Férfi kosár NB I: az Olaj lemosta az Erőműt, elődöntős a Szolnok

2018.05.21. 21:40
A kevésbé gyenge, de még mindig 50 százalék alatti dobóteljesítmény is elegendő volt a Szolnoki Olajnak, hogy 26 pontos győzelmet arasson a mindössze 33 százalékkal célzó Paks ellen és 3–0-s söpréssel bejusson a legjobb négy közé. A nap másik mérkőzésén az Alba is lezárta negyeddöntős párharcát, magabiztos, 19 pontos győzelmet aratott a PVSK fölött, és szintén 3–0-val került a legjobb négy közé.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
SZOLNOK–ATOMERŐMŰ
82–56 (18–14, 29–22, 14–4, 21–16)
Szolnok, 958 néző. Vezette: Papp P., Frányó, Kovács N.
SZOLNOK:
PERRY 17/9, BROWNING 17/3, Kovács P. 3/3, FORD 15/9, Tóth Á. 3. Csere: Andric 3, MILOSEVICS 15/9, Polyák 5/3, Tóth Z. 2, Taiwo, Csák B. 2, Frikker. Edző: Dragan Alekszics
ATOMERŐMŰ:
HINDS 21/3, Medve 5/3, Barnies 4, EILINGSFELD 12/6, Guinn 8/6. Csere: Ogunyemi 5, Gulyás M. 1, Pajor, Garamvölgyi, Szalai M. Edző: Schmidt Béla
Az eredmény alakulása. 4. perc:
6–6. 8. p.: 13–9. 14. p.: 31–25. 18. p.: 43–28. 24. p.: 53–36. 28. p.: 59–38. 34. p.: 74–44. 38. p.: 80–56
Dragan Alekszics: –
Örülhetünk, hogy a tervezett munkát elvégeztük, és három-nullára megnyertük a Paks elleni párharcot. Most pici pihenőt kapnak a fiúk, aztán folytatjuk felkészülésünket, igaz, még nem ismerjük elődöntőbeli ellenfelünket.
Schmidt Béla: –
Nehéz mit mondani egy ilyen meccs után, mivel foghíjasak voltunk, felborult a szerkezetünk és a játékunk. Teljesen reális a szolnoki csapat hárommeccses győzelme. FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
SZOLNOK:
ATOMERŐMŰ:

Továbbjutott: a Szolnok, 3–0-s összesítéssel

Dragan Alekszics, a Szolnoki Olaj vezetőedzője az Atomerőmű elleni második mérkőzés után pénteken, azt mondta, szeretné, ha csapata hétfőn lezárná a paksiak elleni párharcot. Kívánsága valóra vált.

Ugyan az első pontokat a paksiak szerezték, de a 4. perc végén már a szolnokiaknál volt az előny, és 6–4 után már nem is adták vissza a vezetést Schmidt Béla csapatának.

Az első negyed végén még szorosabb volt az állás, csak négy pont volt Kovács Péterék előnye, a szünetre ez 11 pontra duzzadt, 47–36 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

A fordulás után valami egészen meglepő történt, mintha elfelejtettek volna kosarazni a vendégek: a harmadik negyed első nyolc (!) percében kettő pontot dobtak – igaz, az Olaj sem strapálta magát, 14 ponttal gyarapodott a harmadik tíz percben.

A záró negyedre aztán a vendégek már minden motivációjukat elvesztették, így a végén csak az volt a kérdés, ki lesz a mezőny legeredményesebbje. Nos, némi meglepetésre a paksi Jabarie Hinds lett 21 pontjával – vélhetően nem vigasztalja a titulus, hiszen csapata a 82–56-os vereséget szenvedett és kiesett, míg a Szolnok bejutott a legjobb négy közé.

ALBA FEHÉRVÁR–PVSK-VEOLIA 77–58 (21–13, 18–17, 21–14, 17–14)
Székesfehérvár, 1500 néző. Vezette: Cziffra, Pálla, Rácz
ALBA FEHÉRVÁR:
Hill 8, HARRIS 15/3, SIMPSON 17/6, Lóránt 9, Keller Á. 4. Csere: HORTON 11, Kovács Á., Filipovics 3/3, Mohammed 10/3, Keller I. Edző: Dzunics Braniszlav
PVSK:
DURHAM 15/6, Brooks 9, Antóni 3/3, BUDIMIR 20/12, Harazin. Csere: Sarlija 4, Supola, Simon K. 5/3, Bíró 2, Demeter. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc:
6–0. 5. p.: 8–7. 8. p.: 14–9. 12. p.: 21–18. 15. p.: 29–21. 18. p.: 33–28. 22. p.: 43–32. 25. p.: 56–35. 28. p.: 58–40. 32. p.: 64–44. 35. p: 73–50. 38. p.: 76–54
MESTERMÉRLEG:
Dzunics Braniszlav: –
Elismerés illeti a csapatot a továbbjutásért. Ezen a mérkőzésen elsősorban a jó védekezésen volt a hangsúly, ezzel végig kézben tudtuk tartani a találkozót, nagyon sok energiával játszottunk
Csirke Ferenc: –
A mai mérkőzésen sem volt kérdés, hogy ki fog nyerni, ez a tizennyolcadik perc után eldőlt. Próbálkoztunk ugyan, de nagyon rosszul dobtunk, és rengeteg labdát eladtunk, és ez megbosszulta magát. Érdekes meccs volt, mert a Fehérvárnak nem is kellett felállt védelem ellen kosarat dobni, mert ezt megtették gyors indításokból, vagy támadólepattanóból.

Továbbjutott: az Alba Fehérvár, 3–0-s összesítéssel

Hiába mondta Csirke Ferenc a pénteki második mérkőzést követően, hogy csapata hétfőn mindent megtesz azért, hogy még egyszer játszhasson hazai pályán, ez a minden kevés volt ahhoz, hogy a pécsiek vezetőedzőjének kívánsága valóra váljon.

Pedig az első két negyed alapján még akár lehetett volna némi realitása is a pécsiek győzelmi álmainak, hiszen a nagyszünetben csupán 9 pont volt az Alba előnye. A bajnoki címvédő aztán a harmadik negyedben magasabb fokozatba kapcsolt, és Chris Horton, valamint Kasey Hill vezérletével hamar 20 pontra növelte a különbséget az Alba, amiből 16 maradt meg az utolsó negyedre fordulva.

Ez az előny elegendő volt az utolsó negyedben a hazai győzelemhez, és a 3–0-s összesítésbeli továbbjutáshoz.

Az Alba Fehérvár az elődöntőben a Falco–ZTE párharc továbbjutójával küzd meg a döntőbe jutásért.