Férfi kosár NB I: a Szolnok simán verte a Fehérvárt, a Szombathely kikapott

D. Á.D. Á.
2021.03.03. 20:10
Továbbra is az élen a Szolnoki Olaj (Fotó: Árvai Károly
A férfi kosárlabda NB I-ben a listavezető Szolnoki Olajnak nem jelentett gondot az Alba Fehérvár, míg az üldöző Szombathely nagy meglepetésre alulmaradt az Atomerőmű SE Pakssal szemben. A Sopron és az OSE Lions meccse szorosan alakult,  végül hosszabbítás után örülhettek a hazaiak.

A Szolnoki Olaj jó formában várhatta az Alba Fehérvár elleni mérkőzést, ugyanis az elmúlt négy meccsen nem talált legyőzőre. Ezt nem lehetett elmondani a pályaválasztóról, a fehérváriak öt mérkőzésből csupán egyet nyertek meg. A szolnokiak jól kezdtek, az első negyedben 20–14-re, a félidőben pedig 41–33-ra vezettek. A meccs a fordulás után sem lett izgalmasabb, a vendégek minden negyedben több pontot szereztek ellenfelüknél, a vége pedig sima, 85–70-es Szolnok-siker lett.

A második helyen tartózkodó Szombathely azt a Paksot látta vendégül, amely legutóbbi három találkozóját egyaránt elveszítette. A hazaiak eddig csupán három meccsen kaptak ki a bajnokságban, amely a listavezető Szolnoknál is kevesebb volt. Ezen a meccsen azonban nem érvényesült a papírforma, az Atomerőmű SE Paks 93–80-ra győzni tudott.

Elképesztő izgalmak voltak a Sopron–OSE Lions összecsapáson, amelyen végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A rendes játékidő 77–77-tel ért véget, a hosszabbításban viszont a hazaiak örülhettek, miután 85–83-ra győzni tudtak.

ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 70–85(14–20, 19–21, 14–18, 23–26)
Székesfehérvár,
zárt kapuk mögött. V: Földházi, Praksch, Györfy R.
ALBA: Gillon 13/3, R. Curry 2, Vojvoda 6, Davis 13/3, OMENAKA 9. Csere: Csorvási 4, Lukács N. 3/3, HEARST 16/12, Markovics 4. Edző: Forray Gábor
SZOLNOK: WARNER 13, Kovács P., Rudner 3/3, SZUBOTICS 22/3, CAKARUN 16. Csere: BADZIM 14/6, Taiwo 4, Juhos 8, Pongó Máté 5/3, Frank, Zsíros. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 5. p.: 9–9. 10. p.: 11–18. 16. p.: 27–28. 19. p.: 29–39. 23. p.: 33–46. 26. p.: 38–52. 30. p.: 42–57. 32. p.: 49–65. 35. p.: 60–69. 39. p.: 67–85

Forray Gábor: – A legutóbbi mérkőzéshez hasonlóan voltak jó periódusaink, de a kritikus pillanatokban olyan akciókat nem sikerült levédenünk, amiket megbeszéltünk előzetesen, ám az Olaj jól kivitelezte őket – mindenki úgy támad, ahogy hagyják neki. Összességében megérdemeltük a vereséget, ami miatt mérges vagyok, hogy amikor nekünk kellett volna gyors indítással közelebb kerülni az ellenfélhez, kiejtettük a labdát és kontrát kaptunk. Mostanság többször fordul elő, hogy valami közbejön, és büntet az ellenfél, akár dudaszós kosárral, ami demoralizáló. Egy-két játékosunk feladta a mérkőzést, ez nem megengedhető egy másodpercre sem. Együtt másztunk bele a gödörbe, együtt is kell kijönnünk onnan. Az edző a felelős, nekem kell kitalálni valamit, hogy nyerni tudjunk szombaton, nincs idő a drámázásra.
Gasper Potocnik:
– Minden elismerésem a játékosaimnak nemcsak a mostani, hanem a korábbi mérkőzéseken és az edzéseken mutatott hozzáállásukért. Nagyon jól támadó, erős csapattal játszottunk, amelyet nem könnyű hetven ponton tartani. Remek csapatvédekezést mutattunk be, kontroll alatt tartottuk a lepattanózást, ez volt a győzelem kulcsa. A bajnoki találkozókat rendre a védekezés és a lepattanók megszerzése dönti el. Nagyon okosan játszottunk, sok mindent elmond a huszonkét kiosztott gólpasszunk. Igaz, hogy csak öt triplát értékesítettünk, de a palánk alatt sikerült az Alba fölé nőnünk. Nagyszerű produkciót mutattunk be, ezt gyorsan elfelejtjük, és készülünk a folytatásra.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–ATOMERŐMŰ SE     80– 93 (22–24, 20–26, 21–18, 17–25)
Szombathely, zárt kapuk mögött. V:   Benczur, Kapitány Söjtöry
SZOMBATHELY:
Váradi 7,  PERL 18/3,  Doktor  3/3,  BARAC 27,  Keller 1
Csere: Anderson      10,      Benke      7/3,      Kovács B.      3/3,      Lake      4
Edző: Gasper Okorn
 ASE: KOVÁCS Á.12/6, Capers 11/3,  VALERIO-BODON 9/3, LÓRÁNT  32/9, Jackson 7/3
Csere: PAIGE 11/3, EILINGSFELD11/3, Verasztó, Kiss, Velkey
Edző: Dzunics Braniszlav
 Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–10. 7. p.:   12–20. 13. p.:   29–32. 16. p.: 36–48. 20. p.:  42–50. 23. p.:      48–52. 26. p.: 56–57. 30. p.:   63–68. 33. p.:   70–74. 36. p.: 72–84
 Kipontozódott:      Váradi (39. p.)
Gasper Okorn: – Egyszerű a helyzet: a Paks jobb volt, megérdemelten nyert, gratulálok ellenfelünknek. Nem is tudom, hogy a támadásunk vagy a védekezésünk volt-e rosszabb – ráadásul rengeteg labdát adtunk el, gyermeteg hibákat követtünk el. Lóránt Péternek pedig külön gratulálok az extra teljesítményéhez!
Dzunics Braniszlav:    – Végig a saját játékunkat tudtuk játszani, mi irányítottuk a mérkőzést. És ezúttal szépen fejeztük be a támadásainak – ráadásul remekül dobtunk. Fontos győzelmet arattunk!

SOPRON KC–OSE LIONS     85–83   (21–20, 17–20, 24–20, 15–17, 8–6) – h. u.
Edző: Sebastjan Krasovec
 Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 6. p.:   15–5. 12. p.:  23–22. 15. p.:  28–26. 18. p.:  35–34. 22. p.:   42–45. 25. p.:    52–50. 28. p.:  58–58. 32. p.:  64–60. 35. p.:   69–67.  38. p.:   75–72. 43. p.:   79–83
Kipontozódott:   Morgan (35. perc), Bíró (44. perc)
Kosztasz Flevarakisz:      – Készültünk arra, hogy a lepattanózásnak fontos szerepe lesz, ennek ellenére tizenhat támadó lepattanót engedtünk ellenfelünknek. Örülök, hogy sok kulcsjátékosunk jól teljesített a problémái ellenére. Nagy intenzitású mérkőzést nyertünk meg, játékosaim szívüket-lelküket beletették a játékba, főleg a hosszabbításban. Végig hittünk magunkban, és egy óriási győzelmet értünk el.
Sebastjan Krasovec:      – Hosszabbítás döntött a találkozón, pedig volt esélyünk a rendes játékidőben eldönteni a mérkőzést, ezzel azonban nem tudtunk élni. A hosszabbításban több dobást elrontottunk, kaptunk egy kettő plusz egyet, és ezzel lendületbe jött a Sopron, majd egy óriási dobással meg is nyerték a meccset. Bele kell törődnünk, pedig ez volt az esélyünk arra, hogy visszakerüljünk a rájátszásért folytatott harcba.