros, Kucsora. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 7. p.: 16–15. 12. p.: 21–21. 16. p.: 26–34. 20. p.: 30–50. 25. p.: 38–52. 29. p.: 54–60. 34. p.: 61–66. 38. p.: 64–77
Kipontozódott: Tóth Á. (39. p.)
Kovács Adrián:
– Az Oroszlány jobban játszott nálunk, és megérdemelten nyert. Kevés energiával kezdtünk, aminek húszpontos hátrány lett az eredménye. A második félidőben próbáltunk váltani, sikerült is valamelyest visszakapaszkodni, de a fordításhoz már nem volt elég erőnk. Nem fordulhat elő többet, hogy így kezdjünk egy mérkőzést.
Sebastjan Krasovec: – Veszítenivaló nélkül léphettünk pályára egy kiváló csapat otthonában. Szerettük volna limitálni a debreceniek dobásait, ez az első félidőben remekül működött, jelentős előnyt építettünk ki. A fordulás után a hazaiak közelebb tudtak férkőzni, ám sikerült megtartanunk a kellő távolságot, és értékes győzelmet arattunk.