Férfi kosár NB I: az ASE újabb sikerével továbbment

2014.05.14. 19:42
Denota Vaughn (14) tarthatatlan volt, győzelemre vezette a paksiakat (Fotó: Korponai Tamás)
A férfi kosárlabda NB I rájátszásában az Atomerőmű SE ma már azzal a céllal lépett pályára a Pécs ellen, hogy lezárja az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharcot. Az első meccset múlt héten viszonylag szoros meccsen nyerte meg hazai pályán a jobban hajrázó ASE 84–75-re, majd Pécsen már nagyon simán, 80–58-ra győzött a második mérkőzésen.

A mai harmadik csatát is igyekezett gyorsan dűlőre vinni a tolnai gárda, amely rögtön egy 7–0-s sorozattal kezdte a meccset. Ez meg is alapozta a meccs forgatókönyvét – a PVSK végig futott az eredmény után.

Egy negyed után 28–18-ra, húsz perc után pedig 46–37-re vezetett a Paks. A mérkőzés a harmadik negyedben dőlt el végleg, amikor 21 pontosra nőtt a különbség. Ebben a játékrészben hazai részről Körtélyesi Gergely bizonyult vezérnek, tíz perc alatt 12 pontig jutott (ebből ötöt egy percen belül, a 21. percben jegyzett), hatot triplából szerzett.

A meccset végül 94–69-re nyerte meg az ASE. Körtélyesi 20, a hat triplát is jegyző Denota Vaughn pedig 26 ponttal vette ki a részét a hazai sikerből. Az ASE így továbbjutott a legjobb négy közé, csakúgy, mint korábban a Szolnok és a Kaposvár; a Sopron–Fehérvár csata 2–1-re áll, ennek a párharcnak a győztese találkozik majd a Pakssal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, HARMADIK MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ SE–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 94–69 (28–18, 18–19, 25–13, 23–19)

Paks, 600
néző. Vezette: Földházi, Szabó G., Fodor A.
PAKS:
VAUGHN 26/18, Medve 10/3, KÖRTÉLYESI 20/6, Szabó Zs. 8/6, Jones 5. Csere: Tóth Á. 2, MCGRUDER 13, Kovács Á. 5, Baki, Eilingsfeld 5, Kerpel-Fronius
PÉCS:
Nelson 17, Bíró 3/3, Csabay 5/3, BUDIMIR 20/6, Sarlija 16. Csere: Halász 2, Délity 6/6, Nagy K., Somogyfoki
Az eredmény alakulása. 2. p.:
7–0. 5. p.: 17–7. 9. p.: 27–14. 11. p.: 28–20. 15. p.: 41–25. 26. p.: 55–48. 28.p.: 63–48. 32. p.: 75–52. 37. p.: 83–62. 40. p.: 94–66

Dzunics Braniszlav
, a Paks edzője: – Jó meccset játszottunk, olyat, amilyet reméltünk. Az első perctől kezdve odatettük magunkat, a végére pedig teljesen felőröltük az ellenfelet. Összeszedett volt a csapat, mostantól az elődöntőre koncentrálunk.
Csirke Ferenc, a Pécs edzője:
– Azt mondtam a fiúknak, legyenek büszkék magukra. Ugyanerre kérem a pécsi szurkolókat is, mert ez a csapat a körülményekhez képest jól teljesített ebben a szezonban. Minden kollégának olyan játékosokat kívánok, amilyenek a csapatomban vannak.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó párharc végeredménye: 3–0